Informacje

OŚWIĘCIM. Powiatowy stadion lekkoatletyczny zostanie otwarty przed wakacjami

Przy powiatowym „Chemiku” dobiega końca budowa nowoczesnego obiektu lekkoatletycznego z boiskiem piłkarskim. To sztandarowa inwestycja rozpoczęta przez zarząd powiatu w kadencji 2018-2024.

Wkrótce sportsmeni będą mieć do dyspozycji 400-metrową 4-torową bieżnię z nawierzchni syntetycznej, rzutnię do pchnięcia kulą, skocznię w dal i wzwyż, oraz arenę dla młociarzy, oszczepników i dyskoboli. Obiekt czeka na certyfikację przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Piłkarze zagrają na boisku o wymiarach 100 m na 64 m ze sztuczną murawą, a siatkarze będą mogli rywalizować na dwóch boiskach do plażowej odmiany siatkówki. Widzowie zasiądą na krytej trybunie na blisko 300 krzesełek.

W ramach inwestycji, która pochłonęła kilkanaście milionów złotych powstało zaplecze z szatniami dla zawodników, trenerów i sędziów oraz miejsca parkingowe. Obiekt został doświetlony.

Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński podkreślił, że kompleks będzie dostępny dla mieszkańców na zasadach, które zostaną określone w stosownym regulaminie obiektu.

Źródło: powiat oświęcimski / foto: RafLor

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. W tej ostatniej dyscyplinie bezkonkurencyjna jest Becia, sposób w jaki uwaliła Kmitę to – mistrzostwo województwa.
    Ciekawe co na to powie nasz Umiłowany Przywódca.

  2. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pisowscy miłośnicy sportu założyli sobie stowarzyszenie lekkoatletyczne „KS Prawdziwi Patrioci”, a zostaną wpuszczeni na ten stadion bez problemu. Choć wątpię, jak wiadomo pisiory wolą raczej uprawiać konkurencje następujące: rzut mięsem, skok na stanowiska, bieg po kasę bez żadnych przeszkód, pchnięcie pisiorem z konkurencyjnej wewnątrzpartyjnej kliki w przepaść, itp.

  3. Kompleks będzie dostępny tylko dla uczniów i stowarzyszeń sportowych.

  4. Czy będzie dostęp ogólny, np. do boiska do siatkówi, czy do bieżni ?
    Czy jak hala przy Sp.8, niby miała być dla wszystkich mieszkańców, a faktycznie nie bardzo…

Send this to a friend