Informacje

OŚWIĘCIM. Potrącenie pieszej na pasach, kierowca Opla Corsa odjechał

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie kierowcy samochodu marki Opel Corsa, który potrącił pieszą przechodzącą przez przejście dla pieszych, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (12.11.2023)  tuż przed godziną 7 na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu w rejonie skrzyżowania z ulicą Zamkową. Jak wstępnie ustalili policjanci kierowca najprawdopodobniej opla corsy, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 48 – letnią mieszkankę Oświęcimia, a następnie odjechał nie udzielając jej pomocy. Piesza z urazem miednicy oraz ogólnymi potłuczeniami została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe na leczenie do szpitala.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że kierowca poruszał się najprawdopodobniej pojazdem marki Opel Corsa, wersja trzydrzwiowa. Jechał od Rynku w kierunku mostu Piastowskiego.

Na duże podziękowania zasługują osoby, które widząc pieszą leżącą na chodniku natychmiast udzieliły jej pierwszej pomocy. W tym pracowniczka hotelu oraz jeden kierowców.

Apel do kierowców

Policjanci poszukują sprawcy oraz ustalają szczegóły zdarzenia. Trwa analiza nagrań z monitoringu.

Zwracamy się również z prośbą o kontakt do kierowców posiadających kamerki samochodowe, którzy w niedzielę 12.11. br. pomiędzy godziną  6.45, a godziną 7 jechali przez Most Piastowski w kierunku oświęcimskiej Starówki.

Na nagraniu z kamerki samochodowej może znaleźć się szczegół, który pomóc w ustaleniu sprawcy potrącenia.  Nagranie takie należy zabezpieczyć i powiadomić policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu dzwoniąc pod numer 47 83 26 280 lub pod numer alarmowy 112.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. Tak się stało jak pisałem. Kierowca wpadł jak śliwka w kompot. Przed okiem wszechobecnych kamer nie ma ucieczki. Gdyby nie zwiał odpowiadałby za jedno przestępstwo, a tak będzie miał potężnego garba.

  2. Numer telefonu 663 152 419 w jednej z wyszukiwarek widnieje jako łowca skór, hiena ubezpieczeniowa…

  3. To już 2 wypadek na tym przejściu. W nocy słaba widoczność. Przejście powinno być oświetlone mieszkańcy, i turyści hotelowi często tam przechodzą na drugą stronę.

  4. Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 663 152 419

  5. Na ważniejszych rondach powinny być zainstalowane maszty z kamerami skierowanymi na wjazdy/wyjazdy z każdego kierunku (system nadzoru ruchu pod opieką KPP). Każdy pojazd byłby w takich przypadkach w bazie do identyfikacji przez 7 czy 14 dni.

  6. Nie rozumiem kierowców. Wszyscy wiedzą, że większość samochodów ma zamontowane kamery, a zachowują się tak jakby ich nie było. Inna sprawa, że będzie musiał naprawić samochód. I tu się może przeliczyć, bo po takim zdarzeniu rusza kontrola warsztatów. Zamiast zostać i udzielić pomocy będzie teraz odpowiadał za spowodowanie wypadku, nieudzielenie pomocy i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Send this to a friend