Informacje

OŚWIĘCIM. Potrącenie pieszego na przejściu przez samochód osobowy

W poniedziałek 11 grudnia tuż o godzinie 6.30 służby ratunkowe interweniowały w Oświęcimiu na ulicy Więźniów Oświęcimia, gdzie doszło do potrącenia małoletniego pieszego przez samochód osobowy.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci, że 44 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim, kierując samochodem marki Kia na przejściu dla pieszych potrącił 15 –  letniego mieszkańca Grojca. Nastolatek pod opieką ratowników medycznych w stanie przytomnym, został przewieziony do szpitala na badania.

W trakcie dalszego postępowania funkcjonariusze ustalą dokładne okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Apel do kierowców i pieszych
Policjanci apelują do kierowców, aby zmniejszyli prędkość, a także aby zachowali koncentrację za kierownicą, zwłaszcza zbliżając się do przejścia dla pieszych lub jadąc drogą  wzdłuż której bez chodnika.

Do pieszych policjanci apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest również zakładanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. @as

    Nie zrozum mnie źle kolego. Jeśli kiedyś staniesz się sprawcą potrącenia osoby pieszej (nie życzę Ci tego…) to żaden sąd nie weźmie pod uwagę twoich poglądów, przekonań a tym bardziej twojej „argumentacyjnej kaskaderki” – Cyt.: „Chcą ginąć, niech giną. Jeśli mają IQ=20”

    Tak dla swojego i cudzego bezpieczenstwa zwolnij czasem na drodze….

  2. @Gość Chcą ginąć, niech giną. Jeśli mają IQ=20 i sądzą, że kierowca nie może się zagapić to niech giną.

  3. Piesi też nie są święci. Przy targu panienka wchodząc na czerwonym sprowokowała kolizję i uciekła.

  4. Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 663 152 419

Send this to a friend