Informacje

OŚWIĘCIM. Poszukiwany kierowca Opla zatrzymany w miejscu zamieszkania

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 50 – letniego mieszkańca Brzeszcz. Mężczyzna potrącił pieszą, a następnie odjechał nie udzielając jej pomocy.

Do wypadku drogowego doszło w niedzielę (12.11.2023)  tuż przed godziną 7 na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu. Jak ustalili policjanci kierowca samochodu osobowego, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 48 – letnią mieszkankę Oświęcimia, a następnie odjechał nie udzielając jej pomocy. Piesza z urazem miednicy oraz ogólnymi potłuczeniami została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe na leczenie do szpitala.

Mając na względzie zatrzymanie kierowcy, policjanci dokonali analizy monitoringu. Na tej podstawie wytypowali, że sprawca potrącenia poruszał się samochodem marki Opel Corsa. W wyniku przeprowadzonej analizy kolejnych nagrań z monitoringu z kamer miejskich, prowadzonej wspólnie z oświęcimskimi strażnikami miejskimi, ustalone zostały numery rejestracyjne pojazdu, którego właścicielem okazał się 50 – letni mieszkaniec Brzeszcz.

Wczoraj (17.11.2023) po południu mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Zabezpieczono również opla, którym kierował w chwili zdarzenia. Pojazd posiadał uszkodzoną przednią część karoserii.

Na podstawie zebranych dowodów 50 – latkowi policjanci przedstawili zarzut spowodowania wypadku drogowego i nie udzielenie pomocy pokrzywdzonej.

Za popełnione przestępstwa grozi kara po trzy lata pozbawienia wolności. Jednakże na ostateczny wymiar kary wpływ będzie miało zachowanie mężczyzny, czyli ucieczka z miejsca zdarzenia oraz obrażenia, których doznała piesza.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

18 komentarzy

  1. Nie rozśmieszaj mnie. Banda złodziei i aferzystów. Dziś: kolejna wielką dotacja dla Ojca Inwestora pod hasłem „obrony chrześcijan”.

  2. Prawi ludzie,prawdziwi Polacy , nie złodzieje, łapówkarze, których chroni imunitet

  3. Bardzo chętnie. Po tym jak napiszesz o Kaczyńskim, Szydło, Morawieckim, Brudzińskim, Błaszczaku, Macierewiczu, Sasinie, Kamińskim …

  4. Nadal w pisie płacą od posta? Nie na darmo Morawiecki został premierunciem. Nakraść choćby jeszcze przez tydzień, a potem – się zobaczy.

  5. Tak często wspominasz tę szkołę bo widocznie sam do niej chodzłes i wstydzisz się przyznać żenujące.

  6. Tak się stało jak pisałem. Kierowca wpadł jak śliwka w kompot. Przed okiem wszechobecnych kamer nie ma ucieczki. Gdyby nie zwiał odpowiadałby za jedno przestępstwo, a tak będzie miał potężnego garba.

  7. Zbrodnia nie popłaca wcześniej czy pużniej i tak by wpadł.Nie wiem na co liczył ,że się uda uniknąć kary.

Send this to a friend