Informacje

OŚWIĘCIM. Policji rozpracowali dealera narkotykowego, odpowie za 400 czynów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu rozpracowali dealera narkotykowego. Przestępca został zatrzymany na gorącym uczynku. Posiadał ponad kilogram narkotyków o czarnorynkowej wartości blisko 40  tysięcy złotych. Odpowie za ponad 400 czynów, w tym posiadanie znacznych ilości środków odurzających, rozprowadzanie narkotyków, a także kierowanie samochodem pod ich wpływem.

Policjanci prowadząc czynności mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej ustalili, że 35 – letni mieszkaniec Brzeszcz trudni się rozprowadzaniem narkotyków na terenie powiatu oświęcimskiego.  6 grudnia ubr. mężczyzna został zatrzymany na terenie Brzeszcz. W swoim samochodzie posiadał plastikowe pudełko z  suszem marihuany. Kolejne dowody ukazujące związek zatrzymanego z narkotykowym procederem  policjanci odnaleźli po przeszukaniu miejsca zamieszkania 35 – latka. Zabezpieczyli tam worki foliowe z marihuaną, worek z amfetaminą, woreczek z kilkoma tabletkami ecstasy oraz wagę elektroniczną. Zatrzymany został również poddany badaniu na zawartość narkotyków. Tester w ślinie mężczyzny wykazał obecność amfetaminy. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew. Następnie 35 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Policjanci przy użyciu testerów narkotykowych przeprowadzili wstępne badania zabezpieczonych środków odurzających, wykazując, że są to amfetamina, marihuana i ecstasy. Mogły one posłużyć do sporządzenia około 1200 porcji narkotyku.

W dniu 8.12 ubr. Sąd Rejonowy w Oświęcimiu na wniosek Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

W trakcie prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu śledztwa, w ciągu kilku tygodni policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że podejrzany zajmował się rozprowadzaniem narkotyków. Na tej podstawie zostało mu przedstawionych ponad 400 zarzutów.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za rozprowadzanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

Chełmek. Zatrzymany sprawca usiłowania rozboju sklepowego

Dzielnicowy oraz policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Chełmku, zatrzymali 37 – letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego. Mężczyzna jest podejrzany o usiłowanie dokonania rozboju sklepowego.

We wtorek (6.02.2024) tuż przed godziną 23 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku, otrzymali polecenie od oficera dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji,  podjęcia pilnej interwencji w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Chełmka. W sklepie miał przebywać mężczyzna, który grożąc użyciem przemocy wobec ekspedientek, zażądał wydania pieniędzy z kasy sklepu.

Funkcjonariusze natychmiast udali się do wskazanej placówki handlowej, gdzie zatrzymali podejrzanego, którym okazał się 37 – latek z powiatu chrzanowskiego.

W rozmowie z ekspedientkami policjanci potwierdzili, że sprawca zażądał wydania gotówki znajdującej się w kasie sklepu, jednakże pracownice stanowczo odmówiły, po czym zamknęły kasę i wezwały Policję. Przekazały również, iż zauważyły, że mężczyzna podczas pobytu w sklepie do plecaka schował kilka puszek piwa. Powyższy fakt potwierdził się,  gdy policjanci przeszukali plecak zatrzymanego, ujawniając w nim sześć puszek piwa. 37 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu.

Na podstawie zebranych dowodów 37 – latkowi został przedstawiony zarzut usiłowania dokonania rozboju. Za popełnione przestępstwo grozi mu karara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend