Informacje

OŚWIĘCIM. Pierwszy w pełni elektryczny autobus MZK

Tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Oświęcimiu wzbogaci się o pierwszy w pełni elektryczny autobus. Na ulice wyjedzie już w grudniu.

Kolorystyką nawiązuje do nowoczesnych hybryd, które obsługują linie miejskie i podmiejskie. Na jego zakup Miejski Zakład Komunikacji pozyskał ponad 2 mln zł z dotacji unijnej, sam dołoży około 500 tys. zł. Autobus będzie dostarczony wraz z mobilną ładowarką. Na jednym doładowaniu przejedzie minimum 120 km. Standardem nie odbiega od zakupionych przed dwoma laty autobusów hybrydowych.

Jak informuje MZK Oświęcim na wyposażeniu jest niska podłoga, wysuwana platforma dla osób na wózkach, biletomat, klimatyzacja, dostęp do Wi-Fi oraz monitoringiem wewnątrz i na zewnątrz autobusu.

Foto UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. Przyda się teraz jak znalazł do zwożenia chorych do szpitala, albo trupów na cmentarz. Skoro karetek brak.

  2. To prawda, że frasiowa zwolniła starych kierowców wypłacając im po 12.000 odprawy, zamiast zwolnić przydupasów co się im umowa kończy?

  3. Co ciekawe, taki sam elektryk z Solarisa w jednej z podwarszawskich wsi kosztował niespełna 2mln.zł z osprzętem, a dla Oświęcimia koszt wyniósł 3mln. Nawet pisali, że ddokładnie taki sam elektryk trafi do Oświęcimia- Dziwne.
    Przydupasy już chodzą do nadwiślańskiej lody robić?

  4. @hotin Droższe są tylko hybrydy. Dlatego Tychy postawiły na LNG. Ale Tychy to biedne miasto.

  5. Zapewne kierowcy z „czarnej listy” pani prezes mogą zapomnieć o tym narzędziu pracy.

Send this to a friend