Informacje

OŚWIĘCIM. Organizacja ruchu przy oświęcimskich cmentarzach 1 listopada 2023

Od soboty, 28 października, zmieni się organizacja ruchu przy oświęcimskich cmentarzach. Modyfikacja na drogach w związku z dniem Wszystkich Świętych będzie obowiązywała do 1 listopada.

W rejonie cmentarza komunalnego zakłada się ruch jednokierunkowy. Będą trzy jednokierunkowe wjazdy w kierunku nekropolii – jeden z ulicy Żeromskiego pierwszym odcinkiem ulicy Norwida oraz dwa z ulicy Dąbrowskiego – drugim odcinkiem ulicy Norwida oraz drogą wewnętrzną bez nazwy, łączącą się z ulicą Norwida (wzdłuż hotelu „Dąbrowski”).

Następnie wspólny ruch w jednym kierunku kierowany będzie ulicą Norwida do ulicy Wiklinowej. Ulicą Wiklinową, drogą bez nazwy do ulicy Wysokie Brzegi oraz ulicą Wysokie Brzegi, którą ruch poprowadzony będzie w prawo jako ruch jednokierunkowy do ulicy Paderewskiego – drogi wojewódzkiej 933. W rejonie cmentarza parafialnego organizacja ruchu przygotowana przez Starostwo Powiatowe będzie podobna jak w minionych latach.

1 listopada na placu targowym będzie można bezpłatnie parkować samochody.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

30 komentarzy

 1. @czytający w zbożu

  Mam pytanie.

  Czy ty po napisaniu tych swoich „komentarzy” naprawdę sam decydujesz o ich opublikowaniu???
  Ps. Nie mi musisz odpowiadać na tym forum. W razie czego wystarczy, że „mrugniesz dwa razy”…

 2. @małpiciel
  małpicielu,
  Po pierwsze – po raz kolejny używasz na tym forum słów, których znaczenia nie rozumiesz.
  Po drugie – nie widzisz różnicy pomiędzy językiem nienawiści, a językiem oceny,
  Po trzecie – po raz kolejny zauważasz tylko słowa wyrwane z kontekstu.

  Dobre rady małpicielu w ww. kwestiach:
  W sprawie pierwszej i trzeciej powinieneś przeprosić swoich nauczycieli, za to, że nie uważałeś na lekcjach języka polskiego.

  W sprawie drugiej, na Placu Skarbka, w Oświęcimiu pracują ludzie, którzy potrafią profesjonalnie nauczyć cię różnicy pomiędzy językiem oceny a językiem nienawiści.

  Po czwarte – kiedy czytam przytoczony przez ciebie cytat, jako żywo widzę ciebie, małpicielu jako żywa kwintesencję słów w nim zawartych.

  Na koniec cytat za J.Tuwimem (nie małpicielu, nie ten, o którym myślisz)
  „Powiedzieć komuś: idiota! – to nie obelga, lecz diagnoza.”

  post scriptum
  Przyznam, że zrobiłbyś na mnie wrażenie (niewielkie, ale jednak) gdybyś nie dał się sprowokować. A ty jak dziecko, zgodnie z zasadą „uderz w stół a nożyce się odezwą”.

  pozdrawiam serdecznie, pełen nadziei na twoje ozdrowienie i skuteczną rehabilitację umysłu.

 3. „rozbrajający”
  „kompetentny *inaczej*”
  „brak logiki poraża”
  „dziecinne uszczypliwości – przezabawne”
  „ble, ble, ble”
  „Chłopcze”
  „zmień okulistę”

  I tak dalej. Bluzgi. Oraz oczywiście – ja. Beze mnie by się nie obeszło.

  Otóż drogi Bredzący: „patrząc z punktu widzenia psychologii klinicznej, megalomania to nie jest jedynie przekonanie o znakomitym poziomie własnych umiejętności (zawyżone względem rzeczywistości), a poważne zaburzenie osobowości i możliwa oznaka zaburzeń psychicznych wymagająca psychoterapii. Osoba dotknięta manią wielkości niejednokrotnie zmaga się z dokuczliwymi objawami choroby. Megalomania jest więc problemem klinicznym”.

 4. @swojak
  jesteś rozbrajający w swej „kompetencji inaczej”:
  Po kolei jednak
  cytat 1 „czytający w zbożu” Widzę, że wiedza o pracy SM jest bardzo obszerna i wnosi tyle samo co Pańska pogarda dla nich (SM). Wystarczy poczytać Ustawę o Strażach gminnych i promyk wiedzy rozjaśni Pana umysł.”

  Nawet gdyby uznać ze powyższa wypowiedź to sarkazm, to brak logiki poraża. Musisz się zdecydować czy moja wiedza (w twojej ocenie) jest obszerna, czy też wręcz przeciwnie i dlatego odsyłasz mnie do ustawy (wrócimy jeszcze do tego). Te dziecinne uszczypliwości „promyk wiedzy, ble, ble, są przezabawne.

  cyt. 2 „Nie obchodzi mnie czy jest Pan zwolennikiem prawicy czy lewicy, lecz jakim jest człowiekiem, a tu wygląda to marnie.

  Kolejny przykład porażającego niezrozumienia. Chłopcze, poglądy polityczne, kiedy mówimy o ocenie sprawności działania jednego z elementów samorządu gminnego, jakim bez wątpienia jest straż miejska kiedy przyjmiemy biblijną zasadę „po owocach ich poznacie” (Mt 7, 17-20) sa bez znaczenia (chyba, że mówimy o @ vel małpicielu vel małpiszonie, bo wtedy nawet tabliczka mnożenia ma podtekst polityczny. A jakie są owoce? Widzi każdy, kto chodzi po ulicach i umie patrzeć.

  cytat 3 „Widzę tu brak szacunku dla ludzi, którzy kontrolują np. piece węglowe aby miał Pan czym oddychać to jest nic? To,że SM kontroluje wagi aby sprzedawcy nie okradali kupujących. i tak można wymieniać, bez końca.”

  Zmień okulistę, bo obecny cię oszukuje. Ja widzę recenzję skuteczności działania zespołu. Chyba, że… wskażesz w jakiejkolwiek z moich wypowiedzi uwagi pod adresem konkretnych strażników. Muszę cię rozczarować, nie uda ci się, bo ja w odróżnieniu od przywoływanego już tu małpiszona nie oceniam ludzi, tylko to, co robią, lub nie robią.
  Charakterystyczne, przy tym jest to, że wymieniasz realizację zadań, które wynikają niekoniecznie z ustawy o strażach gminnych, ale co trzeba przyznać znajdują się w zakresie uprawnień, tej jakże szlachetnej „służby wobec społeczności lokalnej” (taka parafraza 🙂 )
  Tylko mamy tu kilka drobiażdżków. Pierwszy – kontrola pieców. Pomijam, że to działanie sezonowe, ale wytłumacz wszystkim, jak to jest, że strażnicy kontrolują piece, a kiedy trzeba przedstawić raport na temat ilości źródeł ciepła w mieście, to PJCH wynajmuje zewnętrzną firmę? Czyżby sprawdzano tylko te miejsca, gdzie ktoś poskarżył się, ze „mu śmierdzi”?
  Drugi – Kontrola wag? Bez wątpienia priorytet dzięki realizacji, którego, mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą, są bezpieczni i „wagomafia” już im nie zagrozi. Chwała, po trzykroć chwała.
  Mógłbyś wymieniać tak bez końca? No nie koniecznie, może długo, nudno i bezproduktywnie, ale jednak nie bez końca, bo przykład wyjąłeś z wykazu wykroczeń, za które strażnicy gminni są upoważnieni do nakładania grzywien w postaci mandatu karnego. jest ich kilkadziesiąt, wybacz nie chciało mi się liczyć co do sztuki.
  Wróćmy do ustawy, której lekturę tak mi polecasz, otwarty katalog zadań znajdujący sie w art.11. 9 punktów (10 zadań) i co? Brak jakichkolwiek ogólnodostępnych dowodów na realizację tychże. W przypadku, co najmniej, trzech ustawowych zdań widać za to zerowe efekty, albo jak wolisz brak działania. A przypominam ci chłopcze, że jako mieszkaniec tego miasta mam prawo wiedzieć, jaka jest jakość pracy urzędników samorządowych.

  cytat 4 „Dodać tu trzeba,że strażników jest mało, praktycznie jeden patrol na dzień. Proponuję zastanowić nad swoim zachowaniem!”
  Na koniec retoryczne pytania:
  Pierwsze, a kto jest temu winien, że strażników jest mało (może za mało)?
  Drugie, Ja mam zastanawiać się nad swoim zachowaniem, a niby dlaczego, bo korzystam, z przywileju demokracji, jakim jest prawo do oceny publicznej działalności?

  Ja też ci dam rady Swojaku.
  Dorośnij, zmień pracę i weź kredyt, albo nie bierz.

  Twoja retoryka jest na równie kiepskim poziomie, co twoje starania bycia rzecznikiem oświęcimskiej straży miejskiej.

 5. „czytający w zbożu” Widzę, że wiedza o pracy SM jest bardzo obszerna i wnosi tyle samo co Pańska pogarda dla nich (SM). Wystarczy poczytać Ustawę o Strażach gminnych i promyk wiedzy rozjaśni Pana umysł. Nie obchodzi mnie czy jest Pan zwolennikiem prawicy czy lewicy, lecz jakim jest człowiekiem, a tu wygląda to marnie. Widzę tu brak szacunku dla ludzi, którzy kontrolują np. piece węglowe aby miał Pan czym oddychać to jest nic? To,że SM kontroluje wagi aby sprzedawcy nie okradali kupujących. i tak można wymieniać, bez końca. Dodać tu trzeba,że strażników jest mało, praktycznie jeden patrol na dzień. Proponuję zastanowić nad swoim zachowaniem!

 6. Do Coekawy:
  Przecież to radni Łoziński, Przewoźnik oraz wuefista wicewojewoda Starzec byli przez 8 lat przy korycie i nic dla mieszkańców, i miasta Oświęcim nie zrobili nic a nic.

 7. Wiceprezes PiS Antoni Macierewicz podczas IX Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” Antoni Macierewicz ostrzegł, co jego zdaniem stanie się, jeśli upadnie rząd PiS. — Będzie zagrożenie, iż dojdzie do wojny światowej – stwierdził były szef MON.

 8. Ciekawe kiedy panowie bez-radni Łoziński, i Przewoźnik załatwią kasę na budowę parkingu przy cmentarzu Parafialnym. Morawiecki sypie kasą na różne bezsensowne inwestycje to mógłby sypnąć trochę na tą inwestycję .Do roboty panowie zróbcie coś pożytecznego dla mieszkańców Oświęcimia. Obaj chodzicie do kościoła Parafialnego
  . to byście mogli się postarać.

 9. @małpa
  i to jest kwintesencja twojego stylu małpiszonie – brak stylu, brak sensownej argumentacji, tylko brednie na mistrzowskim poziomie, pa, mistrzu bredni

 10. @małpa
  wiem, że to dla ciebie małpiszonie problem, ale to ty w wyjątkowo „mądry inaczej” sposób skomentowałeś post pytającego o toalety przywołując straż miejską. A ja małpiszzzonie tylko zapytałem.
  Ty po raz kolejny na tym forum pokazujesz jak miałki jest twój poziom.
  A „żeby było” zabawniej uzasadniasz istnienie straży kierowaniem ruchu przy cmentarzu. W tem nieudolny sposób potwierdzasz to co jest tajemnicą poliszynela, straż w tym mieście robi NIC, mój ty mistrzu bredni i bluzgów.

 11. Zakładam, że twoim zdaniem nic. Choć będzie pewnie kierować ruchem w pobliżu cmentarza w rejonie świąt, jak zwykle.

  Tu mnie masz – wbrew twoim insynuacjom nie mam biura ani na drugim, ani na żadnym piętrze urzędu miejskiego, kontaktu ze strażą miejską w Oświęcimiu też raczej nie miewam, więc słabo orientuję się, czy straż sprawuje się dobrze, czy źle. Ale przypomnę: wątek tu nie jest o niej, lecz o święcie zmarłych.

  Natomiast w sprawie wspomnianej przez trolla Anonima: toaleta na cmentarzu komunalnym jest moim zdaniem zbędna, przydawać się może co najwyżej dwa dni w roku. Nasz cmentarz to nie Rakowice czy Powiązki, ruch ludzi odwiedzających na nim groby jest przez pozostałe miesiące niewielki, gdzieś po kilkanaście osób dziennie. Można ewentualnie rozważyć ustawienie gdzieś czasowo toi toi-a. I wystarczy.

 12. @małpa
  ależ proszę uprzejmie
  napisz, co też pożytecznego, w naszym pięknym mieście, robi straż miejska, małpiszonie.

 13. Problem w tym – panie bredzący – że nie napisałeś nic sensownego. Nic, do czego można by się odnieść. Tylko inwektywy i wyzłośliwiania. Przeczytaj jeszcze raz swój wpis i wskaż cokolwiek ponadto.

 14. @ małpa
  małpiszonie, może odniesiesz się do tego co napisałem? Za trudne? Po raz kolejny. A co do bluzgania, CIEBIE małpiszonie nikt nie do-go-ni, jesteś mistrzem bluzgów.
  Oczywiście za chwilę odszczekasz coś w stylu nie ja, bo ty, ale to niczego małpiszonie nie zmieni, również tego, że straż miejska w tym mieście nie robi nic pożytecznego.

 15. Ach, bredzący, widzę, że jesteś doskonale zaznajomiony w poruszaniu się po UM. To jak, pisowski radny czy kret?

  Po prostu bawi mnie trzęsiportkizm okazywany przez dotąd butnych i aroganckich aparatczyków pis. A ciebie nie? Komentarze w stylu: ojej, co z nami będzie? Przecież my nic nie umiemy. I co, tak pójść do pośredniaka, a potem do prawdziwej roboty, za śmieszną pensyjkę? Ci z opozycji na pewno będą się mścić. A my przecież tylko wykonywaliśmy rozkazy.

 16. To jak tam – bredzący – z wyżyn swych dostrzegłeś jednak moją skromną osobę? Niesamowite! Szok! A może to pomyłka? Czy już po prostu nie mogłeś wytrzymać? Ale – skoro musisz, proszę bardzo – bluzgnij, jak zwykle, ulżyj sobie.

 17. @ małpiszon
  małpiszonie zaczynasz opowiadać dowcipy? Że straż miejska? Że (z)robi cokolwiek w tym mieście?
  Powinieneś zgłosić się na najbliższy małomiasteczkowo oświęcimski konkurs stand up. Rzuć pomysłem na poddaszu a jak opracujecie szczegóły, tylko musisz zejść na pierwsze piętro, na lewo od schodów. Dasz radę Tylko najpierw popracuj nad repertuarem, bo obecny kiepski mój małpiszonie.

 18. Ministerstwo Edukacji właśnie ogłosiło, kto dostanie pieniądze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Pięć projektów dostanie łącznie 5,7 mln zł. Znaczna część tej sumy, bo aż 2,4 mln zł pójdzie do Akademii Zamojskiej na „Przewodnik pedagogiki społecznej Jana Pawła II”. Rektorem tej uczelni jest dr hab. Paweł Skrzydlewski. Gdy P. Czarnek stanął na czele ministerstwa edukacji, to właśnie Skrzydlewski został jednym z jego doradców. Zasłynął wypowiedzią, że dziewczęta należy „ugruntować do cnót niewieścich”.
  Z kolei 1,3 mln zł dostanie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na projekt „Osoba i naród – perspektywa Jana Pawła II”.

  I tak kap, kap, z budżetu. To tu, to tam. I w efekcie budżet przecieka, leje się z niego całymi strumieniami. Pieniążki płyną z dziesiątków takich „programów” wprost do kieszeni klakierów i klientów pis.

 19. Ja rozumiem, że ostatnio w pisie zrobiło się nerwowo i pisiory bez kibelka dwudziestu minut wytrzymać nie mogą, ale przecież wystarczy zgłosić taką potrzebę Chwierutowi, a on z pewnością takich pisiorów w potrzebie na listę wpisze i Straż Miejska odwozić ich będzie na sygnale do najbliższego szaletu publicznego. W końcu chodzi tylko o raptem parę osób, z biur na Górnickiego.

 20. Czy J.Chwierut postawi kibelek koło cmentarza parafialnego . Bo kasę brać potrafi a kibelka nie ma i nie będzie do czasu informacji .

Send this to a friend