Informacje

OŚWIĘCIM. Opozycyjni radni apelują o podwyżki dla pracowników budżetówki

Oświęcimscy radni apelują do Janusza Chwieruta prezydenta Oświecimia o podwyżkę dla pracowników budżetówki. „Należy w końcu po wielu latach docenić wszystkich pracowników”.

Treść interpelacji:

 

OŚWIĘCIM. Pracownicy MOPS mają patologicznie niskie zarobki

Poprzedni artykułNastępny artykuł

18 komentarzy

 1. Szkoda że apel pracowników staje się piłeczką polityczną…pytanie czy ktoś tą sprawą zajmie się w końcu na poważnie i podejmie jakikolwiek wysiłek,bo jak widać na dyrekcję ci ludzie już liczyć nie mogą…walczcie dalej!!!kibicuje

 2. Wielu pracowników ma ogromny żal do jch i radnych. Jak można było dać radnym tak wysokie podwyżki. Niektórzy mają tyle co pracownicy um a przecież to nie etat… i bez podatku. Jak im nie wstyd. Obecna rado jesteście beznadziejni, nieludzcy, prymitywni itp. Już my wam wystawimy opinie. Pracownicy um + jednostki podległe + rodziny + znajomi to potężny elektorat. Pożegnanie się z ciepłą posadką.

 3. Wielu pracowników ma ogromny żal do jch i radnych. Jak można było dać radnym tak wysokie podwyżki. Niektórzy mają tyle co pracownicy um a przecież to nie etat… i bez podatku. Jak im nie wstyd. Obecna rado jesteście beznadziejni, nieludzcy, prymitywni itp. Już my wam wystawimy opinie. Pracownicy um + jednostki podległe + rodziny + znajomi to potężny elektorat. Pożegnanie się z ciepłą posadką.

 4. @Jak żyć – niech się Pani nie martwi. Niedługo wszyscy będziemy dostawać pensję minimalną.

 5. Komputeryzacja od dłuższego czasu coraz bardziej upraszcza pracę w urzędach, wiele spraw załatwia się z domu, podejrzewam że sporo można zaoszczędzić na zmniejszeniu etatów. Jasne, są stanowiska, których komputer nie zastąpi ale też jest wiele gdzie pracę uproszczono. Może sonda: zmniejszamy etaty o x% i przekazujemy kasę pozostałym pod warunkiem, że nadal wykona się to co dotychczas?

 6. No to Januszki możecie temat zgasić jak pęta dając podwyżkę. Z przedszkola na stawach pewnie nic nie będzie więc kasa jest…

 7. Czy można poważnie traktować pismo, w którym radni wymienili 11 instytucji. Nie pochylili się nad sprawą, nie rozpoznali konkretnych przypadków…
  Grunt że naskrobali nic nie znaczące pisemko aby stworzyć pozory zainteresowania losem pracowników. Radni PiS przyzwyczaili nas do żenady ale tym razem przekroczyli wszelkie granice.

 8. Szanowna Pani – radni pis napisali po to tylko, aby zrobić na złość Chwierutowi. Niewiele ich to kosztowało. A gdyby jeszcze urzędnicy dali się sprowokować i zrobili jakiś protest, radni pis byliby w siódmym niebie. Sami natomiast mają Panią oraz cały „lud ciemny” w głębokim poważaniu. Ogromna drożyzna w sklepach i spadek realnej wartości pensji dotykają teraz wszystkich Polaków, nie tylko urzędników UM.
  Z wczorajszej wizyty w markecie: moja ulubiona herbata podrożała o mniej więcej 15%, kawa o 20%. I tak dalej. Może więc radni pis napiszą w tej sprawie jakiś list otwarty?

 9. @Jak żyć

  Tyle tylko że nie napisali tego z myślą o pracownikach MOPS. Problem niskich zarobków w MOPS trwa dosyć długo. Żaden z radnych nie miał o tym pojęcia bo mają w nosie pracowników. Gdy tylko pojawiła się okazja żeby śmignąć kwitem to nagle sobie o MOPSIE przypomnieli. Tak to wygląda na lokalnej opozycji – stwarzanie pozorów zainteresowania miastem i problemami mieszkańców. Zero realnych działań.

  PS. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma – skoro nauczyciele mają tak dobrze to może sprobuj swoich sił w tym zawodzie.

 10. Ja jestem wdzięczna że radni PIS chociaż to napisali, przykre że trzeba żebrać o zarobki które starczą na życie. A nauczyciele niech nie narzekają. Znam kilka nauczycielek, które ciągle są w domu a nie w pracy. Wychodzi o 8 przychodzi o 12, wakacje i inne wolne ciągle. A zarobki o wiele wiele lepsze od pracujących w MOPS.

 11. Trochę przykre, że nawet taką okazję radni PiS wykorzystują by nabić sobie trochę punktów…
  Dodatkowo robią to gdy zrobiło się o tej sprawie głośniej…

  A gdzie byliście wcześniej drodzy radni PiS?

 12. Gdyby JCh zlikwidował przerosty zatrudnienia, to miałby hajs na bez kozery tysiąc pincet.

 13. Tylko w wyniku pisowskiej „reformy podatkowej” do budżetu Oświęcimia trafia teraz o 14 milionów złotych mniej. Gdyby więc radni pis zdołali przekonać rząd pis, aby oddał te pieniądze z powrotem dla Oświęcimia, to każdy z (ilu tam pracuje, stu?) urzędników – mógłby dostać miesięcznie nie tysiąc, a 11 667 złotych podwyżki.
  A na premie roczne dla pracowników UM wystarczyłby drobiazg – traktor sprezentowany wiceministrowi Kaczmarczykowi za półtora miliona złotych.

 14. A rząd PIS dał nauczycielom w tym roku podwyżki 4,4% tj, jakieś 150 zł. brutto a na przyszły rok w budżecie zaplanował podwyżki w państwowych jednostkach o jakieś 7,8% tj. około 300 zł. Tu domagają się 1000 zł. Ludzie z PIS to.hipokryci. Nie chcielibyście usłyszeć co myślą o PIS nauczyciele podobnie zresztą jak większość Polaków.

 15. Problem nie do śmiechu dla pracowników w mieście PO kroku wieśniaka z pod Kęt. z kont miał na banery na drodze na Kęty u znajomków?

 16. waldy łoziński mógłby podwyższyć pensję swoim pracownicom w melbie tak jak podwyższył cenę piwa

Send this to a friend