Informacje

OŚWIĘCIM. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy dostawczaka

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji, z rąk mieszkańców powiatu chrzanowskiego, przejęli 41 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie samochodem marki Renault Master pod wpływem alkoholu i amfetaminy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (10.03.2024) na ulicy Chemików w Oświęcimiu 9DK44). Tuż przed godziną 15, operator numeru alarmowego 112, został powiadomiony o pijanym kierowcy samochodu marki Renault Master. Z relacji zgłaszających pojazd jechał slalomem, wjeżdżał na chodniki, a następnie zatrzymał się przed jednym ze sklepów. Tam zgłaszający odebrali mu kluczyki od pojazdu. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego z rąk mieszkańców powiatu chrzanowskiego, którzy go ujęli, a także uniemożliwili mu ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Okazało się, że kierowcą renault master był 41 – letni obywatel Ukrainy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,8 promila alkoholu. Z kolei badania testerem narkotykowym, w ślinie mężczyzny wykazało obecność amfetaminy. Mężczyzna trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie
Szczególne podziękowania za szybką reakcję na niespodziewane zdarzenie należą się mieszkańcom powiatu chrzanowskiego. Dostrzegli, a następnie ujęli nietrzeźwego kierowcę. Wykazali się odwagą oraz troską o innych uczestników ruchu drogowego.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Ale najpierw kolegium max stawka a potem deportacja na granicę tam przekazać kolegom i na front.

  2. Mam nadzieję że będzie ,,miś”, deport i na front ,za głupotę trzeba płacić .Skoro on potęcjalnie chciał zabijać w Polsce na ulicy ,to może lepiej aby zabijał na froncie w obronie swojego kraju ,tam napewno nie braknie mu ekstremalnych doznań.

Send this to a friend