Informacje

OŚWIĘCIM. Obywatelska pomoc młodzieży

Grupa młodzieży z Oświęcimia widząc nietrzeźwego mężczyznę w niebezpiecznej sytuacji, nie pozostawiła go bez pomocy. Nastolatkowie wezwali Policję, więc 60 – latek bezpiecznie trafił do swojego domu.

W niedzielny wieczór (17.05.2020) tuż przed godziną 20.00  policjanci otrzymali zgłoszenie od 13 – letniej mieszkanki Oświęcimia, dotyczące pijanego mężczyzny znajdującego się na jednym z przystanków autobusowych przy ulicy Jagiełły w Oświęcimiu. Z relacji zgłaszającej wynikało, że mężczyzna się zatacza i może wpaść pod samochód, ponadto nie wie gdzie mieszka. We wskazany rejon natychmiast udali się policjanci którzy zastali grupę nastolatków, którym podziękowali za zgłoszenie. Następnie ustalili, że totalnym brakiem rozsądku wykazał się 60 – letni mieszkaniec Grojca, którego oddali pod opiekę rodziny.

Zachowanie nastolatków zasługuje na wyróżnienie, gdyż wykazali się oni wyjątkową trzeźwością umysłu, w chwili gdy trzeźwość osoby dorosłej została zamroczona alkoholem. Gdyby nie reakcja młodych mieszkańców Oświęcimia brak rozsądku dla mężczyzny mógłby się zakończyć tragicznie.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend