Informacje

OŚWIĘCIM. Nowy billboard o zadłużeniu miasta przez prezydenta Janusza Chwieruta

W mieście Oświęcim co jakiś czas pojawiają się nowe billboard reklamowe o charakterze politycznym. Najnowszy z nich informuje, jak prezydent Janusz Chwierut zadłużył miasto.

Na terenie Oświęcimia jest kilka miejskich, dużych billboardów ogłoszeniowych, głównie przy kluczowych skrzyżowaniach i na rogatkach miasta. Do tej pory służyły tylko do informowania mieszkańców o wydarzeniach o charakterze sportowo – kulturalnych, czy kampanii promujących zamieszkanie w Oświęcimiu.

Kilka miesięcy temu pojawiły się nowe billboardy o treści nawiązującej do krajowej polityki, które pod swoim nazwiskiem opublikował prezydent Janusz Chwierut.

To wywołało efekt domina i coraz częściej mieszkańcy miasta są świadkami szermierki słownej pomiędzy dwoma polskimi biegunami: Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Z tą różnicą, że druga strona wykorzystuje do swoich publikacji komercyjne tablice dostępne na rynku ogłoszeń.

Zachęcamy Czytelników o dyskusji na ten temat w komentarzach poniżej.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

29 komentarzy

 1. Czy to prawda, że TVN należy do Putina? Tak przynajmniej twierdzi ten, który pil wódkę z agentem KGB. Jest potwierdzone w dokumentach Sejmowych.

 2. I pomyśleć,że ten POwski funkcjonariusz ukończył studia w KrK. Panie uchowaj Polskę i Polaków przed takowymi.

 3. do:
  Obserwator
  24 maja 2023 o 13:06
  Oj tam oj tam mamy parking za to na dworcu. A wszyscy mówią, że nie ma gdzie parkować. Zaparkuję na dworcu i przegubowym, ekologicznym Dabem przyjadę na osiedle.

  Niestety jedyny przegubowy DAB, którego przyjeżdzali oglądać ludzie z całej europy w pierwszej kolejności został wykastrowany z wszystkich części… a potem poszedł na złom.

 4. Co tak w pisie cicho o zmierzchu? Chodzi wam o to, że na plakacie walnęliście błąd ortograficzny?

 5. „Oburzeni obywatele – robotnicy i chłopi”. Taaa. Tylko, że to wszystko już było. Sześćdziesiąt lat temu. To niezwykle interesujące obserwować jak rządy towarzysza Jarosława skutecznie ewoluują w stronę reżimu Gomułki.
  Straszenie Polaków Niemcami? Jest.
  Straszenie Polaków zachodnimi imperialistami (czytaj teraz: Unią Europejską)? Jest.
  Organizowanie wieców poparcia dla władzy z rzęsistymi brawami i okrzykami „Jarosław! Jarosław!”? Jest.
  Chwytanie za twarz środowisk twórczych? Jest.
  Kopanie nieposłusznych akademików? Jest.
  Zlikwidowanie wszelkich niezależnych mediów? Cóż, ostre próby były i prawie, prawie się udało. Niestety, ci cholerni Amerykanie na sam koniec musieli się wtrącić.
  I tak dalej.
  Oczywiście są też różnice.
  Na przykład Gomułka nie chciał masowo pożyczać ani masowo dodrukowywać pieniędzy, ponieważ – pomimo całej swojej tępoty – podświadomie czuł, czym to się może skończyć.
  Ale już Gierek nie miał oporów.

 6. Zadłużenie Oświęcimia w wykonaniu peło – 1800 złotych na mieszkańca.
  Zadłużenie Polski w wykonaniu pisiorstwa – ok. 50 000 złotych na mieszkańca.
  Malutka różnica, prawda?

 7. Jakby na bilbordzie pokazać zadłużenie Polski tylko przez PiS, to brakło by zer, a wtedy ta kwota nie rzucała by się na tym bilbordzie.
  Ba byłaby mniejsza czcionka niż ci oburzeni analfabeci, to j przepraszam oŚWIĘCIMIANIE

 8. PIS jak zwykle nie ma nic do zaproponowania dla mieszkańców, tylko kąsa i atakuje a na dodatek nikt z nich nie ma odwagi się pod tym tekstem podpisać. Ja tez jestem oświęcimianinem i nie życzę sobie by ktoś sie tak za mnie podpisywał. Ja się z takim tekstem nie zgadzam. To jest kłamstwo i perfidna manipulacja. Hańba dla PIS!!!

 9. Marku ! Partię karmicielkę twoją atakują i dobrodzieja twojego kąsają.
  A ty co ?
  Na koń nie siadasz ?
  Szabli nie dobywasz ?
  W pole nie ruszasz ?

 10. „Miasto też się rozwija. Zobaczyłem wczoraj, że przybył nam jeszcze jeden sklep Biedronki. Zaskakujące jest to, że już funkcjonuje, z dużym parkingiem, usytuowany jest około 50 metrów od miejsca gdzie chciał budować mniejszy sklep pan Marszałek. Wtedy były negatywne reakcje z całego świata i pomimo, że miał być mniejszy od tego właśnie to wymuszono zaniechanie budowy. Planowana koło stadionu dyskoteka też z tego powodu nie doszła do skutku. A teraz nawet nie zauważyłem informacji, że coś takiego będzie lub już jest. Ciekawy świat.”

 11. Oj tam oj tam mamy parking za to na dworcu. A wszyscy mówią, że nie ma gdzie parkować. Zaparkuję na dworcu i przegubowym, ekologicznym Dabem przyjadę na osiedle.

 12. To przecież reklama Chwieruta. Tyle kasy pozyskał dla miasta. Spłacać będą mieszkańcy. Ale im to pasuje.

 13. czy ten głupi bochenek uważa, że w Oświęcimiu mieszkają same głuptasy ? Wracaj tam skąd cię przysłali i tam sraj do swojego gniazda.
  Ci, którzy postawili bilbord o zadłużeniu miasta – co nie macie swoich nazwisk ? czy wstydzicie się już swoich zeszmaconych pisowskich barw ?

 14. Zadłużanie to nie problem szczególnie w czasie taniego pieniądza. Problem jest brak jego spłacania i tzw. rolowanie długu.

 15. Ja też na kompie mam zrzut ekranu z komentarza nawołującego do likwidacji Kaczyńskiego. Na wszystko przyjdzie czas.

 16. Administrator znowu nie reaguje na wulgarne wpisy. Tym razem zrzut ekranu trafi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Już raz zwracałem uwagę (mam zrzut z ekranu) i nie było reakcji.

 17. @gość To ciekawe. Oczywiście MUSI brać kredyty. Bo najpierw odłożyć kasę a potem inwestować zruinowałoby banki.

 18. Widać tu brak podstawowej wiedzy na temat funkcjonowania miast. Każde miasto bez względu na to która opcja nim zarządza musi brać kredyty na inwestycje. Inna sprawa to zabieranie samorządom coraz większej części przychodów z podatków. Zarządzanie centralne przerabialiśmy za komuny. Jak to się skończyło wie starsze pokolenie. Gimbaza niestety nie ma o tym pojęcia. No ale jak się ma wodza, który wykładał gospodarkę socjalistyczną na Wojewódzki Uniwersytecie Marksistowsko Leninowskim, to rzeczy nie mogą dziwić.

 19. Zadłużenie samorządu to też zadłużenie Polski. Niczym się nie różni. Więc zacznij porządkowanie od swojego gnoju.

 20. Czekam na billboard o zadłużeniu Polski. To dopiero będzie ciekawa lektura.

 21. Widać łold, dżejkop, flinta i pieczywko są bardzo zmęczeni skoro małpują pomysły Prezydenta…to jest zasłona dymna, rozkaz w teczce przywiózł chlebuś żeby odwrócić uwagę od krowy, pastucha i właściciela krów… podpis powinien być ODURZENI DWAJ OŚWIĘCIMIANIE WALD i JAKOB, chociaż nie jestem pewny czy tylko ten duet ponieważ jak powyżej napisał Pan Plinta, zapewne w trakcie pracy w Agendzie na Górnickiego, billboard zasponsorował PiS więc napis powinien brzmieć ODURZONY OŚWIĘCIMSKI PI$. Tak swoją drogą zachęcam przechodniów do odwiedzania Agendy i sprawdzania jak ciężko Panowie „pracują”, mając czas na pisanie pseudoartykułów do tego, ich portalu, Kuriera Oświęcimskiego, trolowych portali jak Oświęcimska kaszanka czy zmęczony prezydent oraz nagrywanie porozmawiajmy o głupotach i gruszkach na wierzbie.
  Pytanie do PiS Oświęcim, skoro takie brednie zamieszczają na billbordach, ile milionów ukradł rząd miastu i powiatowi złodziejskim polskim ładem…Pewnie nie doczekam się odpowiedzi…
  Zapraszamy na nasz FB gdzie ujawniamy absurdy oświęcimskiego pisu i duetu oraz ich absurdy krajowe

 22. Co wymyślą w ULU 2 pisowe trutnie z niespełnionym internetowym dziennikarzem w siedzibie Agendy Marszałkowskiej wykorzystywanej do prac destrukcyjnych.

Send this to a friend