Informacje

OŚWIĘCIM. W sobotę 27 maja kolejna edycja Ekomajówki

Już w najbliższą sobotę, 27 maja, park Pokoju zamieni się w ekopasaż. Od godziny 14 do godziny 18 będzie można odwiedzić stoiska firm propagujących ekologiczny styl życia, rękodzielników i producentów zdrowej żywności, które zostały przygotowane specjalnie na tegoroczną Ekomajówkę. Wśród nich znajdzie się też miejsce na wystawę zwierząt bezkręgowych w ramach projektu Owady i spółka w zoo.

W trakcie imprezy zaprezentują się spółki miejski. Na ich stoiskach będzie można zobaczyć między innymi sprzęt, który wykorzystywany jest do oczyszczania miasta, wziąć udział w grach, zabawach i animacjach. Swoje stanowisko przygotują też pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się jak funkcjonuje program “Czyste powietrze” i jak można pozyskać dotację na wymianę pieca, czy termomodernizację budynku.

Ekomajówka oferuje zawsze wiele atrakcji. Z myślą o najmłodszych przygotowano bezpłatne dmuchańce i interaktywny spektakl ekologiczny pt. „ Bajeczna fiesta” w wykonaniu Teatru Kultureska z Krakowa. Pełne tańca, muzyki i humoru przedstawienie będzie dobrą zabawą dla całych rodzin. Wśród propozycji jest również koncert uczniów Studia Wokalnego VOICESING z Oświęcimia, prezentacja zwierząt ze schroniska. Organizatorzy przygotowali kolejną edycję akcji Kwiaty za elektrograty, czyli cieszącą się ogromną popularnością wymianę zużytego sprzętu na kwiaty, która w tym roku odbędzie się na parkingu przy lodowisku. Zapraszają też do wspólnego sprzątania starej części parku Pokoju w godzinach od 14 do 16. Po odbiór rękawiczek jednorazowych i worków na śmieci trzeba zgłosić się do punktu znajdującego się na parkingu przy lodowisku.

Dojazd na imprezę zapewni Miejski Zakład Komunikacji. Przejazd linią 3 i linią 2 będzie bezpłatny w następujących godzinach:
linia 3 o godz. 13:31 z przystanku Ośrodek Zdrowia Zasole do przystanku Dwory Pętla,
linia 3 o godz. 13:54 z przystanku Dwory Pętla do przystanku Ośrodek Zdrowia Zasole,
linia 2 o godz. 14:05 z przystanku Ośrodek Zdrowia Zasole przez Stare Stawy Pętla do przystanku Lodowisko,
linia 3 o godz. 17:29 z przystanku Stare Stawy Pętla do przystanku Dwory Pętla,
linia 3 o godz. 17:56 z przystanku Dwory Pętla do przystanku Stare Stawy Pętla,
linia 3 o godz. 18:29 z przystanku Stare Stawy Pętla do przystanku Dwory Pętla,
linia 3 o godz. 18:57 z przystanku Dwory Pętla do przystanku Stare Stawy Pętla.

Tegoroczny punkt odbierania sprzętu i wydawania sadzonek w ramach akcji Kwiaty za elektrograty zmieni lokalizację i zostanie przeniesiony na parking przed lodowiskiem. Maksymalna ilość sadzonek, jaką będzie mogła otrzymać jedna osoba to 24 sztuki. Podczas zbiórki będzie odbierany sprzęt elektryczny i elektroniczny (elektroodpady) obejmujący w pierwszej grupie duże urządzenia: chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki gazowe i elektryczne, piece elektryczne, elektryczne płyty grzejne, grzejniki elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne itp. Druga grupa to mały sprzęt: odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, maszynki do mięsa, monitory, mikrofalówki, komputery, telewizory, drukarki, faksy, laptopy, sprzęt kopiujący, maszyny do pisania.

W trzeciej grupie są urządzenia do strzyżenia, suszenia włosów, golenia, masażu, zegary, wagi, kamery video, wentylatory elektryczne, klawiatury, myszki, notebooki, kalkulatory kieszonkowe i biurowe, telefony, odbiorniki radiowe, oprawy oświetleniowe, pozostałe urządzenia oświetleniowe służące do celów rozpraszania i kontroli światła z wyjątkiem żarówek, kolejki elektryczne lub tory wyścigowe, kieszonkowe konsole do gier video, gry video, pozostałe zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy, młynki do kawy, noże elektryczne itp.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend