Informacje

Nowa obwodnica Oświęcimia już wkrótce otwarta

Nowa obwodnica Oświęcimia już wkrótce zostanie otwarta. Dowiedz się o postępach prac nad kluczową inwestycją drogową, która poprawi układ komunikacyjny i rozwój miasta oraz regionu.

Spotkanie ws. obwodnicy Oświęcimia
Prezydent Janusz Chwierut wraz z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich omawiają postępy prac

Nowa Obwodnica Oświęcimia Już Wkrótce Otwarta

Jeszcze w tym roku mieszkańcy Oświęcimia będą mogli korzystać z nowego fragmentu obwodnicy miasta. Na jesień zaplanowano otwarcie odcinka drogi od nowego ronda przy ul. Jagiełły do skrzyżowania ul. Zatorskiej z ul. Grojecką. Inwestycję realizuje firma Budimex, która poinformowała o postępie prac na spotkaniu w Urzędzie Miasta.

Postępy Prac nad Obwodnicą Oświęcimia

Na cyklicznej naradzie obecni byli prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Zarządu Dróg Wojewódzkich, wójt gminy Oświęcim Mirosław Smolarek oraz członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak. Podczas spotkania omówiono bieżące problemy i utrudnienia inwestycyjne oraz starano się znaleźć najlepsze rozwiązania.

Wyzwania i Harmonogram Robót

Prezydent Janusz Chwierut podkreślił znaczenie nowej obwodnicy i jej wpływ na rozwój miasta i regionu:

  • „Obwodnica Oświęcimia wraz z mostem na Sole jest kluczowa dla naszego miasta. Zależy nam, aby jak najszybciej została oddana do użytku, poprawiając układ komunikacyjny i możliwości rozwojowe miasta i regionu”.

Przedstawiciel firmy Budimex, Paweł Darowski, poinformował o harmonogramie kolejnych robót. Prace konstrukcyjne i nawierzchniowe przy budowie mostu na Sole zakończą się w połowie przyszłego roku. Obecnie most jest ukończony w 60 procentach.

Kluczowe Etapy Inwestycji

  • Ul. Zatorska: Prace nawierzchniowe i wykończeniowe od Castoramy do skrzyżowania z ul. Grojecką zostaną zakończone do końca sierpnia. Ruch dwukierunkowy zostanie poprowadzony przez nowo budowane rondo.
  • Ul. Pod Olszyną: Nowo projektowany odcinek zostanie oddany do użytku mieszkańcom do końca czerwca.
  • Ul. Ofiar Faszyzmu i Ul. Pławska: Skrzyżowanie zostanie całkowicie przebudowane i oddane do ruchu do września.
  • Ul. Wojewódzka w Harmężach: Wykonane rondo poza trasą istniejącej drogi, prace bitumiczne będą kontynuowane.
  • Tunel pod torami kolejowymi (ul. Ostatni Etap): Roboty ruszą w lipcu, po dopełnieniu wszystkich formalności w czerwcu.

Charakterystyka Nowej Obwodnicy

Obwodnica Oświęcimia wraz z mostem na Sole będzie miała długość ponad 9 km i poprowadzi od węzła Oświęcim na drodze ekspresowej S1 do skrzyżowania ulic Zatorskiej i Grojeckiej. Trasa ominie miasto od południa, zapewniając szybkie i bezpieczne połączenie z drogą ekspresową Mysłowice – Bielsko-Biała oraz autostradą A4. Obwodnica będzie miała dwie jezdnie, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, każdy o szerokości 3,5 m.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Brawo podatnicy. Za cudze pieniądze każdy głupi potrafi coś zrobić. Sztuką jest zrobić za swoje.

Send this to a friend