Informacje

OŚWIĘCIM. Nowa karetka dla szpitala powiatowego z rządowym wsparciem

Szpital Powiatowy w Oświęcimiu wzbogacił się o nowoczesny ambulans. Na dzisiejszym przekazaniu pojazdu pojawili się przedstawiciele władz Powiatu Oświęcimskiego (Andrzej Skrzypiński – Starosta Oświęcimski, 𝐰𝐢𝐜𝐞𝐬𝐭𝐚𝐫𝐨𝐬𝐭𝐚 𝐏𝐚𝐰𝐞ł 𝐊𝐨𝐛𝐢𝐞𝐥𝐮𝐬𝐳, 𝐜𝐳ł𝐨𝐧𝐤𝐨𝐰𝐢𝐞 𝐳𝐚𝐫𝐳𝐚̨𝐝𝐮 𝐩𝐨𝐰𝐢𝐚𝐭𝐮 – Teresa Jankowska i 𝐉𝐞𝐫𝐳𝐲 𝐌𝐢𝐞𝐬𝐳𝐜𝐳𝐚𝐤), przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, dyrekcja szpitala. Obecna była także posłanka ziemi oświęcimskiej Dorota Niedziela.

– Szpital Powiatowy w Oświęcimiu udało się pozyskać środki rządowe, o które wcale nie jest łatwo. Wspólnie z dyrekcją placówki modernizujemy lecznicę i sukcesywnie doposażamy w nowoczesny sprzęt. Uzyskaliśmy dotację w wysokości 3,8 mln zł na przebudowę Szpitalnego Ośrodka Ratunkowego. W tym miejscu warto wspomnieć, że w szczycie SOR potrafi przyjąć nawet 200 osób na dobę – powiedział Andrzej Skrzypiński – Starosta Oświęcimski.

– Jako mieszkanka powiatu oświęcimskiego cieszę się z kolejnej karetki, bo to poprawia bezpieczeństwo mieszkańców. Chcę nadmienić, że obowiązkiem rządu jest dbanie o swoich obywateli i zapewnienie im bezpieczeństwa. Bezpieczeństwem są m.in. nakłady na służbę zdrowia – zauważyła posłanka Dorota Niedziela.

Fot. RafLor, B.Lesz. / Źródło: powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

13 komentarzy

  1. A skąd. ” Nieprawdą też jest, że dach nad łóżkami przeciekał, zwłaszcza że prawie wcale nie padało”😉

  2. Czy to prawda, że PiS z Królewca sprowadza małymi stateczkami sprowadza węgiel do Polski? Podobno było to półtora miliona ton. Czy to jest w ramach wspierania naszego górnictwa.

  3. Do wyborca po:
    Rząd żadnej łaski nie robią wszyscy płacimy podatki , i składki zdrowotne tak więc karetka się nam należała.Oświęcim ma duży rejon wyjazďów karetek obsługuje cały rejon gminy ponad 100 tyś. mieszkańców.

  4. Taaa. A jutro będą pisać:::. ” podjęliśmy decyzje o przekazaniu jednej z karetek Ukrainie”’

  5. Podobno jednym z postulatów Doroty Niedzieli jest reanimacja Life Festiwalu? Ktoś słyszał o tym może?

  6. My nie mamy własnych pieniędzy. By komuś dać. musimy komuś zabrać Tow. Jarosław Kaczyński

Send this to a friend