Informacje

KRAKÓW. Największy w historii zimowy rozkład lotów z Kraków Airport

Foto: Kraków Airport / Martyna Sikora

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Europie i Polsce, 26 września ogłosiła swój największy w historii zimowy rozkład lotów z Krakowa po zwiększeniu zbazowanej floty o 9 samolotów, w tym 3 samoloty nowej generacji „gamechanger”. Rekordowy rozkład lotów dla Krakowa obejmie 61 połączeń, w tym 4 nowe trasy do Belfastu, Fuerteventury, Memmingen i Tirany. Ryanair zwiększy również częstotliwość lotów na kolejnych 29 zimowych trasach, takich jak Alicante, Katania, Lizbona, Madryt, Malaga i Wiedeń, oferując klientom i odwiedzającym Kraków najlepszy wybór połączeń w najniższych cenach na ferie zimowe.

Sezon zimowy 23/24 Ryanair z Krakowa to:

  • 9 zbazowanych samolotów (900 mln USD inwestycji w Krakowie) – w tym 3 samoloty „gamechanger” nowej generacji;
  • 61 połączeń, w tym 4 nowe do Belfastu, Fuerteventury, Memmigen i Tirany;
  • Zwiększona częstotliwość lotów na 29 trasach, w tym do Alicante, Katanii, Lizbony i Madrytu;
  • 5 mln pasażerów rocznie w Krakowie;
  • Ponad 3 800 miejsc pracy, w tym 270 stanowisk dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów.

 

Jako największy przewoźnik operujący w Krakowie, Ryanair kontynuuje rozwój i dalsze inwestycje w krakowski port lotniczy. Wśród nich jest m.in. warta 900 mln USD inwestycja w 9  zbazowanych samolotów (w tym 3 samoloty nowej generacji “gamechanger”) oraz niedawna zapowiedź budowy centrum szkoleniowego o wartości 600 mln zł, zaplanowana na przyszły rok, które zapewni ponad 150 nowych miejsc pracy w regionie.

Ryanair to linia lotnicza nr 1 w Polsce, która w tym roku przewiezie ok. 16 mln pasażerów do/z Polski, korzystając z floty 39 samolotów bazujących w Polsce (inwestycja o wartości ok. 4 mld USD). Dzięki temu Ryanair zapewnia całoroczną siatkę połączeń i rozwój turystyki przyjazdowej, co przekłada się na ponad 13 000 miejsc pracy w Polsce.

Z okazji uruchomienia rozkładu lotów Ryanair na zimę 23/24 z Krakowa, przewoźnik oferuje ceny biletów już od 119 zł, dostępne wyłącznie na Ryanair.com.

Podczas konferencji w Krakowie Jason McGuinness z Ryanair powiedział:

„Ryanair z ogromną przyjemnością ogłasza kolejny rekordowy rozkład lotów na krakowskim lotnisku na zimę 23/24. Dzięki temu nasi klienci będą mieli jeszcze większy wybór połączeń w najniższych cenach. Oferujemy 61 tras, w tym 4 nowe połączenia do Belfastu, Fuerteventury, Me mmingen i Tirany, a także zwiększoną częstotliwość lotów do 29 popularnych zimowych destynacji np. na city break, takich jak Alicante, Katania, Lizbona, Madryt, Malaga i Wiedeń.

Tegoroczny zimowy rozkład lotów z Krakowa wzbogaci się o dodatkowe zbazowane samoloty. Dzięki temu Ryanair będzie dysponował w Krakowie łączną flotą 9 samolotów (w tym 3 maszynami nowej generacji “gamechanger”). Ta inwestycja, o wartości 900 mln USD, zapewnia między innymi 270 atrakcyjnych miejsc pracy w branży lotniczej, a także sprawia, że Ryanair kontynuuje rozwój dostępności połączeń, turystyki i miejsc pracy w Krakowie. Zarówno ta inwestycja, jak i niedawno ogłoszona, planowana na przyszły rok, budowa centrum szkoleniowego o wartości 600 mln zł, które zapewni 150 bezpośrednich miejsc pracy w Krakowie, podkreślają zaangażowanie Ryanaira w rozwój tego miasta.

Ryanair ma nadzieję dalej inwestować w krakowskie lotnisko, aby zwiększać przepustowość, turystykę i liczbę miejsc pracy w Krakowie i Małopolsce. Osiągnięcie tego celu jest możliwe tylko przy zachowaniu konkurencyjnych opłat lotniskowych. To właśnie na portach lotniczych spoczywa obowiązek zapewnienia, że pozostaną one konkurencyjne w Europie, która wciąż pracuje nad powrotem do poziomu przepustowości sprzed pandemii COVID-19.

Z okazji uruchomienia rekordowego rozkładu lotów Ryanair na zimę 23/24 w Krakowie, nasza firma oferuje bilety w cenie już od 119 zł, dostępne wyłącznie na stronie Ryanair.com”.

 

Radosław Włoszek, CEO lotniska Kraków-Balice powiedział:

Sezon wakacyjny, który okazał się rekordowy pod względem ruchu pasażerskiego, dobiega końca. Na krakowskim lotnisku pierwsze osiem miesięcy zamknęliśmy z wynikiem ponad 6,2 obsłużonych pasażerów. Małopolskę i Kraków odwiedza coraz więcej turystów, a Polacy chętniej wyjeżdżają na zagraniczne wakacje, m.in. dzięki rozbudowanej siatce połączeń naszego zbazowanego przewoźnika – linii Ryanair, która oferuje obecnie aż 81 połączeń do licznych słonecznych miast w Europie.

Statystyki satysfakcjonują i motywują do dalszych działań, do rozwijania oferty dla naszych pasażerów. Już dziś możemy powiedzieć, że sezon zima 2023/24 zapowiada się równie atrakcyjnie. Nowe oferty połączeń Ryanair obejmą takie kierunki jak Tirana czy Fuerteventura”.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend