Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Nie będzie transmisji PHL w TVP? Zbyt wielu Rosjan w lidze

Jest już niemal pewne, że TVP3 Kraków nie pokaże ćwierćfinałowych zmagań Polskiej Hokej Ligi. Powód? Zbyt duża ilość Rosjan w zespołach PHL i brak potępienia z ich strony inwazji Rosji na Ukrainę.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

22 komentarze

 1. Nie oczekujemy, zeby zrzekneli sie obywatelstwa, czy wyparli wlasnego kraju. Wystarczy np. oswiadczenie jakie wystosowali zawodnicy rosyjscy z Torunia…

 2. @rozdrażniony-WYLUZUJ!!!To jak?, chcesz zmuszać tych hokeistów do samokrytyki, do wyrzeczenia się swojej narodowości ? Chciałbyś żeby się zeszmacili?

  Czy wiesz, że każdy ukrainiec mający więcej niż 30 lat urodził się i wychował w ZSRR?

  Komentarz dość sensowny posuty głupim żądaniem, opamiętaj się chłopie.
  Ludność cywilna całego świata jest NIEWINNA!!!!!!!!
  Ty wyrzekłbyś się ?

 3. do @żenada Gdyby cię mecze nie ruszały, nie udzielałbyś się w tym temacie. Ja też popieram sankcje na Federację Rosyjską, staram się wspomóc Ukraińców, ale jutro nie będę kibicował Federacji Rosyjskiej tylko Re-Plast Unii Oświęcim.

  A sprawa rozwiązania ważnych kontraktów dla legalnie zatrudnionych cudzoziemców nie jest taka prosta. Finansowanie klubu to nie tylko środki z miasta, ale i prywatni inwestorzy. Oświęcim jest Miastem Pokoju a nie miejscem segregacji narodowościowej czy też światopoglądowej.

 4. Dlaczego oświęcimianie mają ze swoich podatków utrzymywać rosyjskich hokeistów którzy nie chcą potępić Putina za wojnę z Ukrainą? Żyją tu jak pączki w maśle!!! Wszyscy popierają nakładane na Rosję sankcje, które odczuwają zwykli Rosjanie, emeryci, pracownicy, przedsiębiorcy. Gospodarka im pada. Ale hokeistom krzywdy zrobić nie można? Wybrańcy jacyś? Na prawdę te śmieszne meczyki z piwskiem i przekleństwami są tak ważne w Mieście Pokoju? To jest priorytet Pana J.Ch? Żenada, dno i 5 metrów mułu.

 5. Nie obchodzą nikogo ich oświadczenia. Ich już od 2 tygodni nie powinno być w Polsce. Może tam uświadomią parę osób jak jest naprawdę i zastanowią się jak postąpić przy kolejnych wyborach. Piłkarze nie mieli dylematu ryzykując wyłączenie z dalszej gry. Może kibicom sprawiają przyjemność obrazki z wiadomości tv?, oglądacie tylko mecze i nic więcej was nie interesuje??

 6. Umów się dotrzymuje, jak ktoś podpisał umowę z zawodnikiem powinien jej dotrzymywać i tyle.
  I jakoś nie przekonuje mnie podejście o odpowiedzialności zbiorowej za jednego Chu..a z kremla.
  A TvPis znalazła pretekst i teraz będzie zamiast tego wystąpienia polityków pokazywać.

 7. @Unia1946 paliwami zajmiemy się, po pierwsze, jak będzie konkretnie o paliwie artykuł, a po drugie wtedy, kiedy dowiemy się, że Miasto Oświęcim-Miasto Pokoju z włodarzami bez taktu i wyczucia wspiera finansowo Orlen :-)))) Chciałeś napisać merytorycznie, a wyszło jak „nerwypopiwie”
  Co to są za polskie lokalne drużyny hokeja, w których gra 8, a w przypadku Krakowa 12 zawodników??. Wiadomo, że bez nich te drużyny będą w lidze zerem.
  Dlatego mądry prezydent z oświęcimskim sportem powinien dyplomatycznie zadziałać i nakłonić Rosjan do zajęcia stanowiska. Póki co, jest żenada. W finałach wygra zapewne drużyna reprezentowana przez Rosjan, którzy popierają(?) Putina.
  Wytłumaczcie to potem, tym uchodźcom z Ukrainy, że finansujecie Rosjan, którzy dla Was wygrywają 🙂

 8. Sprawa nie jest taka prosta. Rosja jest od lat, w wymiarze międzynarodowym, odpowiednikiem Korei Północnej. I to gorszym, bo realizującym swoje imperialne cele także na drodze wojny. Teoria o „zwykłych Rosjanach” przesiąkających „standardami zachodu” nie wytrzymuje w zderzeniu z rzeczywistością. Patrząc na wpływy rosyjskie w Europie Zachodniej można mówić raczej o skutecznym narzucaniu elitom europejskim rosyjskich wzorców postępowania. „Zwykli” Rosjanie nie buntują się, przeciwko temu co my uznajemy za dyktaturę. Dla wielu z nich Putin to silny prezydent troszczący się o interes państwa rosyjskiego, z którym oni się identyfikują. I nie wszystko można zrzucić na propagandę – w czasach rządów komunistycznych propaganda była zapewne jeszcze silniejsza, a dostęp do niezależnej informacji jeszcze bardziej utrudniony, a Polacy nie akceptowali komuny (kolejne protesty) czego nie da się powiedzieć o współczesnej Rosji, której prezydent ma liczne grono zwolenników.

  Jak zawsze, tam gdzie emocję odgrywają dużą rolę, może dojść do zdarzeń przykrych, wręcz oburzających. Proszę jednak nie sugerować, robi to rosyjska propaganda, że mamy do czynienia z wywoływaniem wrogości wobec Rosjan. Chodzi raczej o uświadomienie im, że tolerując to „państwo służb specjalnych”, sami skazują się na ostracyzm. I nie zapominajmy o jeszcze jednym, w tej relacji – opinia publiczna Zachodu i państwo rosyjskie oraz jego obywatele, trzecim podmiotem są mordowani przez armię rosyjską Ukraińcy.

  Oczywiście absurdem byłoby wymaganie od kogoś, by opowiedział się za lub przeciw. Ale nie da się zaprzeczyć, że wobec wojny nie sposób przyjąć postawy neutralnej. Forma restrykcji wobec państwa rosyjskiego jaka dotyka także obszar sportu nie wydaje się być przesadna, a rosyjscy „wyrobnicy” mogą przecież grać w Rosji. W odróżnieniu od ich licznych ukraińskich rywali z boisk i aren.

  Nie byłoby tego komentarza gdyby nie rozmowa telefoniczna. Pewna Pani zatelefonowała z prośbą o wsparcie oświęcimskiego Domu Dziecka. Wojna zmienia perspektywę – miejski Dom Dziecka prosi o pieniądze, a klub także wspierany finansowo przez miasto, przedkłada swoją nadzieję na zwycięstwo w lidze, nad nadzieje Ukrainy (i nie tylko) na pokonanie Rosji.

 9. Odpier….. się wreszcie od hokeja w naszym mieście.
  Zajmijcie się Ukraińcami jak powiedział przedmówca.
  Nikt was nie zmusza żebyście chodzili na hokej (pewnie i tak większość nie chodzi) więc dajcie sobie siana z tymi komentarzami

  Jak się wam nudzi to zajmijcie się dyskusją ceny paliw: PB95 po 7,79 zł i ON po 8,19 zł

 10. Ta wojna to osobista decyzja dyktatora Putina . Nie możemy kierować ostracyzm i wrogość wobec zwykłych Rosjan bo w efekcie doprowadzi to izolacji tego narodu i powstanie Korei Północnej bis . Im dłużej zwykli Rosjanie będą wśród nas tym dłużej będą przesiąkać zachodnimi standardami i przenosić prawdziwe informacje o wojnie do swoich rodaków , którzy są manipulowani przez Putina . W polskim hokeju nie grają rosyjskie gwiazdy ale wyrobnicy którzy chcą zarobić na lepsze życie .Czy nie zdajecie sobie sprawy jakie sankcje mogłyby ich spotkać po powrocie do Rosji za potępienie wojny . Za to grozi 15 lat . A gdy nie wrócą to odpowiedzą za nich ich rodziny .Sianie wrogości wobec wobec Rosjan przebywających w Polsce to strzał w kolano .

 11. @Anonimie. Wpierw przekonaj naszego włodarza miasta,by ten i jego partyjne otoczenie wycofało fałyszywe oskarżenia pod adresem Polski za łamanie rzekomej ,,praworzadności”w/g sędziego Żurka i jego uPOlitycznionej organizacji zwanej Justicia.

 12. Może zamiast emocjonować się oświadczeniami, lepiej zająć się realną pomocą dla Ukraińców.

 13. Tutaj bez dyskusji wszyscy powtarzam wszyscy Rosjanie i Białorusi bez wyjątku wycofać z rozgrywek.

 14. Bardzo dobra decyzja. Wszyscy zawodnicy z Rosji i Białorusi powinni być zobligowani do wystosowania oświadczenia dotyczącego Wojny w Ukrainie. Brak takiego oświadczenia powinno skutkować zerwaniem kontraktów..

 15. Dlaczego Miasto Pokoju utrzymuje z pieniędzy podatników Rosjan w drużynie hokejowej którzy nie potrafią jasno POTĘPIĆ działań Putina? Tak ma wyglądać sport w Mieście Pokoju? Wstyd Panie prezydencie! Wielki wstyd!

 16. W czwartek Oświęcim kibicuje hokeistom Unii na trybunach a użytkownicy tego forum niech się tu bawią żywym słowem.

 17. Co ma to Pan JCh? Długo będzie trzymał jeszcze w drużynie Rosjan?

Send this to a friend