Informacje

OŚWIĘCIM. „Nic się Panu w naszym mieście nie podoba”

Prezydent Oświęcimia barwnie odpowiada radnemu z PiS ws. Parku Pojednania Narodów na Kamieńcu.

 Interpelacja radnego z dnia 11 kwietnia 2022 r.

 

Odpowiedź prezydenta z dnia 21 kwietnia 2022 r.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

55 komentarzy

 1. Tak, tak, skoro w tvpiss mówili, że przekop przyniesie wielkie korzyści, to na pewno tak jest. A może Wredny sobie przypomni jak wiele korzyści miała przynieść pisowska elektrownia w Ostrołęce? Póki jej zaraz po zbudowaniu nie zburzyyli? Tylko miliard dwieście w plecy. Przekop to trzy miliardy. Tak ten rząd najpierw pieniądze masowo drukuje, a potem hurtem wywala je w błoto. A wtedy Wredny nagle:”Ooo!”. „Bułki już w sklepie prawie po 2 złote?” „Jak to możliwe?” „Czyżby przez Chwieruta?”

 2. @Przytomny zmień nick. Dal takich jak ty bycie zależnym i służalczym to istota bycia. Nie ważne czy będzie was lał sąsiad ze wschodu czy zachodu. Na świecie nie takie inwestycje się robi. Ale wasz zaściankowy umysł nie jest tego w stanie ogarnąć. Obecny kacyk błąd popełnił zgadzając się na jakieś niezdefiniowane pojęcia praworządności w zapisach o fundusze pocovidowe i teraz kacyki z Brukseli sądzą, że można na tej podstawie nas zniewolić wychodząc poza konkretne zapisy. Ale odbiegamy od tematu. Jak wspomniałem zaorać, zasiać i oddać pod wypas. Będzie na kolejny baner.

 3. @Przytomny

  Ty, a jakby tak nad przekopem przerzucić Most Duchów ? To byłoby mocne. Nie ?

 4. Akurat przekop Mierzei Wiślanej jest jednym z największych kretynizmów inwestycyjnych tego rządu.

 5. Wredny jak chcesz coś komentować, to czytaj dokładnie. Wyjaśnij proszę po co kupiono piątą dawkę szczepionki?

 6. @D. No i oczywiście masz jedyne słuszną rację. Jak by nie zamówili to byłoby, że jakiś idiota zadbał tylko o siebie a społeczeństwo miał w d…. Ale to, że nadwyżki się odsprzedały to już dla ciebie info nie do przyjęcia. No bo jakżeby to wyglądało, żeby obecnie nam panujący byli lepsi od poprzedników – jeżeli już to tylko gorsi. A tak w ogóle to PIS kradnie tylko pomysły PO i wciela je w życie. Już dowiedzieliśmy się, że pani K miała plan 500+ ale nie zdążyła, a za chwilę się dowiemy, że rura z Norwegi i przekop mierzei to są zrealizowane z głęboko zakamuflowanych planów PO-KO.

 7. Wredny mnie się nie podoba, że jakiś idiota zamówił od firmy farmaceutycznej szczepionki w ilości pięciu dawek na osobę. By było ciekawiej w chwili zamówienia nie było jeszcze wiadomo czy trzeba będzie użyć drugiej dawki. To wyjście przed orkiestrę będzie na kosztowało około 12 mld zł. Polska odmawia przyjęcia pozostałych szczepionek jak i zapłaty. Firma już zapowiedziała pozew sądowy w przypadku niewywiązanie się z umowy. Tak łatwo w tym kraju szasta się cudzymi pieniędzmi. Tylko patrzeć jak Polska zostanie bankrutem.

 8. Chwierut pewnej mentalnej bariery nie jest w stanie przeskoczyć. To jest koniec końców chłopak ze wsi, dla którego już osadzenie się Oświęcimiu jest kolosalnym sukcesem.

  On nigdy mie zrozumie, że jest pewien wycinek społeczeństwa, dla którego rondo, prosty chodnik czy leżaki nad Sołą nie są szczytem możliwości. Że można mieć aspiracje co do możliwości kariery zawodowej, edukacji dzieci czy dostępu do kultury. Dla nich ma nieodmiennie radę by „jechać do Krakowowi/Katowic/Bielska”. No więc jadą. I w większości nie wracają.

  A tak się nieszczęśliwie składa, że to akurat z tej części rekrutuję się zwykle wysokiej klasy specjaliści, ludzie biznesu, nauki, twórcy kultury. Czy dokładnie ci, których w Oświęcimiu tak brakuje.

 9. „Nic się panu w naszym mieście nie podoba” – „Nic się POwcom w naszym kraju nie podoba”
  Proponuje wysiać trawę i wydzierżawić jakiemuś hodowcy bydła. Nie będzie kłopotu, znikną koszty utrzymanie i będzie kasa na następny antyPISowski baner.

 10. Europejski Bank Centralny (EBC) utrzymał stopy procentowe na dotychczasowych poziomach, poinformował bank. Stopa procentowa podstawowych operacji refinansujących oraz stopy kredytu w banku centralnym i depozytu w banku centralnym pozostały na niezmienionym poziomie, odpowiednio: 0 proc., 0,25 proc. oraz -0,5 proc.
  NBP
  Referencyjna 4,50
  Lombardowa 5,00
  Depozytowa 4,00
  Redyskontowa weksli 4,55
  Dyskontowa weksli 4,60

 11. Panie Prezydencie Chwieruk czas na odpowiedz na Interpelacje radnego. To nie kampania wstydu i poddaństwa z wiejskiej posiadłości tylko konkretne odpowiedzi. Bzdety zawsze towarzyszyły tylko komunistą KOS i P O cwaniaczką. Urzędnicy z klucza i wioski źle opłacani to jedyne co się Panu Udało. Pożalić się radze u wiejskiego puchacza, a nie w pismach urzędowych.

 12. Młodzi i bezmyślni emeryci zachwyceni odpowiedzią prezydenta. Znam młodych i znam emerytów… i wiem, że osoby w tym wieku nie potrafią racjonalnie myśleć. To na takiej samej zasadzie, że nie potrzeba okradać metodą na wnuczka, bo wnuczka sama okrada babcię, która już nie potrafi liczyć pieniędzy. I chyba te osoby te się wypowiadają 😉 i dla takich osób jest odpowiedź prezydenta. Przy okazji podziękujmy władzom samorządowym za spalarnię, która niebawem na bank uzyska wszelkie zgody. Będzie całkiem Oświęcim-Zdrój a debile w to uwierzą. Oświęcim jest źle gospodarowany, ale jak są fajerwerki i cuda wianki i dzikie węże, to większość się cieszy. A wg. badań niezależnych socjologów psychologów i naukowców… większość społeczeństwa to ludzie z obniżonym IQ. I na tym kwitnie dzisiejsza tzw. demokracja 🙂 A radny Pisu nie jest w niczym lepszy. Ale to Wy wszystkich ich wybraliście. Bez żadnego pomyślunku. Dzisiejsza, od ładnych kilku lat, demokracja to wybór debili przez debili. Pozdrawiam.

 13. 😀 do hotina. Widzę, że wy sekciarze wynaleźliście nową jednostkę chorobową, która nazywa się tuskofobia. Każdy, kto ma inne zdanie niż sekta, jest złodziejem komunistą lub członkiem PO. Tak się składa, że nie jestem wielbicielem PO, ale też nie jestem wielbicielem przyjaciela agenta KGB Anatolija Wasina.

 14. Aaa. Więc chciałeś jednak samodzielnie kupić ciastko w cukierni i ze zdumieniem zorientowałeś się, że kosztuje już 7 złotych?
  Ciekawe skąd to się wzięło. Trzeba dowiedzieć się z wiarygodnego źródła. Najlepiej z tvp info.
  Już mam: banksterzy + Tusk + Putin + Merkel.
  I wszystko jasne.
  A nie jest winny przypadkiem pis z „drukarką” Glapińskim?
  Co się stanie, gdy rząd dodrukuje ponad pół biliona złociszy i rozda takim asom jak ty?
  Nic się nie stanie.
  To oczywista oczywistość.

 15. @pracy Po co ci praca, jak banksterzy całego świata rżną nas na inflacji 20% rocznie?

 16. Ileż można chwalić Chwieruta i PO za kolorowe kwiatki i kostkę brukowa? To nie rozwój miasta! Gdzie miejsca pracy? W Tychach, Krakowie, Bielsku?

 17. Rozumiem. Filharmonia w Oświęcimiu oraz dolina krzemowa – to wszystko obieca wam pis. Oraz milion patriotycznych samochodów elektrycznych dla każdego i flotyllę polskich patriotycznych promów pasażerskich.

 18. I dlaczego kłamiesz? Podwyżki dla wszystkich samorządowców w Polsce zadekretował rząd pis. Podwyżki dostali też pisowscy radni.
  Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą, trollu?

 19. W 2023 roku wybory samorządowe – nie zapomnimy Wam drodzy radni z PO i KOS i Prezydencie jakie podwyżki sobie zafundowaliście – jednocześnie olewając zwykłych pracowników urzędu którym parę groszy podwyżki nie daliście. Pamiętamy!!!

 20. Sceny na Kamieńcu nie ma możliwości rozłożyć na łące bo jest miękko a na drodze zakaz bo nie będzie drogi pożarowe i tam imprez nie będzie

 21. A dlaczego niby w Oświęcimiu nie mogłaby powstać filharmonia? A dlaczego nie lokalna dolina krzemowa? Dlaczego oświęcimscy działacze PO mają do miasta takie podejście jak do własnej zagrody i stodoły?

 22. „Oświęcim z prezydentem z PIS-u miałby zbrzydnąć?” – Oczywiście.
  Pis rządzi w Polsce przede wszystkim dlatego, że:
  1. uprawia nachalną, kłamliwą propagandę
  2. rozdaje masowo dodrukowywane pieniądze
  Tylko to pis potrafi robić.
  A w Oświęcimiu pisowski prezydent nie miałby ani telewizji publicznej, ani maszynki do dodrukowywania pieniędzy. Poza tym: czy słyszał ktoś o dobrych pomysłach oświęcimskich działaczy pis? Mam na myśli sensowne i realne. Jeśli w kolejnych „listach otwartych” radny Przewoźnik będzie domagać się zbudowania filharmonii, metra, ośrodka lotów kosmicznych, a najlepiej „doliny krzemowej”, to raczej dobre te pomysły nie będą.

 23. #Renata
  Dlaczego zakładasz że gdyby u władzy miejskiej był kto inny to miasto wyglądałoby gorzej? Oświęcim z prezydentem z PIS-u miałby zbrzydnąć? To znak naszych czasów że miasta pięknieją i nie znam osobiście żadnego polskiego miasta które w ostatnich latach miałoby zbrzydnąć

 24. Należy postawić pytanie czy zieleń, budynki odmalowane, ocieplone, czyste i schludnie to wyznacznik rozwoju miasta? Ile powstało miejsc pracy w Oświęcimiu za pana JCh? Gdzie są młodzi? Gdzie oświęcimianie musza dojeżdżać do pracy? Gdzie innowacyjność? Ja dziękuje! Tak trzymać panowie z PiS!

 25. @tutwjszy. A czy jadac widziałeś jakies sklepy obok tych devoloperskich cacków i gdzie przyszli mieszkańcy oś. Starych Stawów będą mogli robić codzienne zakupy? Raczej IQ już nie PO-zwoliło.

 26. Ci radni z PiS to nie wiem czyje poglądy reprezentują, bo osobiście nie spotkałem w ostatnim okresie wśród zwykłych oświęcimian człowieka, który nie docenia faktu, że dziś miasto dobrze się rozwija. Widać, że odjechali. Oni swoje, my mieszkańcy – swoje.

 27. Jak czytam takie bzdury: „… Jeśli w 1989 Oświęcim był na poziomie Tychów, to jak mogliście pozwolić by nam odjechali?” to mnie bierze pusty śmiech. Wtedy na zakupy musiałem jechać do Tychów, bo w Oświęcimiu nie było wielkopowierzchniowych sklepów. Teraz w Oświęcimiu mamy wszystko.

  Oświęcim dobrze się rozwija. Miasto pięknieje, kwitnie budownictwo, hokeiści znów są w krajowej czołówce… Mam nadzieję, że w najbliższych wyborach samorządowych odeślemy tych malkontentów w polityczny niebyt. Ich destrukcyjne działania nic nie wnoszą.

 28. Jechałem dziś obwodnicą z Kęt, od Kamieńca do Castoramy. Po prawej i po lewej – fantastycznie to wygląda: całe rzędy nowych domków szeregowych i to bardzo ładnych, bloki otbs-u na Starych Stawach i budowane duże osiedle przy Batorego. Potem wjazd na stare osiedle przez Słowackiego: wokół zieleń, budynki odmalowane, ocieplone, czysto i schludnie.
  Piętnie Oświęcim się prezentuje.

 29. Ale przecież wy POwce macie swoje lotnisko w Berlinie,więc o co ci chodzi jak nie o Tuskowe ,, Fur Deutschland”

 30. Rada gminy kontroluje działalność wójta, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy. I dlatego tez radny ma prawo a wręcz obowiązek pytać. A Chwierut niech nie rozstawia radnych po kątach! Brawo Kuba 💪

 31. Podobno Rosjanie mają przejąć kontrolę nad polskim niebem, bo PiS sobie nie radzi.

 32. Smutne czytać wasze wypociny, wypociny ludzi urodzonych w epoce Gomułki i ewentualnie Gierka, dorastających w syfie czasów Jaruzelskiego. Wam do szczęścia wystarczy byle błyskotka, byle pierdołka. Nie wychylać się, cieszmy się z tego co mamy, bo nam zabiorą. Nie zauważacie, że tacy jak Chwierut przestrali ostatnie 30 lat rozwoju dla tego miasta. Jeśli w 1989 Oświęcim był na poziomie Tychów, to jak mogliście pozwolić by nam odjechali? Jedynie co cieszy, że ludzie mają aspiracje. Poranne korki na wylotówkach to potwierdzają.

 33. Radny Przewoźnik wykonuje polityczne polecenia na lokalnym poletku . Podobnie radny Jurzak w powiecie . Muszą się odpłacić gorliwością za intratne posadki pisowskiej nomenklatury .

 34. Znów marudzenie i miasto nasze to same zło. To jest tak jak małolaty dostają się do władzy i miałczą…
  Z cyklu ja tu mieszkam to mi się należy, ja tu płacę podatki to wymagam.
  Wyjdźcie na miasto, pospacerujcie to może wam się umysły otworzą i inaczej spojrzycie na Oświęcim a nie tylko narzekanie i plucie drugiemu w twarz.

 35. Mostu nie ma, drzew w Parku nie ma, ale za to pojawiły się dziki. Dobre i to.

 36. Oświęcim w ostatnich latach zmienił się zdecydowanie na korzyść. Trzeba być ślepym albo chyba z PIS-u by tego nie zobaczyć!!!

 37. Chwierut i komentujacy, chyba juz całkiem rozum postradali. Przyzwyczailiście się, że radni przyklaskują tylko prezydentowi, a to nie rola radnego. Radny ma pytać, zadawać trudne pytania i oczekiwać na nie rzeczowej odpowiedzi, a nie szyderstwa. Prezydent Chwierut ( jak widać w już nie pierwszej odpowiedzi na interpelacje swoich przeciwników politycznych), leczy swoje kompleksy. Widać to również podczas nielicznych spotkań z mieszkańcami, nie potrafi patrzeć mieszkańcom prosto w oczy, ucieka wzrokiem- tak zachowują się oszuści, ktorych jak wiemy w zyciu politycznym nie brakuje.

 38. W psychiatrii język listu Pana Radnego Przewoźnika określa się mianem „sałaty słownej”. W tym przypadku nie ma jakichkolwiek wątpliwości co do schorzenia jego autora. Z uwagi na tajemnicę lekarską nie mogę jednak użyć imiennictwa owej przypadłości…

 39. Nasz wieśniak to tylko Yyyyy!!!! Potrafi co słowo powiedziećl. Pyyyy Oyyyyyy!

 40. Kowalski, czy Przewoźnik, minister Wójcik, czy hotin, wniosek jest taki sam: NA GŁUPOTĘ NIE MA LEKARSTWA!

 41. Radny Przewoźnik to taka nasza lokalna, przaśna wersja posła Kowalskiego.

 42. Dziś Dzień Ziemi. Zamiast marudzić, po co park, idźże, człowieku do tego parku:)

 43. O, też zachęcam radnego do spacerów w parku. Warto pobyć na słonku, to pozytywnie nastraja do świata i ludzi. W tym przypadku zalecam całowiosenną kurację.

 44. A mnie to ciekawi, jaką inicjatywę wcielił w życie miasta pan radny. Oczywiście nie na piśmie – tu realizacja przebiega pracowicie i z niestrudzonym zapałem, tylko tak w realu…

 45. Odpowiedź Chwieruta w starym PO-wskim stylu: najlepsza obroną jest atak. Prezydent stwierdza że „…chyba nic się Panu w naszym mieście nie podoba” – Panie Prezydencie wystarczy czytać ze zrozumieniem – J. Przewoźnik jasno stwierdził co mu się nie podoba i to nawet wypunktował a zaręczam że to nie jest „wszystko w mieście”, albo Pan Prezydent nie ogarnia „wszystkich” aspektów życia miasta i elementów jego infrastruktury. Dobrze że są tacy jak J. Przewoźnik bo przynajmniej jest ktoś kto nie boi się zdać niewygodnych pytań, wbrew wszystkim bezkrytycznym przyklaskiwaczom i piewcom peanów na cześć urzędującego Janusza.

 46. Przewoźnik to chyba najaktywniejszy radny w Mieście, bdb, że jest ktoś taki i patrzy temu kabateciarzowi z PO na ręce. Szkoda, ze maja mniejszość w radzie, wiele pieniedzy było by lepiej wydanych gdyby mogli zablokować niektóre decyzje chwieruta.
  Brawo, dla Pana Przewoźnika, prosze sie nie przejmować, pycha kroczy przed upadkiem, a Chwierut i jego banda już jest skończona w tym miescie

 47. Żenująca odpowiedź! Prymitywne teksty wyglądające jakby były pisane na kolanie, albo podyktowane nad komputerem. Jak nie wstyd prezydentowi?

 48. Panie radny – ani krok w tył! Brawo! Ktoś musi oświęcimska władzę mieć na oku. Podziwiam radnego! Panie Chwierut, świetny akapit z covidem. Co działo się od 2018 do 2020 roku w tym miejscu? Gdzie ten Pana Life Festival?

 49. Brak merytorycznej odpowiedzi, dużo prymitywnego populizmu. To pisał prezydent?

 50. Brawo Panie Prezydencie…nic dodać nic ująć… ani kroku w tył. A radnemu proponuję przeprowadzkę skoro mu wszystko przeszkadza, np. do którejś z ościennych gmin pisowskich….tam z pewnością ze wszystkiego będzie Pan zadowolony… i nawzajem z włodarzami będziecie się poklepywać po ramieniu ….

Send this to a friend