Informacje

OŚWIĘCIM. Największy w powiecie niepartyjny Komitet Wyborczy KOS 2018 zarejestrowany

Maciej Klima

Największy niepartyjny w powiecie oświęcimskim Komitet Wyborczy Wyborców KOS 2018 został zarejestrowany w Krajowym Biurze Wyborczym w Krakowie.

KOS 2018 to inaczej Koalicja Obywatelsko-Samorządowa 2018 znana w naszym powiecie od poprzednich wyborów samorządowych w 2018 roku. W poprzednich wyborach samorządowych wprowadziła dwie radne do Rady Miasta Oświęcim oraz dwóch radnych do Rady Powiatu Oświęcimskiego. Paweł Kobielusz od 2018 roku pełni urząd wicestarosty powiatu oświęcimskiego.

W wyborach samorządowych w 2024 roku Koalicja Obywatelsko-Samorządowa 2018 planuje wystawić około 100 kandydatów do rady powiatu oraz do kilku rad gmin na terenie powiatu oświęcimskiego. Oznacza to podwojenie liczby kandydatów w stosunku do poprzednich wyborów. W wyborach do rad gmin KOS 2018 wystawi kandydatów w Kętach, mieście Oświęcim, gminie  wiejskiej Oświęcim oraz w Przeciszowie. Jest to zatem największy niepartyjny komitet w naszym powiecie. KWW KOS 2018 w wyborach na włodarzy gmin planuje wystawić kandydatów w Przeciszowie, Kętach oraz w Oświęcimiu. Trwają ostatnie ustalenia w tej sprawie. Na listach kandydatów znajdziemy obecnych radnych oraz lokalnych działaczy społecznych ze wszystkich środowisk tworzących życie społeczne w naszym powiecie. Więcej informacji na temat składu poszczególnych list, programu oraz przebiegu kampanii udostępnimy wkrótce. Zachęcamy do polubienia naszej strony na facebooku „KOS 2018”. W tej chwili działacze komitetu przystępują do akcji zbierania podpisów.

Maciej Klima

Poprzedni artykułNastępny artykuł

23 komentarze

 1. Januszek czyści wokół siebie kandydatów do stołka jak Wowa.[Monisia wymiękła ,czy układzik jak w Sejmie?]Niezależni bezpartyjni kandydaci do rady miasta ????serio,proszę was bez jaj hahahah Oswięcim jest za mały aby nikt tego nie wiedział, że to co cztery lata ściema na resorach.Wszystko widać jak na dłoni już na pierwszej sesj i głosowaniach kto jest kim i kto sprzedał swoie obietnice i ideały.P.S.Kobielusz i Klima niezależni?/??? to już na stówę istne Mappet Show

 2. Oby tym razem udało się złamać monopol władzy ze strony platformy. Ciągnie nas w dół

 3. Pytanie czy pani Szymeczko miała takie ambicje. Gdyby je miała, to by je w taki czy inny sposób zrealizowała.

 4. Czy panie z kos2018 przez 6 lat kadencji zgłosiły jakikolwiek wniosek lub projekt uchwały o podwyżkach dla pracowników UM, jednostek i administracji szkół i przedszkoli? Przecież to miały na ulotkach wyborczych.

 5. Do Anonima. Gdyby uchwała nie nadawała się do procedowania to nie mogłaby być głosowana. A była. Wszystko grało co do grosza. Sesja rady trochę się przedłużyła ale uchwałę poprawiono i była kompletna i spójna. Każdy paragraf, każdy punkt, każda złotówka była odpowiednio przypisana. Po prostu pewnie zaproponowano coś paniom z KOSu a one zdradziły urzędników. Proste. Będzie to im wypominane przez całą kampanię wyborczą.

 6. @anonim
  Tak, tak. Tak się tłumaczycie kłamstwami wyborczymi. Kto oglądał tą sesje rady miasta ten wie wystarczająco na kogo nie głosować w najbliższych wyborach. Jak JCh wezwał sobie A.K. przed głosowaniem i naprostował ją jak ma głosować. Wszystko kamery widziały. W zamian za co tak głosowały? Obiecał coś dla SP3, a potem i tak tego nie zrealizował. Teraz po zmianie kurator szkoła zostanie zlikwidowana. Przehandlowały przystanek na wygwizdowie za urzędników? I tak się panie z KOSu dały ograć. Gratulacje

 7. Zawiedziona czym?
  Że nie głosowały za przyjęcie napisanej na kolanie uchwały nie nadającej się do procedowania?

 8. Czy to prawda, że PiS nie tylko inwigilował i podsłuchiwał przeciwników politycznych ale też swoich członków?

 9. Niech KOS2018 się nie martwi. Pamiętamy zdradę, gdy pani Komendera i Madej zagłosowały przeciwko podwyżkom dla pracowników administracji w Oświęcimiu. A takie ładne hasła wyborcze miały… że zagwarantują podwyżki dla urzędników. Spodziewajcie się podziękowania przy urnach. Możecie mieć nawet 200 kandydatów. Tym razem nikt nie wejdzie.

 10. Dzisiaj w godzinach porannych dwóch przestępców, bandytów, kryminalistów próbowało dostać się do Sejmu.Pis odstawiło dzisiaj szopkę przed Sejmem istny cyrk na kółkach. Tym ludziom to nawet Tworki nie pomogą w leczeniu. Używali Pegasusa do inwigilacji opozycji,a nawet swoich kolegów partyjnych.( Terleckiego, Suskiego, Bielana ) to pokazuje , że ci ludzie nie mają rzadnych hamulcy. Totalny obciach i żenada.I oni mają czelność mówić o demokracji bu ha ha.

 11. Po rozegrało ich jak małe dzieci w piaskownicy. Kos wszystko robił pod dyktando po, nic nie ugrali ze swoich obietnic, za to popierali wszystko co chciało po przepchać. Po co głosować na takich? Głos wyrzucony w błoto.

 12. Ale jaki niezależny KOS? Cała kadencja w mieście i powiecie to koalicja z PO.

 13. To jakiś kabaret z tymi ,niepartyjnymi”. Jeszcze 4 miesiące temu Klima startowwał do parlamentu z list Trzeciej Drogi a Kobielusz byl liderem listy Lewicy. Komu ten gość chce wcisnąć kit do głowy. Żenada!!!

 14. A KOS za to, że grał tak jak im Chwierut kazał w radzie miasta nie zasługują na drugą szansę. Panie nie spełniły niczego ze swoich postulatów wyborczych, a czasem głosowały całkowicie sprzecznie z nimi. Za takie oszukiwanie wyborców dostaną figę a nie głosy.

 15. @on
  Niestety ciężko startować przeciwko swojemu szefowi chociaż MSz miała bardzo duże szanse na powodzenie. Jednak gdyby nie wygrała wyborów to byłby to bilet w jedną stronę. Szkoda, że Hołownia dogadał się z PO. W sumie to są już jedną partią z PO, a nie żadną trzecią drogą. Tusk ich zjadł jak .Nowoczesną. Zapowiadało się dobrze a zostali przybudówką PO.

 16. @
  Ciekawe czy w Oświęcimiu z list PO będą startować deweloperzy tak jak ma to miejsce np. w Gdyni.

 17. Przecież 3D to BO-bis.
  Szkoda, że JCh spacyfikował liderkę SzH2050. Smutne.

 18. Jeśli to prawda – nic nie szkodzi. Za tydzień pewnie pojawi się na liście pis-u.

 19. Wielka szkoda że Polska 2050 dogadała się z PO i nie będzie wystawiać kandydata na prezydenta w Oświęcimiu 🙁 Stracone szanse na zmiany w mieście 🙁 Dużo stracili tą decyzją. Juz na nich głosować nie będę. Widać że pan Klima też już uciekł z tego statku i startuje z listy KOSu.

 20. Panie Klima , ilość kandydatów raczej nie koniecznie przechodzi w jakośc . Dla mnie to raczej znak czasu , spadek po PIS-ekonomii , gdzie własny biznes to kula u nogi , a wejście w buty polityka, nawet tego w skali mikro-powiatowej to pewny sposób na jakas ,chocby najmierniejszą karierę.
  Panie Klima , przypominam uprzejmie , gospodarka pcha ten kraj do przodu , polityka go hamuje . Pamietaj pan o tym …

Send this to a friend