Informacje

OŚWIĘCIM. Na lodowisku ruszyły szczepienia przeciw Covid-19

Od środy 5 maja mieszkańcy Oświęcimia będą szczepić się w punkcie szczepień powszechnych w hali lodowej przy ul. Chemików 4. Rano do Oświęcimia dotrze pierwsza partia preparatów. Szczepienia ruszą już po godzinie 11. Personel medyczny jest przygotowany do podania dziennie 400 dawek preparatu przeciwko COVID-19. Szczepienia w tym punkcie będą odbywały się przez sześć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku, od godziny 8 do godziny 19, a w soboty od godziny  8 do godziny 15. Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia można zapisać się przez Internet, za pomocą infolinii 989 lub wysyłając SMS na numer 880 333 333. – Cieszę się, że oświęcimianie będą mogli szczepić się w większej skali przeciwko COVID-19 na miejscu, z taką myślą zabiegaliśmy o jego otwarcie w naszej hali lodowej.  Wszyscy jesteśmy już zmęczeni pandemią, chcemy jak najszybciej wrócić do normalności,  a szczepienia są dla nas szansą, że już niedługo będzie to możliwe – mówi prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

O otwarcie w Oświęcimiu punktu szczepień powszechnych miasto zabiegało od kwietnia. Po decyzji Wojewody Małopolskiego, który zatwierdził jego lokalizację na rozmrożonej tafli  lodowej  stanęły w pełni wyposażone stanowiska do szczepień. Kolejnym krokiem był odbiór punktu przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz włączenie go w narodowy system i ustalenie harmonogramu dostaw z agencją rządową.

Obsługę medyczną punktu zapewnia Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Dziennego Domu Pomocy będą odpowiadać za sprawne przemieszczanie się osób i pilnowanie przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Pomogą też pacjentom przy wypełnieniu formularza szczepień.

Wejście do centrum szczepień będzie od strony ul. Szustera, od kas biletowych lodowiska.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, Narodowego Programu Szczepień, ale też mapę punktów szczepień można  znaleźć na  www.gov.pl/szczepimysie

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. Też byłem dzisiaj , potwierdzam – szybko, miło i sympatycznie. Mała uwaga, przydałby się aparat do odkażania rąk przy wyjściu z lodowiska.

  2. @Rafał B Za 10 lat będzie w ruinie. Zostanie zburzony i wybudowany od nowa.

  3. Rafał B szczepienia miały być 20 kwietnia, ale myśliciele z Nowogrodzkiej wymyślili, że mają być od dziś. Tylko czy wystarczy szczepionek, bo im wcięło około 700 tys. szczepionek. Wymyślili też spędy w miastach wojewódzkich, gdzie ludzie stali w deszczu by się zaszczepić. Niestety wielu odeszło z kwitkiem. W gadzinówce to „pięknie” wyglądało.

  4. Jak ekipa rządząca tym miastem coś wymyśli to nie ma mocnych!!! Ciekawe czy uda im się skończyć program szczepień przed sezonem hokejowym (szczepienia mają trwać do września)? A parking na dworcu – jak był pusty tak jest pusty!!! Najlepsza inwestycja Myślicieli z Urzędu Miejskiego!!!

Send this to a friend