Informacje

BOBREK. Pijany kierowca wypadł z mostu

W nocy z 2/3 maja 2021 tuż przed godziną 4.00 służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową, do której doszło w Bobrku na moście papieża Benedykta XVI.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 48 – letni mieszkaniec Mysłowic, kierując samochodem marki Fiat Punto jadąc ulicą Krakowską,  na moście stracił panowanie nad kierownicą w wyniku czego uderzył w bariery energochłonne,  po czym spadł ze skarpy i dachował. Tuż po zdarzeniu mężczyzna sam wydostał się z pojazdu, a następnie przedostał się na pobocze, gdzie odnaleźli go policjanci.  Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy, po czym przekazali go pod opiekę ratowników medycznych. Po badaniach lekarskich okazało się, że w wyniku dachowania kierowca nie doznał  poważniejszych obrażeń ciała. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, jednakże odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości, w związku z powyższym została mu pobrana krew do badań. Na tej podstawie biegli określą przybliżony czas spożycia alkoholu przez kierowcę.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysoka kara grzywny.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend