Informacje

OŚWIĘCIM. Na bulwarach trwa naprawa brzegów w korycie rzeki Soły

Wody Polskie rozpoczęły naprawę brzegów rzeki Soły w Starym Mieście w Oświęcimiu. Zostaną usunięte szkody wywołane przez powodzie w ostatnich latach.

Jak zaznacza inwestor, rzeka Soła jest rzeką nieuregulowaną, płynąc meandrującym korytem powodując wyrwy. W wyniku wezbrania wód rzeki Soły został rozmyty wysoki prawy brzeg stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla istniejących ścieżek pieszo rowerowych na terenie bulwarów miasta Oświęcim. W związku z powyższą sytuacją istnieje pilna potrzeba wykonania prac zabezpieczających.

Planowane prace będą polegały na zasypie wyrwy  brzegowej  narzutem kamiennym łamanym o średnicy kam. D>0,8m na wyściółce faszynowej gr. 15cm. Dodatkowo narzut zostanie zasypany ziemią urodzajną z obsiewem mieszanką traw. Planowane przedsięwzięcie zlokalizowane jest poza obszarem naturze 2000, o których mowa w art. 6 ust. 1 pkt. 5 ustawy o ochronie przyrody.

Koszt inwestycji wyniesie 160 tys. zł.

Oświęcim
Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. Bez przesady. Nie o to chodzi, żeby tam fizycznie był tylko by podległa mu służba (straż miejska) oraz służby, które co prawda nie są mu podległe ale przynajmniej powinien być z nimi w kontakcie (taką przynajmniej mam nadzieję) – robiły swoją robotę. A wygląda na to, że nie robią bo miasto powoli acz skutecznie przejmuje w posiadanie żuleria.

  Oczywiście można powiedzieć, że wszystkiemu winny jest Kaczyński. Tylko czy to poprawi bezpieczeństwo w Osw ? Każdy na tym odcinku ma swoją robotę do zrobienia. Ja, gdy wieczorami słyszę młodzież chlejącą na placu zabaw, od razu dzwonię na policję. Życzyłbym sobie by władze lokalne były równie aktywne na swoim odcinku.

 2. Jaśnie nam panujący Janusz Chwierut zlikwidował nocne patrole Straży Miejskiej to teraz mamy

 3. @Gregor

  Aaa ? Dowództwo z Warszawy ma przyjechać do jaśniepaństwa ?

 4. Sam żeś żul. Jakie żule, to była gejowska seks orgia młodzieżówki PiSu.

 5. Czy w tym mieście do cholery ktoś odpowiada za bezpieczeństwo ? Żule wrzucili do Soły ławkę i leży pod kładką przy Zamku. Żule chleją wieczorami i dewastują place zabaw.

  Czy pan prezydent raczy coś z tym zrobić czy też czeka aż ci żule wyjmą mu fotel spod tyłka i wrzucą do Soły ?

Send this to a friend