Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Muzeum POLIN solidarnie z Centrum Żydowskim

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie

Ze zdumieniem przyjąłem medialne doniesienia o umieszczeniu przez Małopolską Kurator Oświaty Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu oraz Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego – instytucji realizujących ważne z perspektywy polsko – żydowskiej historii projekty edukacyjne – na liście podmiotów „wysoce szkodliwych”. Wspólnie zresztą z całym zastępem innych, działających na rzecz dobra wspólnego organizacji społecznych.

Ponieważ z obu instytucjami współpracujemy stale jako muzeum, znamy ich fantastyczne zespoły, a Centrum Żydowskie jest wręcz laureatem nagrody specjalnej Muzeum POLIN, czuję się w obowiązku do zabrania głosu w tej sprawie i publicznego wyrażenia naszej solidarności. My wiemy i Wy wiecie, że robicie fantastyczne rzeczy. Dlatego zachęcam każdą nauczycielkę i każdego nauczyciela do współpracy i zapewniam, że każdy kontakt z oferowanymi przez Was projektami będzie dla uczniów wartościowy i kształcący. Ogłaszam oficjalnie, że obie organizacje są na liście szczególnie polecanych przez Muzeum POLIN.

Dużo zdrowia i wytrwałości,
Zygmunt Stępiński, dyrektor Muzeum POLIN wraz z zespołem

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

 1. Muzeum Polin wraz z CŻ w Oświęcimiu powinno zorganizować pomoc dla polskich żółnierzy, strzegących granicy białoruskiej. Zbliżają się siarczyste mrozy, a oni są pozbawieni kurtek puchowych i zmuszeni są ubierać się na „cebulkę”.

 2. Wstyd i Obraza. Po szkoleniu i edukacji Żydowskie dziecko z Izraela na specjalnej wycieczce sika publicznie na pomnik ofiar w Obozie Brzezinka. Jak widać edukacja tam przekazywana warta jest 0.

 3. Mnie się wydaje, że Kuncewicz już się zasiedział na tym stanowisku…
  Już mu się znudziły świeczniki chanukowe, treningi antydyskryminacyjne i tropienie antysemityzmu i ubzdurało mu się, że jest ministrem. Jak to mówią w PiSie „chciał poczuć sprawczość”.

  Halo, tu Ziemia !

 4. Nie rozumiem, dlaczego CŻ w Oświęcimiu wypowiada się na temat wydarzeń na polskiej granicy.

 5. To nie jest komentarz. Pozwalam sobie wkleić tekst z innego portalu.
  „Małopolska kurator oświaty odniosła się do tych pogłosek na swoim profilu na Twitterze.

  Kłamstwem i pomówieniem jest stwierdzenie, jakobym ustaliła listę organizacji i stowarzyszeń, którym zabronię wstępu do szkół

  — napisała Barbara Nowak.

  Z konfabulacji na ten temat, proszę rozliczać konfabulującego

  — dodała.”

 6. To w jaki sposób CŻ zdradza Polskę i Polaków?
  „Biskup Rafał Markowski, ale także ludzie kultury, we wspólnym spocie „Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie” apelują o wpuszczenie do strefy stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią służb medycznych i pomocy humanitarnej. „Białoruski reżim zwabił tysiące ludzi w pułapkę. W tych warunkach skazani są na umieranie” – mówią na nagraniu”.
  Biskup też zdrajca?
  „Polscy biskupi zaapelowali do władz o gościnność dla uchodźców, którzy szukają schronienia przed skutkami konfliktów i prześladowań. „Miejmy odwagę naszą postawą wyrazić zapewnienie o solidarności i gotowości do udzielania pomocy” – czytamy w komunikacie polskiego episkopatu”.
  Oooo – tu mamy cały zdradziecki episkopat.

 7. Ostatnie ekscesy z udziałem CŻ polegające na dywersji działań w obronie polskiej granicy, zmuszają do zastanowienia jakie są faktyczne cele tej instytucji. W wariancie minimum Putin się ucieszył. W wariancie maksimum…

 8. Jak to powiedział minister Niedzielski o małopolskiej kurator Nowak? Czego to ona nie ma?

Send this to a friend