Informacje

OŚWIĘCIM. Miejscy radni w komendzie policji

Radni z Miejskiej Komisji Prawa, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Oświęcimiu. Podczas spotkania zapoznali się z policyjną służbą oraz  stanem bezpieczeństwa na terenie miasta Oświęcim.

Posiedzenie odbyło się w ubiegły poniedziałek (4.07.2022) w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Podczas spotkania Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu insp. Robert Chowaniec zapoznał radnych z najważniejszymi zadaniami Policji realizowanymi na rzecz mieszkańców Oświęcimia oraz turystów. Podziękował radnym oraz władzom miasta za wsparcie Policji w działaniach na rzecz bezpieczeństwa na drogach, poprzez przekazanie w 2019 roku czterech, a w ubiegłym roku dwóch podręcznych alkotesterów. Natomiast w bieżącym roku za przekazanie przez Urząd Miasta Oświęcimia 250 malowanek profilaktycznych, które trafią do dzieci biorących udział zajęciach półkolonijnych. Zapewnił również, że policjanci w dalszym ciągu będą dokładać wszelkich starań, aby na terenie miasta utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa.

Radni pani Krystyna Dąbrowska, pani Bożena Godawa, pani Agnieszka Komendera, pan Tadeusz Hoła, pan Jan Adamaszek oraz pan Michał Chrzan, zwiedzając komendę zapoznali się z warunkami służby oświęcimskich policjantów. Oświadczyli, że bezpieczeństwo mieszkańców oraz przyjeżdżających do miasta turystów jest dla nich niezwykle ważne, dlatego zapewnili o dalszym wsparciu dla działań Policji.

W tym roku Urząd Miasta Oświęcim planuje przekazanie oświęcimskiej komendzie Policji trzech kolejnych podręcznych alkotesterów. Policjanci z oświęcimskiej drogówki dysponując w służbie większą liczbą tych urządzeń regularnie eliminują z dróg znacznie dużą liczbę drogowych przestępców.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

12 komentarzy

  1. @ – żenujące to jest głosować za podwyżką dla siebie i równocześnie głosować przeciwko podwyżkom dla urzędników, którzy zarabiają prawie minimalną pensję w tym kraju…

  2. żenada – jesteś rzeczywiście żenujący. Sprawa była wałkowana ze sto razy. Obligatoryjne podwyżki płac dla samorządowców wprowadził pisowski rząd rozporządzeniem rady ministrów z dnia 28 października 2021 r. Pewnie dlatego, że pisowscy samorządowcy jęczeli z powodu niskich pensji, a ponieważ nie dało się podwyższyć tylko pisowcom (dziwne, ciekawe dlaczego, przecież wiadomo, że pisowcom te pieniądze się po prostu należały), przyznano podwyżki wszystkim. Dodatkową korzyść z tego pis ma taką, że jego trolle – takie jak ty – dostały polecenie pyskowania na samorządowców opozycyjnych, że tak dużo zarabiają.

  3. Czy to prawda, że radni za taką pracę, za pare godzin w miesiącu zarabiają więcej niż urzędnicy za cały miesiąc? Czy to prawda, że dla nich i dla Prezydenta były w budżecie pieniążki na podwyżki?

  4. JZUM – ciekawe dlaczego? A może dlatego, że „Polski ład” spowodował spadek dochodów budżetu miasta o 7-10 milionów złotych. Oczywiście Chwierut może wziąć kredyt na dodatkowe płace dla urzędników. Ale po dwudziestu siedmiu podwyżkach stóp procentowych zaordynowanych przez Glapińskiego byłoby to dość ryzykowne posunięcie. Nie mówiąc już o tym, że 16% (jak na razie) inflacji zmusza o tyle samo do zwiększenia wydatków stałych: prąd, ogrzewanie dla szkół, paliwo dla mzk, itd.
    Teraz już wiesz dlaczego nie będzie podwyżek dla miejskiej budżetówki? I dlaczego po zakończeniu realizowanych jeszcze inwestycji miejskich wszystkie planowane na ten rok i lata następne inwestycje wypadną z planu?

  5. Pani w niebieskich spodniach nie chciała podwyżek dla pracowników miejskiej budżetówki

  6. Pani w niebieskich spodniach głosowała przeciwko podwyżkom dla pracowników Urzędu?

  7. Faktycznie ten w krótkich spodenkach to ubrał się jak na plażę. Tylko klapek mu brakuje. Żenada i kompletny brak szacunku do 01

  8. Drodzy nasi radni. Jak występujecie oficjalnie jako nasi przedstawiciele to ubierzcie się oficjalnie a nie jakbyście przyszli na grilla.

Send this to a friend