Informacje

POWIAT. Pijany kierowca próbował uniknąć kontroli

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 53 – letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego. Mężczyzna kierował samochodem osobowym mając w organizmie 1,5 promila alkoholu, a chcąc uniknąć kontroli zatrzymał się na parkingu.

W poniedziałek (04.07.2022) rano tuż przed godziną 7  policjanci z oświęcimskiej drogówki przy użyciu podręcznego alkotestera kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się ulicą Ofiar Oświęcimia w Brzeszczach. Po sprawdzeniu kilku kierowców funkcjonariusze zauważyli, że jeden z oczekujących pojazdów wyjechał z kolejki i wjechał na najbliższy parking.  Mundurowi podejrzewając, że kierowca audi celowo próbuje uniknąć kontroli drogowej,  natychmiast do niego podeszli. Okazało się, że czujność mundurowych była słuszna. Badanie stanu trzeźwości 53 – letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego wykazało 1,5 promila alkoholu.  W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Akcje kontroli stanu trzeźwości kierowców to codzienne zadania Policji. Mają one na celu wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych uczestników, a przez to utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Oświęcimska drogówka dysponuje coraz większą liczbą podręcznych alkotesterów między innymi dzięki wsparciu Urzędu Miasta Oświęcim oraz Rady Miasta Oświęcim.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend