Informacje

OŚWIĘCIM. Mariusz Krystian wskazany do komisji sejmowej ws. wyborów kopertowych z 2020 r.

Mariusz Krystian były wójt Spytkowic i świeżo wybrany poseł na Sejm RP z ziemi oświęcimskiej został jednym z kandydatów do komisji sejmowej badającej tzw. wybory kopertowe z 2020 r.

Mariusz Krystian jest jednym z czterech kandydatów Prawa i Sprawiedliwości zgłoszonych do komisji śledczej, razem z: Waldemar Buda, Przemysław Czarnek, Paweł Jabłoński.

Poseł Rafał Bochenek, który również startował z Mariuszem Krystianem z jednego okręgu wyborczego skomentował jego nominacje następującymi słowami:

Komisja śledcza ws. wyborów korespondencyjnych będzie okazją do obnażenia obłudy i manipulacji Platformy Obywatelskiej.

Przypomnijmy, że w maju 2020 roku z powodu pandemii COVID miały zostać przeprowadzone korespondencyjne wybory prezydenckie. Ówczesny rząd Prawa i Sprawiedliwości zdecydował, że o głosowaniu korespondencyjnym i wprowadził je zarządzeniem premiera. Do przeprowadzenia procesu wyborczego wyznaczył Pocztę Polską oraz Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, która miała wydrukować karty do głosowania. Wybory jednak nie odbyły się ani w tym terminie, ani w tej formule. Pochłonęły ponad 70 mln zł. Ostatecznie wybory przeprowadzono tradycyjną metodą w lokalach wyborczych.

To nie pierwszy poseł z ziemi oświęcimskiej, który zasiądzie w komisji sejmowej. Były poseł Stanisław Rydzoń (poseł na Sejm IV, V i VI kadencji / SLD) od 2003 do 2004 roku był członkiem sejmowej komisji śledczej badającej sprawę Lwa Rywina. Rydzoń z wykształcenia prawnik dał się zapamiętać, jako poseł zadający podchwytliwe pytania.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

  1. W Oświęcimiu jest tylu biednych ludzi ( noclegownia pełna) A nasi lokalni radni Łoziński, i Przewoźnik robią sobie szopkę reklamową na banerze za starym mostem.Jest to już 2 baner po przegranych wyborach. Skąd mają pieniądze na te banery przecież to kilka tyś. zł. Nie lepiej było te pieniądze dołożyć na wigilię dla bezdomnych.Tacy z nich katolicy.

  2. Bo to są spadochroniarze gdyż nasi lokalni radni są za słabi żeby konkurować PO ,i startować do sejmu.

  3. co robią na naszym terenie jakieś bochenki czy krystiany ? Kłóćcie się dalej. „Nic o nas bez nas” w Oświęcimiu nie funkcjonuje

  4. Czy można być sędzią we własnej sprawie. Nie chodzi mi o konkretną osobą, ale o ugrupowanie?

  5. No to Krystianek robi karierę w Warszawie, a nasze lokalne niedorajdy, nieudaczniki ,cieniasy tylko umią skomleć , szczekać na legalnie wybraną władzę w Oświęcimiu.Czas poszukać nowej pracy , a nie z naszych podatków się lansować, i podburzać ludzi, mają nadzieję, że uda im się załapać na kolejną kadencję w samorządzie.Przez ostatnie 9 lat nie zrobili dla mieszkańców, i miasta Oświęcim nic , a nic .

Send this to a friend