Kultura

OŚWIĘCIM. Małopolskie Kadry Kultury w Oświęcimiu

Iwona Gibas z zarządu województwa była gościem cyklicznego spotkania dyrektorów i zastępców dyrektorów małopolskich instytucji kultury. Odbyło się ono 29 września w Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej w Oświęcimiu.
Wybór miejsca spotkania nie był przypadkowy. Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej to „najmłodsza” instytucja kultury województwa małopolskiego, która pod organizacyjną opiekę województwa przeszła z dniem 1 sierpnia br. Spotkanie z cyklu Małopolskie Kadry Kultury było więc okazją do zapoznania się z ofertą i charakterem wyjątkowego, nie tylko w skali regionu, Muzeum. Dyrektor instytucji – Dorota Mleczko osobiście oprowadziła uczestników po wystawie stałej, wyjaśniając jej historyczne i społeczne tło.
Specjalnym gościem Małopolskich Kadr Kultury po raz kolejny była Iwona Gibas z zarządu województwa. Podczas spotkania w Oświęcimiu powitała w gronie uczestników nie tylko nową instytucję i jej dyrektor, ale także rozpoczynających pracę: p.o. dyrektora Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz nowych zastępców dyrektora w Muzeum Archeologicznym w Krakowie, Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem i Operze Krakowskiej. Podczas spotkania rozmawiano także o sprawach związanych z bieżącą działalnością instytucji kultury, m.in. szansach na promocję małopolskiej kultury w kontekście rozwoju turystyki w regionie i powstającym planie rozwoju instytucji kultury.
Cieszę się, że ponownie spotykamy się, aby omówić najbardziej istotne dla kultury w Małopolsce sprawy. Dziękuję Państwu za owocną współpracę i inicjatywy, dzięki którym Małopolanie mogą korzystać z bogatej i różnorodnej oferty kulturalnej. Jej przykładem jest choćby niezwykła, poruszająca wystawa w Muzeum, będącym gospodarzem dzisiejszego spotkania – mówiła Iwona Gibas z zarządu województwa.
Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend