Informacje, Wideo

OŚWIĘCIM. Lekarz apeluje, nie organizujcie dzisiaj Strajku Kobiet

Jedne z oświęcimskich lekarzy, zaapelował do organizatorów dzisiejszego spaceru Strajku Kobiet na Rynku Głównym w Oświęcimiu, o odwołanie tego typu działalności.

Treść apelu:

Jako oświęcimski lekarz z 25 letnim stażem (w tym praca na zamkniętym ok. 11 lat temu Oddziale Zakaźnym w naszym mieście), a obecnie będący na leczeniu z powodu infekcji Covid 19 zwracam się z pilnym apelem do organizatorów dzisiejszego spaceru na rynku w Oświęcimiu o zaniechanie tego typu działalności w trosce o nasze wspólne najwyższe dobro: o życie wszystkich Oświęcimian! lek. med. Jarosław Ptaszkowski.

 

Foto: youtube.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

121 komentarzy

 1. Muszą zabrać się do roboty, ponieważ tak się nie zwycięża. Mogą sobie pokrzyczeć i pochodzić, ale to żadne zwycięstwo – stwierdził prezydent Lech Wałęsa.

 2. Niestety , nad tą transakcją nadzór sprawują struktury Unii Europejskiej . Zatem w mniejszym lub większym stopniu wszyscy będziemy chronieni od „dobroci” PIS-owskich eurosceptyków .

 3. Szanowny rządzie,

  Jestem handlarzem bronią i razem kolegą instruktorem narciarskim możemy załatwić 10 milionów szczepionek na covid. Cena niestety jest wysoka, ale przecież nie będziecie oszczędzać na zdrowiu i życiu Polaków?

  Zenon K . i Izydor C.

 4. Nie kobiety tę wojnę wywołały i nie one wybrały ten paskudny czas.
  Pretensję należy kierować na Nowogrodzką.

  Na grzeczne panienki miło popatrzeć, ale kto by ich słuchał…

 5. Kobiety mają prawo protestować i czuć się wkurzone orzeczeniem TK, ale nie ta forma w tej chwili.
  Ten język organizatorek protestu nie jest dla mnie językiem kobiet, przystoi raczej „babochłopom” i jako facet mówię „NIE” dla chamstwa i bezczelności.
  Jakby „Panie” były kiedyś w wojsku to może by się nauczyły nieco odpowiedzialności za innych, zwłaszcza w dobie pandemii. W sumie przez te pozostałe”wasze postulaty” rozmyłyście poparcie i sympatię społeczeństwa dla sprawy. Rozróby, demolka kościołów i agresja fizyczna stawiają Was w narożniku. Wkrótce zostaniecie same z własną nienawiścią i klakierami, którzy akceptują takie zachowania, a jako facet będę zdrowszy jak nie będę narażony na przebywanie w towarzystwie takich istot. Aha, nie jestem pewien czy Policja w „starej Unii” byłaby dla Was tak łaskawa.

 6. Prof. Michał Bilewicz jest Żydem polskim, pracującym na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2000–2001 był redaktorem naczelnym pisma „Jidełe”, później przez kilka lat był także redaktorem „Słowa Żydowskiego”, stąd też nie lubi „chrześcijańskich talibów”.

 7. Panie dr Przewoźnik, w końcu wszyscy polscy studenci będą mogli poczuć się na uniwersytetach jak w domu 🙂

  Minister Czarnek zabrał się za demontaż zmian w nauce wprowadzonych przez Gowina. Doradzają mu w tym eksperci Radia Maryja i profesorowie katolickich uczelni. “To chrześcijańscy talibowie” – komentuje prof. Michał Bilewicz z UW. Pod nóż idzie cała “reforma” Gowina.

 8. Proszę się tak nie zawzinać i polubić trochę Prezesa PiS, który wystąpił w głośnym filmie
  12 listopada 1962 r., bo wtedy miała miejsce premiera tego dzieła, które ma szansę zostać okrzyknięte najgenialniejszym w historii polskiej kinematografii.

  To „O dwóch takich, co ukradli Księżyc” — produkcja, w której główne role odegrali najważniejsi bliźniacy Rzeczpospolitej: jednym z nich był wówczas dr Jarosław Kaczyński, obecny prezes PiS, najbardziej wpływowej partii w Polsce, której bardzo nie lubią postkomuniści i ich dzieci,
  uczestniczące z z wielkim zaangażowaniem w Strajku Kobiet.

  W tym roku mija 56 lat odkąd wspomniany film wszedł na srebrne ekrany, proszę go sobie oglądnąć dla poprawienia humoru.

 9. Panie dr Jakubie Przewoźniku, jak Pan skomentuje słowa niejakiej Kaji Godek, jako chrześcijanin i politolog?

  „Bycie człowiekiem zaczyna się w momencie poczęcia, a kończy gdy okaże się gejem.”

 10. Jednym z najczęstszych objawów wścieklizny jest toczenie piany z pyska. Więc popatrz na niego: ślina mu ciągle z ust wycieka. Objaw drugi: niczym nie sprowokowana agresja. Wystarczy posłuchać jego wystąpień sejmowych. Wszystko sie zgadza.
  Chociaż może ma po prostu wstretny charakter.

 11. Jest to informacja zamieszczona na stronie Polskiego Radia Koszalin wraz ze zdjęciem Stanisława Gawłowskiego, rozdającego flagi podczas Strajku Kobiet w tym mieście.

 12. Senator Stanisław Gawłowski nie czytał zapewne rad doktora Jarosława Ptaszkowskiego i zachorował.

  Okazuje się, że kilka dni temu – w środę 4 listopada – polityk ten brał aktywny udział w demonstracji na ulicach Koszalina. Razem z grupą innych protestujących szedł w Strajku Kobiet w tzw. marszu tysiąca flag.

  Stanisław Gawłowski rozdawał wówczas uczestnikom manifestacji miniaturowe flagi. Polityk miał na twarzy maseczkę, nie miał rękawiczek.

 13. Wulgaryzmy na scenę wprowadził Jarosław
  krzycząc bez żadnego trybu – „mordy zdradzieckie!”, „chamska hołota! etc.”

  Wojnę wywołał Jarosław
  dając zielone światło na wydanie tzw. wyroku TK w szczycie pandemii

  Dajesz komuś po twarzy i dziwi cię kontratak?

  Pani Lempart i jej skrajne poglądy to tylko jakiś odsetek wkurzonych kobiet

 14. Marta Lempart stosuje groźby użycia przemocy i zniszczenia przeciwnika. To nie jest język rewolucji. To jest język ubecji, który wynosi się z domu (komunistyczny Urząd Bezpieczeństwa dokonał wielu zbrodni na polskich patriotach w latach 1945-1956).

  Nie jest ważne, czy Marta Lempart „taka jest”, czyli w najwyższym stopniu wulgarna i agresywna, czy tylko na taką „wystylizowana”. Ważne, że ona i jej podobni wprowadzili na scenę polityczną taki język i takie obyczaje a władza nie reaguje.

  Marta Lempart jest oportunistką, która na samą myśl, że dla rodzinki a zwłaszcza dla niej kończą się złote czasy, dostaje drgawek. I nie przestanie bluzgać w miejscach publicznych, dopóki jej nie wybiorą do euro parlamentu albo przynajmniej na posła. III RP.

  A ściek z jej ust płynie, jak tym studentom i licealistom z „dobrych ubeckich rodzin” co z nią razem biegają.

 15. Czas grzecznego proszenia już był.
  Czasem trzeba użyć wulgaryzmów, żeby na Nowogrodzkiej usłyszeli…

  Niejeden, co służył Polsce narażał siebie, rodzinę, najbliższych.
  Taka cena.

 16. Zapewne,gdyby Twój dziadek czy pradziadek pozostał na zawsze w Katyniu,
  miałbyś poglądy podobne do tych, jakie prezentują Rodziny Katyńskie
  i zapewne nie miałbyś zamiaru spacerować bezmyślnie po ulicach Oświęcimia, zarażając innych wirusem i wykrzykując różne wulgaryzmy. Podobnie byłoby, gdybyś krewnych stracił w KL Auschwitz, nie popierałbyś wtedy poglądu mnie historia nie interesuje, a interesuje mnie tylko głupkowate wrzeszczenie: „spier …lać”, „je …ć PiS”.

 17. Może fakt, że śp.dziadek doktora, który przed wojną był policjantem w Oświęcimiu (posterunkowy Michał Ptaszkowski-dbający kiedyś o bezpieczeństwo jego mieszkańców- a który znalazł się potem na tzw.liście katyńskiej) przyczynił się do ukształtowania tych „wręcz skrajnych” poglądów jego wnuka? I dlatego wystosował ten swój apel???

 18. To jest kolejny element strategii prezesa: napuszczanie jednych Polaków przeciwko drugim i prowokowanie bezustannych konfliktów. Dotąd doskonale się sprawdzało. Ciekawe jak długo jeszcze.

 19. Minister Błaszczak ogłosił, że dyrektorzy szpitali z powodów politycznych ukrywają wolne łóżka covidowe i dlatego wysyła do szpitali wojsko, żeby żołnierze takie łóżka wykrywali. Dlatego pytam: czy w Oświęcimiu dyrektor szpitala łóżka ukrywa i kto za tym stoi?

 20. „Nazywaj rzeczy po imieniu , a zmienią się w oka mgnieniu”. Prezes taki intelektualista , czerpiacy z tradycji PRL-u pełnymi garściami. Niech robi tak dalej …

 21. To tak na dobry początek. O co chodziło Kaczyńskiemu gdy mianował Czarnka na ministra od nauki i edukacji? Przecież to doprowadzi do strajków studentów i nieposłuszeństwa rektorów.

 22. Katolicki Uniwersytet Lubelski otrzymał subwencję z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na potrzeby wydania w języku angielskim Powszechnej Encyklopedii Filozofii.

  Z wielką radością przekazuję Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu 1,75 mln zł na tłumaczenie tegoż dzieła na język angielski.

  – podkreślił Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki oraz wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 23. Jest tu bardzo wielu mądrych prorządowych. I nikt nie zabierze głosu? Hm, ciekawe.

 24. Jarosław Kaczyński jest doktorem nauk prawnych, a Pan zwykłym głupkiem oświęcimskim,
  o czym świadczy Pański prymitywny wpis, ubliżający Prezesowi PiS.

 25. Jak dla kogo.dla mnie to pospolity głupek.wykonczyl brata a teraz chce wykończyć nas.i z tego trza sobie zdać sprawę.za wczasu.

 26. Dlaczego w takim razie Kaczyński nie przeniesie dyskusji i ogłoszenia wyroku na wiosnę? Demonstracje natychmiast by ustały.
  Dlaczego żaden z piszących tu pisowców nie chce odpowiedzieć na to proste pytanie? Ponieważ zna odpowiedź. Ponieważ Kaczyńskiemu demonstracje są na rękę. Ponieważ Kaczyński sam je sprowokował. Kaczyński jest niewątpliwie mistrzem w takich gierkach.

 27. Naukowcy z Yale twierdzą że częściej chorują mężczyźni i częściej umierają.

 28. Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wykryto u większej liczby kobiet niż mężczyzn, są one bardziej podatne na infekcję. Najwięcej przypadków u osób w wieku 40-49 lat.

 29. Trzeźwo myślący ludzie jak Stefan.B i Eugeniusz popierajcie nadal protesty Strajku Kobiet,
  niech podczas ich trwania będą roznoszone nadal wirusy.

  W dniu 9 listopada br. Resort Zdrowia podał najnowsze dane o zakażeniu koronawirusem w Polsce. Dotyczą województw: śląskiego (4373), małopolskiego (2650), wielkopolskiego (1983), dolnośląskiego (1719), mazowieckiego (1630), łódzkiego (1269), podkarpackiego (1260), lubelskiego (1201), pomorskiego (1122), kujawsko-pomorskiego (1018), zachodniopomorskiego (819), warmińsko-mazurskiego (694), opolskiego (591), lubuskiego (543), podlaskiego (497), świętokrzyskiego (344).

  Z powodu COVID-19 zmarło 45 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 128 osób.

 30. @@eugeniusz.
  Szanowni państwo , po raz pierwszy „czarno na białym” przedstawiono w kontrze do siebie dwa zjawiska społeczne jakimi są Marsz Niepodległosci i Strajk Kobiet. Do tego doniesienia w prasie ogólnopolskiej o przyszłym odejściu ze stanowiska Komendanta Głównego Policji za niewykonanie
  rozkazu z Nowogrodzkiej , brutalnej pacyfikacji protestujących. Jak jednak widzimy są w narodzie jeszcze ludzie trzezwo myslacy , czego i Wam życzę .

 31. To Tobie chłopie psychiatra się kłania. W sytuacjii, gdyn fekcja w polskim społeczeństwie jest powszechna. kiedy zakazany jest Marsz Niepodległości, nawołujesz do dalszych spacerów Strajku Kobiet. Obyś sam nie zachorował na Covid-19 i nie prosił Pana Doktora o pomoc. Poza tym Twoja wypowiedź jest w stosunku do Pana Doktora chamska, opamiętaj się chłopie w swojej głupocie.

 32. No fajny ten apel Pana Doktora! Typowy przykład „naprawiacza świata”. Szpitale psychiatryczne pełne są takich ludzi. Do widzenia Panie Doktorze! Odleciałeś Chłopie!

 33. To ja mam taką oczywistą propozycję do doktora Ptaszkowskiego: niech zaapeluje do rządu (czyli w praktyce do pewnego zwykłego posła wicepremiera) aby przesunął dyskusję nad likwidacją tzw. kompromisu aborcyjnego na za pół roku, czyli jak wszystko na to wskazuje na okres, gdy będzie wreszcie dostępna szczepionka i gdy epidemia zostanie (oby) opanowana. W ten tak prosty sposób demonstracje skończą się z dnia na dzień.
  Rację ma BBG wskazując, że szybki wzrost zachorować na covid odpowiada czasowo wysłaniu dzieci do szkół. Dzieci chorują najczęściej bezobjawowo, ale przenoszą wirusy do domów do rodziców i później do dziadków.

 34. Pan doktor Jarosław Ptaszkowski ma prawo do własnych poglądów politycznych i to jest jego prywatną sprawą, przede wszystkim jednak jest on lekarzem i doskonale wie, jak trudna jest sytuacja szpitala w Oświęcimiu.

  Karetki po przewiezieniu pacjentów z koronawirusem są wyłączone z ruchu przez około dwie godziny. Trzeba je wydezynfekować i wywietrzyć. Do tego dochodzi jeszcze czas interwencji i oczekiwania na przyjęcie chorego na covidowy SOR. Jednym słowem horror, jeśli zachoruje się na koronawirusa i oczekuje się na pomoc.

  Kilkakrotnie po chorych, którym szpital oświęcimski nie był w stanie udzielić pomocy przylatywały śmigłowce z Pogotowia Lotniczego, ostatnio taki wypadek był na Zasolu.

  To była już czwarta wizyta śmigłowca LPR w Oświęcimiu w ciągu kilku dni. Częsty brak zespołów ratownictwa medycznego z pogotowia ratunkowego wynika także z faktu, że w szpitalu powiatowym powstały oddziały leczące chorych na COVID-19, a więc zwiększyła się znacznie liczba zakażonych.

  Pan doktor Ptaszkowski słusznie więć postąpił apelując, aby uczestnicy masowo nie przychodzili na protest. W ten sposób wpłynął zapewne na zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusa i być może komuś uratował nawet życie. Nie bądżmy naiwni, że taki protest to tylko niegroźny spacer na świeżym powietrzu.

 35. Trochę późno piszę bo dopiero teraz to przeczytałem .
  Teoretycznie pięknie jest że Pan Doktor w trosce o tzw. zdrowostan okolicznej ludności wystąpił z takim apelem. Jego odbiór zakłóca mi jednak świadomość jednego faktu. Otóż , chociaż Pan Doktor nie jest może moim bardzo bliskim znajomym, to jednak znam go na tyle że wiem iż jest osobą dość jednoznacznie opowiadającą się po jednej stronie sceny politycznej, powiedziałbym nawet że w stopniu skrajnym. Nie zauważyłem u Pana Doktora żadnych apeli aby rząd nie marnował czasu na spory wewnątrzpartyjne i walkę z LBGT i przygotował kraj do drugiej fali epidemii. Nie zauważyłam również apeli aby nie posyłać dzieci do szkół w których kilka milionów uczniów codziennie, przez wiele godzin i bez masek kontaktuje się ze sobą po czym rozchodzi się do domów. To tu jest źródło zakażeń a nie krótkotrwałe, sporadyczne, odbywające się na wolnym powietrzu i w maskach demonstracje.

  Nie wykluczam że jakaś niewielka ilość uczestników może przenieść wirusa jednak moralna odpowiedzialność za to spada na tych którzy stworzyli powód do tych demonstracji. Tylko wyjątkowo podli ludzie mogli rzucić temat aborcji w szczycie pandemii wiedząc ze wzbudza on tyle emocji. Myślę że liczyli na to iż uda się z nim jakoś prześliznąć bo ludzie będą czym innym zainteresowani albo wiedząc że wybuchną demonstracje chcieli przesłonić własną nieudolność przy przygotowaniach do drugiej fali epidemii i zrzucić odpowiedzialność za jej rozwój na demonstrantów.
  Na marginesie, ja kilka tygodni temu też byłem zarażony koronawirusem i z całą pewnością nie zaraziłem się od demonstrantów.

 36. Kibole na warszawskich ulicach mają rację,
  Jedenstego trzeba bronić polską demokrację.

 37. Wygodnie rządowi kobiety winić
  gdy sami po prostu nie wiedzą, co czynić

 38. W Biblii jest wiele glupot napisane. Na przykład, że trzeba cudzołóżnice kamieniować. A przecież cudzołóstwo jest fajne.
  Jesteś mądry? Nie będziesz zważał na obelgi? To proszę bardzo mały eksperyment: „ty k*****, ch******** j********* p********* cię”. I tak dalej.

 39. Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego prof. Grzegorz Gielak, podobnie jak oświęcimski lekarz dr Jarek Ptaszkowski, ostrzega:

  „Nie budzi najmniejszej wątpliwości, statystyki jasno to dowodzą, że moment rozpoczęcia protestów był równoznaczny, oczywiście z niewielkim przesunięciem czasowym, z gwałtownym zwiększeniem liczby osób zarażonych. Tutaj nie ma nad czym dyskutować”.

 40. W Biblii jest napisane, zapamiętaj to sobie:

  Głupi od razu okazuje swą złość, lecz roztropny nie zważa na obelgę.

 41. @StefanB
  To może coś w rodzaju: „Boże chroń króla”. Aha. Nie mamy króla. No to: „Piękna nasza Polska cała, szumiące łany zbóż, ośnieżone wierzchołki Tatr”. Coś w tym rodzaju. W przeciwnym razie zostaje przelewanie krwi, roztrzaskana czaszka, rozbryzgnięty mózg – dla Ojczyzny. W zasadzie zostaje tylko Krakowiaczek, który prawdopodobnie zdezerterował, bo choć stracił na wojnie sześć koników, to przynajmniej ostał mu się jeden.

 42. ps.
  Ciężko by było napisać patryjotyczną pieśń o bohaterskim inżynierze zarywającym noce przy tworzeniu jakiegoś epokowego projektu. Tak np. piszą północnokoreańscy „artyści-twórcy”. Smierć na barykadzie jest tematem dużo bardziej nośnym. Zwłaszcza w kraju frontowym , którym właśnie jesteśmy. Nie zapominajmy jednak o tym że historia z której nie potrafi się wyciągać właściwych wniosków staje sie tylko zbędnym kamieniem u nogi. Tak właśnie czują młodzi ,obserwujący poczynania rządzących. Nie oszukujmy się, nic tu się nie zmienia a oni chcą mieć lepsze perspektywy na przyszłośc.

 43. @@stefanB.
  Oświęcimski SOR zawsze wydawał się twierdzą niezdobytą , o czym Szanowni Państwo ,wie każdy potrzebujący uzyskać pomoc w nagłych przypadkach. Do tego wiadomości na „paskach grozy” we wszystkich telewizjach potęgują poczucie beznadziejności . Faktycznie od tego mozna dostać zawału. I tak właśnie się dzieje. A karetka nie przyjedzie. Bo jest zajęta.permanętnie .
  Szanowni Państwo , jesteśmy zdani na siebie nawzajem, pomagajmy sobie niezaleznie od tego kto ma jakie poglądy. Bo jeśli sami sobie nie pomożemy, to nikt za nas tego nie zrobi.

 44. Martwie się o Ciebie, jak Ty możesz tak dalej żyć w tym „porąbanym” kraju, najlepiej wyjedź z niego, poza jego granicami będzie Ci lepiej, bo tylko tam jest prawdziwa demokracja.

 45. „Śmierć kosi niby łan” ale to nic, bo przecież: „w partyzantce nie jest źle”. No i kto tu ma nas….ane we łbie, chamie?

 46. Dalej: „Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój” i że w ten sposób „damy krew”. Nie ma się k***wa z czego cieszyć. Dzieci powinny chodzić do szkoły albo zostać u mamy, a nie biegać po ulicach pod ostrzałem. I ginąć. Za każdym razem gdy pokazują z Warszawy pomnik małego powstańca, dziesięciolatka w wielkim groteskowym hełmie na głowie, trafia nie szlag. Gdzie byli rodzice? Sami idioci wysłali go na śmierć?

 47. Poza tym jest chyba w kodeksie karnym przepis dotyczący zachęcania do samobójstwa. Więc jak to się ma do piosenki: „Na Tygrysy mamy Visy”? Śpiewanie tej głupoty powinno być karane więzieniem do lat trzech.

 48. Chodzi ci o sfrancuziałą madame Marie Curie? I bardzo dobrze że wcześnie wyjechała z tego porąbanego kraju do Paryża, bo tylko dzięki temu mogła naukowo się rozwinąć. Tu by jej kazali śpiewać patriotyczne piosenki, prać, gotować, sprzątać i rodzić dzieci, żeby mogły przy pierwszej okazji zginąć za ojczyznę.

 49. Zgłupiałeś? Ja wcale nie zamierzam zajmować się polityką. Polityka, przynajmniej w obecnym wydaniu, powoduje u mnie odruch wymiotny. Nie chodzę na rynek, ale tylko dlatego, że to nic nie da. Dzisiejszy reżim autokratyczny w Polsce ma to gdzieś i gdyby przyszło nawet 40 000 oświęcimian to i tak by to olał. Trzeba było myśleć gdy była ku temu okazja i pójść na wybory. Teraz stary satrapa z Żoliborza ma was w garści.
  Znam historię na tyle, aby się połapać, że promowana przez pis „polityka historyczna” nijak ma się do prawdy. W obowiązującej obecnie bohaterskiej wersji wyglądało to tak: „lance do boju, szable w dłoń, bolszewika goń, goń goń”. Tylko że dziadku: teraz ruskie mają czołgi. „Dadzą mi konika cisawego i ostrą szabelkę do boku mego” i dalej o tym jak się debil cieszy, że „śmierć go pocałuje”. Zamiast tego wolałbym trafić ten ruski czołg przeciwpancernym pociskiem kierowanym..

 50. Historia się kłania:

  Maria Curie-Skłodowska, polski fizyk, chemik, dwukrotna Nagroda Nobla.
  ,

 51. Młody nieuku,
  jeśli chcesz się zajmować polityką obowiąkowo musisz znać historię,
  bo inaczej jesteś komplentnym dyletantem i jedynie potrafisz wulgarnie krzyczeć
  „wypierdalać” i „jebać PiS”’
  dając w ten sposób wyraz swojemu braku wiedzy, połączonemu z ograniczeniem umysłowym.

 52. To dość przerażające, ponieważ oznacza, że jeśli za chwilę ja, Czesław, hotin albo ktokolwiek z nas dostanie zawału lub wylewu, to karetka po nas nie przyjedzie, nie dostaniemy się do szpitala i umrzemy, zastanawiając się nad rozmaitymi aspektami patriotyzmu. Nie rozumiem na czym polega problem. Czy w takim razie, jeśli brakuje karetek, nie można uruchomić jakiś zastępczych, tylko z łóżkiem pielęgniarką i kierowcą? Jest aż tak źle? Czy to raczej wynik tego, że oświęcimskie karetki jeżdżą po sąsiednich powiatach zwożąc na Wysokie Brzegi covidowców, a chorych z Oświęcimia nie ma kto ratować? Ktoś wie?

 53. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Polska ma pięć Nobli z literatury i żadnego z fizyki, chemii, biologii i w ogóle z nauk ścisłych? Właśnie dlatego. Albo dlaczego nie przyznają nagród Nobla z religii? A przecież wtedy mielibyśmy szansę, w Polsce jest wiele uniwersytetów katolickich i całą chmara profesorów, biblistów i egzorcystów. Więc szkoda, że nie przyznają.

 54. Tja. Dla was dziadki najważniejszymi naukami są religia i historia, a właściwie historia patriotyczno-martyrologiczna. O bohaterach, najlepiej takich poległych i zwycięskich szarżach albo szturmach na bagnety. Mechatronika już nie, biologia molekularna wcale, a genetyka to już w ogóle a kysz. Trzeba poczekać aż wasze pokolenie wymrze, bo liczyć na to że zmądrzejecie nie ma większego sensu.

 55. Hehehe.To patologia, stan umysłu.A na Sybir tak nie łaska, wariatki?

 56. A kolega to ukończył szkołę specjalną, bo tylko tam historii nie uczą.

 57. Nas wasza przedpotopowa historia kompletnie nie interesuje. Mamy rok 2020 dziadku, jeśli nie zauważyłeś.

 58. Wczoraj na Zasolu zmarła kolejna osoba niedoczekawszy się karetki. Przyleciał za to helikopter. Niestety za póżno. Mamy więcej helikopterów niż karetek?
  Coś tu chyba nie gra. I to grubo. A w reżimowych massmediach propagandy sukcesu ciąg dalszy…

 59. Kiedyś bohaterskie dziewczyny z Oświęcimia pomagały więźniom KL Auschwitz, a dzisiaj … nawet historii tego miasta nie znają, chodząc w pseudoproteście po jego ulicach.

 60. @Czesław – fakt, że ogłoszenie wyroku przez „towarzyskie odkrycie” Kaczyńskiego nastąpiło dokładnie w chwili gwałtownego wzrostu zachorowań na covid, jakoś cię specjalnie nie zastanawia? Przypadek? U Kaczyńskiego nie ma przypadków.

 61. Kobielusz twierdzi, że sanepid nie działa. Otóż działa, przeniósł się na rynek, tam szukajcie pomocy. Udziela jej starosta.

 62. Wulgarne protesty przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego trwające od czwartku 22 października dobiegają końca.

  Mimo wsparcia celebrytów protest w Warszawie w dniu 6 listopada miał mizerną frekwencję.

  Wieczorem policjanci zaczęli legitymować uczestników Strajku Kobiet, a następnie otoczyli zgromadzonych furgonetkami, z których wygłoszono komunikat, że biorą udział w nielegalnym zgromadzeniu i jeżeli się nie rozejdą, to zostaną użyte środki przymusu bezpośredniego.

  Po tym komunikacie zebrani rozproszyli się.

 63. Nasza droga patologio: na pis od lat głosują głównie wyborcy z wykształceniem podstawowym, to jest fakt. Nie od rzeczy Kurski w chwili alkoholowej słabości nazwał was „ludem ciemnym”. A ciemniacy rzecz jasna nie rozumieją, że są ciemniakami. Więc to jest właśnie twój problem.

 64. do pisokatonazisty – nie ciesz się za wcześnie. Te setki tysięcy wkurzonych kobiet to wyborcy. I mimo iluś tam głupich indywidualnych wypowiedzi wychwyconych przez kamery tvpiss są na pewno mądrzejsze niż wyborcy pisowscy z niepełnym podstawowym, lenie, obiboki i pasożyty.

 65. Strajk kobiet oczywiście, że zakończy się niczym, przynajmniej pozornie. Kaczyński już wie, że masowych protestów ulicznych nie musi się bać i gdyby nawet demonstrował milion rolników, kobiet, kodziarzy, trzeba to tylko przeczekać. A na rewolucję się w Polsce nie zanosi. Chyba że gospodarka całkiem już padnie i zaczną się zamieszki full scale. Ale od czego ma kupionych za ponad 2 miliardy pięć odrzutowców ucieczkowych? Na pewno ma jakieś konto w szwajcarskim banku, nie wierzę, że się nie zabezpieczył.

 66. Spodziewales sie po nich czegos madrego? ” Dosc dyktatury kobiet”….rzekla jedna madra pani posel z ich bandy….

 67. Karzyński rzeczywiscie wyrolował już wielu: Leppera, Giertycha, Marcinkiewicza, cały legion swoich wyznawców i konkurentów do władzy. Wielu innych wykorzystał i po zużyciu wypluł, jak Szydłową.Tylko co z tego ma Polska?

 68. Wzajemnie więcej rozumu, chociaż do głowy nikt go nikomu nie naleje,
  a mniej wulgarnych i debilnych wrzasków na protestach,
  które i tak zakończą się jedną wielką klapą.

 69. @Gregor

  Jarosław niech sobie planszówkę kupi jak mu się nudzi,

  a póki co, życzymy mu powodzenia w pogoni za rozumem

 70. Jarosław Kaczyński budzi skrajne emocje. W czasie gdy wyznawcy wzywają go do zbawienia Polski, przeciwnicy widzą w nim wyłącznie przywary, a Ty jesteś tego przykładem.

  Niezależnie jednak od sfery emocji dominuje dość zgodna opinia, że Jarosław Kaczyński jest najwyższej klasy politycznym graczem, kreującym według własnych wizji naszą przestrzeń polityczną i publiczną dyskusję.

  Z różnych rozgrywek politycznych Kaczyński wychodzi zawsze zwycięsko i tak też będzie z tym babskim „ciamajdanem”.

 71. W PiS-ie działa wielu ludzi z tytułami doktorskimi i prosesorskimi, a Ty żadnego z tych tytułów zapewne nie posiadasz, podobnie jak te panienki wydzierające się na pseudomanifestacjach
  i chcące uchodzić za bardzo mądre i wykształcone, a najwyżej ukończyły PWSZ w Oświęcimiu.

 72. Czy chcesz się dawać doić i ogłupiać kościołowi oraz partii patriotycznych pasożytów?

 73. Wczoraj na rynku w Oświęcimiu można było oglądąć popisy nieodpowiedzialnej głupoty
  wyrośniętych panienek. Nikogo mądrego tam nie spotkałem.

 74. Po prostu niech pis zrobi referendum w tej sprawie – i po kłopocie, wtedy wszystko będzie jasne. Ale pis nie zrobi referendum.

 75. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w dniu 6 listopada br. o śmierci 445 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 58 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 387 osób. To największa dobowa liczba zgonów z powodu koronawirusa od początku epidemii.

  Łącznie w Polsce odnotowano do tej pory 493 765 zakażeń koronawirusem, z czego 7287 pacjentów zmarło, a 188 675 osób wyzdrowiało.

 76. „Tylko zjednoczone będziemy zwyciężone”

  Zgodnie ze słownikiem języka polskiego”być zwyciężonym” oznacza być pokonanym w walce lub rywalizacji.

  Wobec czego sens transparentów niesionych przez feminazistki jest taki, że jeżeli się zjednoczą to będą pokonane xD

 77. Brawa dla Pana Doktora za odwagę i słuszną radę. To on martwi się o życie ludzkie, a organizatorzy chcący zmiany władzy pod hasłem „aborcja na żądanie”, mają życie ludzkie gdzieś…. . Młodzi ludzie powinni sami myśleć i nie dać sobą manipulować.

 78. to że kobiety wyszły i zaczęły demonstrować w słusznej sprawie to dobrze, ale chyba tym liderkom się coś z dnia na dzień w główkach poprzewracało

  o jakiej one demokracji mówią? skoro dla nich nie ma kompromisu…
  najbardziej boli że w Polsce nie ma opozycji – takiej sytuacji nie wykorzystać? wstyd..

  jedynie co mogłoby się udać to nowy lider w pisie i obalenia Jarka – sytuacja tam jest taka że udałoby się zrobić rewolucję – pytanie ale kto? Ziobro?

 79. Nie wiem jak należy karać damskich bokserów, ale chyba nie gwałcić? Kolejny pisowiec z wykształceniem podstawowym niepełnym.

 80. Myslicie, ze one beda mialy litosc dla starszych osob?! Przeciez one nie maja zadnej litosci dla swojego dziecka w brzuchu…

 81. Od jakiegoś czasu Niemcy nieformalnie pytali się, a tydzień temu już oficjalnie zaproponowali Polsce pomoc w walce z covidem. Czesi dostali np z Niemiec 100 respiratorów, część chorych zabrano też na leczenie do Bawarii. Polski pisowski rzad jednak najpierw wzgardliwie milczał, a teraz Duda odpowiedział, że Polska od Niemców żadnej pomocy nie potrzebuje.
  Dowiedziawszy się o czymś takim zaczynam zastanawiać się nad przywróceniem w Polsce kary śmierci przez wbicie na pal.

 82. Ja myślę, że Kaczyński się nie cofnie, nawet gdyby to miało kosztować życie kilku tysięcy ludzi. W tym jego chorym łbie cieszy się, że demonstracje trwają.

 83. Pani Marta Lempart, przywódczyni Straku Kobiet idzie po trupach i za nic ma pandemiczną grozę. Nadal nawołują coraz bardziej znudzoną młodzież do protestów.

  Lemaprt twierdzi, że najważniejsze są teraz protesty w małych miastach, a nie w Warszawie.

  Lempart potrzebuje nowego odbicia i impulsu oraz nowych przyjaciół, których będzie mogła wykorzystywać do podgrzania protestu.

  A zdrowie setek tysięcy ludzi? „Spacery” aborcyjne w środku pandemii? To najmniejszy problem Marty Lampart.

 84. Posłuchajcie głosu doktora Jarka Ptaszkowskiego, który ratując innych sam zachorował na „Covid-19”.

  Swoim udziałem w tej manifestacji nikogo nie uratujecie, a wielu starszych ludzi w Oświęcimiu uśmiercicie, nie mając nad nimi żadnej litości.

 85. @Obywatel

  W tej sytuacji ? Apeluj do rządu ? O co ?

  Podrapże się chłopie po głowie.

  Ty będziesz potem leczył tych ludzi ?

 86. Jakie prawa kobiet? Do aborcji na życzenie? A reszta postulatów dotyczy praw kobiet? Ktoś wami manipuluje i tyle. Zajmujecie się lepiej walka o prawa nas wszystkich. Rząd przepchnal a prezydent podpisał ustawę covidowa która przewiduje przymusowe szczepienia, przymusowe podawanie lekarstw i wiele innych czynności łamiące prawa ludzkie.

 87. Apel słuszny

  ale ceną będzie ostateczne i nieodwracalne pogrzebanie praw kobiet

  A co mądrzy inaczej zaserwują nam jutro…?

Send this to a friend