Informacje

OŚWIĘCIM. Kolejne potrącenie  na przejściu dla pieszych

W czwartek 3 grudnia o godzinie 16.30 służby ratunkowe interweniowały w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w Oświęcimiu na ulicy Królowej Jadwigi.

W trakcie przeprowadzonych na miejscu czynności,  policjanci wstępnie ustalili, że  40 – letni mieszkaniec Oświęcimia, kierując samochodem marki Peugeot, potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych  50 – letniego  mieszkańca powiatu  piskiego woj. warmińsko-mazurskie. W Wyniku potrącenia pieszy doznał obrażeń głowy, ręki i nogi i został przewieziony na leczenie do szpitala.

Policjanci W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Policjanci apelują do kierowców o zmniejszenie prędkości oraz zachowanie uwagi i koncentracji za kierownicą. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych i w porze wieczorowo – nocnej. Pamiętajmy, zlekceważenie przepisów oraz chwila roztargnienia może doprowadzić do tragedii drogowej. Natomiast pieszym przypominamy, aby dla własnego bezpieczeństwa pamiętali o  zakładaniu elementów odblaskowych.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Patrząc na jakość oświetlenia oświęcimskich ulic (miasta i gminy) a przede wszystkim okolic rozlokowanych na nich przejść dla pieszych wcale mnie te zdarzenia nie dziwią. Okolica tonie w smogu a lampy świecą jakby były w trybie „standby”. Moc żarówek to jedna sprawa. Czy ktoś przeprowadza mycie kloszy? Lampy „świecą” jakby ich nie było. Jakieś ciemne pomarańcze. Po co zamontowano dodatkowe oświetlenia przy pasach na Krakowskiej w Broszkowicach skoro przejścia są w mroku. Kwestia wydatkowania jakichś funduszy? Na Nojego przed pasami zatrzymują się tylko piesi, nieoświetlone hulajnogi i rowery to potencjalni samobójcy. I tak można by analizować wszystkie ulice. Wystarczy pojechać do Poręby Wielkiej czy Imielina by zobaczyć co dają dobrze oświetlone pasy dla pieszych. Dzisiaj odblaski na ubraniach winny być standardem. Skoro obowiązki są nakładane na kierowców, opaski odblaskowe na obu rękawach pieszych po zmroku nie powinny stanowić wielkiego problemu. To tyle w temacie.

Send this to a friend