Informacje

OŚWIĘCIM. Kobieta zasłabła w domu, ale pomógł dzielnicy

Dzielnicowy z oświęcimskiej komendy Policji podjął pilną interwencję na zgłoszenie mieszkańców osiedla Zasole w Oświęcimiu zaniepokojonych losem 68 – letniej seniorki. Okazało się, że kobieta zasłabła w swoim mieszkaniu i nie była w stanie wezwać pomocy.

We wtorek (13.02.2024) przed południem dzielnicowy przeprowadzał obchód rejonu służbowego. Tuż po godzinie 12 na jego telefon służbowy zadzwonił jeden z mieszkańców, który poprosił aby pilnie przyszedł do bloku, ponieważ mieszkańcy są zaniepokojeni losem samotnie mieszkającej sąsiadki, z którą nie ma kontaktu. Policjant w kilka chwil był na miejscu. W rozmowie z sąsiadami potwierdził, że 68 – latka nie otwiera, a także nie słychać żadnych odgłosów dochodzących z jej mieszkania. W związku z powyższym na miejsce została wezwana Straż Pożarna. Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania. W jednym z pomieszczeń odnaleziono przytomną, lecz bardzo osłabioną seniorkę. Leżała na podłodze. Kobieta nie potrafiła powiedzieć, co się stało i od jakiego czasu znajduje się w takim stanie. W związku z powyższym pod opieką ratowników medycznych została przewieziona do szpitala.

Podziękowania za prawidłową reakcję.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się sąsiadom, którzy zaniepokojeni losem sąsiadki wezwali pomoc. Dzięki zgłoszeniu kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Mając na względzie dobro samotnie mieszkających osób starszych lub osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, policjanci apelują o zwrócenie uwagi czy nie potrzebują wsparcia i pomocy.  By pomóc wystarczy jeden telefon do pracowników socjalnych, a w pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend