Informacje

OŚWIĘCIM. Kładka kolejowa już częściowo rozebrana

Kładka przy dworcu PKP została już w części rozebrana, a mieszkańcy i pasażerowie korzystają z tymczasowych ciągów pieszych. W jej miejsce powstanie podziemne przejście, które prowadzić będzie do Brzezinki i na perony. W trakcie inwestycji zachowana zostanie możliwość komunikacji między dwiema stronami torów przez ul. Męczeństwa Narodów i ul. Śląską.

Prace podzielono na dwa etapy, które obejmują 18 miesięcy. Zakończą się do IV kwartału 2023 roku. Inwestorem są PKP Linie Kolejowe SA w ramach zadania pn. Prace na linii kolejowej nr 93 Trzebinia-Zebrzydowice na odcinku Oświęcim–Czechowice-Dziedzice.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

  1. Słup jest nadal betonowy, i niestety mały ok 40-50 cm, pokazuje ile jest km do Wiednia, …. nie do W-wy

  2. … zwłaszcza, że w Osw pomników kultury materialnej nie ma zbyt wiele.

  3. Chłopaki nie doczytaliście. Kładka w tym miejscu istniała od czasów Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Ponoć od strony Brzezinki był kiedyś nawet słup informujący, że stacja Oświęcim znajduje się w połowie drogi między Warszawą a Wiedniem.

    Jedyne co mówię to, że jeżeli ta konstrukcja ma coś wspólnego z oryginalną konstrukcją austriacką to warto byłoby ten fakt upamiętnić.

  4. Racja, nie róbmy pomników ze szpetnego peerelowskiego złomu. Mam nadzieję, że znikną wszystkie te nieużywane druty i maszty kolejowe i dworzec przestanie straszyć szpetotą.

    Czy jest jakaś wizualizacja jak dworzec ma wyglądać „po”?

  5. Nie wiem na ile jest to konstrukcja oryginalna ale gdyby była to fajnym pomysłem byłoby zachowanie gdzieś w obrębie dworca jakiejś jej części, np. filara jako pamiątki kultury materialnej.

Send this to a friend