Informacje

BABICE. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem

W czwartek 9 września o godzinie 9.15 w Babicach na ulicy Śląskiej (DK44) doszło do zdarzenia drogowego. Wstępnie policjanci z oświęcimskiej drogówki ustalili, że 37 – letnia mieszkanka Oświęcimia, kierując samochodem marki Citroen, straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas ruchu,  gdzie uderzyła w bok samochodu ciężarowego marki Renault, którym kierował 34 – letni mieszkaniec Tychów.  W wyniku zdarzenia kierująca citroenem doznała urazu twarzy. Została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala.

Policjanci ustalili, że 37 – latka utraciła panowanie nad samochodem ponieważ zasnęła za kierownicą wracając z nocnej zmiany.

Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.   Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć pierwszych objawów zmęczenia.

Jeśli czujemy, że prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend