Informacje

OŚWIĘCIM. Kierował pod wpływem narkotyków

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 19 – latka podejrzanego o kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków. O jadącej slalomem „tigrze” powiadomiła jedna kierujących.

W niedzielne popołudnie (29.09.2019) tuż po godzinie 15.00 patrolujący rejon Oświęcimia policjanci otrzymali polecenie od dyżurnego, aby zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Opel Tigra, którego kierowca jedzie slalomem. Z relacji zgłaszającej wynikało, że pojazd znajduje się na ulicy Zatorskiej w Oświęcimiu i jedzie w kierunku  Osiedla Zasole. Po kilku minutach na ulicy Powstańców Śląskich opla zlokalizowali policjanci z drogówki, więc dali sygnał do zatrzymania się. Wtedy kierujący tigrą  skręcił w boczną uliczkę prowadzącą do parkingu podziemnego galerii handlowej, gdzie policjanci dokonali jego zatrzymania. Jak się  okazało za kierownica opla siedział 19 – letni mieszkaniec gminy Zator. Razem z nim e podróżowała młoda mieszkanka Polaki Wielkiej oraz mieszkaniec Kęt. Policjanci poddali kierowcę badaniu stanu trzeźwości jednakże nie wykazało ono obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Irracjonalne zachowanie kierowcy jednoznacznie wskazywało, że znajduje się on pod wpływem środków odurzających, więc mundurowi podali go badaniu na obecność narkotyków. Narkotester  w ślinie mężczyzny wykazał metaamfetaminę.  Dodatkowo pobrana mu została do badań krew.

Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do  trzech lat pozbawienia wolności.

Na duże podziękowania zasługuje spostrzegawcza kierująca, która powiadomiła Policję o zagrożeniu dla innych uczestników ruchu ze strony drogowego przestępcy. Dzięki takiej reakcji kierowca będący pod wpływem narkotyków został w porę wyeliminowany z ruchu drogowego.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend