Informacje

OŚWIĘCIM. Kierował po amfetaminie i marihuanie

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 22 – letniego mieszkańca Bierunia woj. śląskie, podejrzanego o posiadanie środków odurzających oraz kierowanie samochodem pod ich wpływem.

Do zatrzymania kierującego, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym doszło w nocy z 24/25 stycznia 2022 w Babicach na drodze krajowej nr 44. Tuż po godzinie 22 policjanci zauważyli, że kierowca samochodu marki BMW nie trzyma prostego toru jazdy. W związku z powyższym funkcjonariusze pojechali za pojazdem dając kierowcy sygnały do zatrzymania się. Kiedy auto zjechało na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej.

Za kierownicą bmw siedział 22 – letni mieszkaniec Bierunia. Badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkotestera w wydychanym powietrzu nie wykazało alkoholu. Pozytywny wynik dało jednak badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. W ślinie mężczyzny wykazał on obecność amfetaminy. Z kolei podczas przeszukania kierowcy policjanci znaleźli woreczek z marihuaną oraz młynek do mielenia suszu.

W związku z powyższym kierowca został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji, gdzie przedstawiono mu zarzut posiadania środków odurzających. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających do badań toksykologicznych została mu pobrana krew.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz wysoka grzywna. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

17 komentarzy

 1. Do Lewy
  Pierwszych kilka z brzegu:
  „Osłabienie siły naszej gospodarki, złotówki, pozycja NBP i spółek Skarbu Państwa. Miliardy dodrukowywanego, pustego pieniądza, wyprowadzanie zobowiązań państwa poza budżet, do tego prezes NBP ostrzegający nas przed deflacją, twierdzący, że podnoszenie stóp procentowych to szkolny błąd, są groźnymi w skutkach symbolami rządów PIS.
  FAKTY: spadek nakładów inwestycyjnych, wyrażonych w relacji do budżetu państwa, nepotyzm w spółkach skarbu państwa i utrata ich wartości, prowadzenia inwestycji tak, że często trwają kilka razy dłużej niż zakładano i kosztują nawet 300 % więcej niż wynikało to z postepowań przetargowych. Przy pogarszającej się kondycji podmiotów państwa poprawia się natomiast kondycja samych rządzących, zwłaszcza tych wysoko ulokowanych… Niestety – sami postanowili być mniej transparentni , a „dywersyfikacja” ich rozmaitych korzyści raczej zbliża nas do standardów niektórych państw afrykańskich, niż europejskich. Afery „KNF”, „Getback”, „SKOK-ów”, braku efektywnego ścigania rozmaitych przestępstw gospodarczych”

  No wiesz, dobra zmiana, globalny trend, wina Tuska.

  PS. Promocja w Castoramie na taczki jest. Powieziesz prezesa, co nie?

 2. Dobra dajesz 🙂

  Czego nie zrobił Kaczyński/Morawiecki co zaowocowało podwyżkami cen ?

 3. Skoro wszyscy wiedzą to odpowiedź powinna być prosta: CO ZROBIŁ KACZYŃSKI/MORAWIECKI, ŻE CENY WZROSŁY ?

  Dajesz 🙂

 4. Pytanie brzmi kto odpowiada za wzrost cen?
  Ty wiesz lewy, ty wiesz.
  Przed nami się nie przyznasz bo wstyd. Najtrudniej przyznać się przed samym sobą…

 5. Że ceny wzrosły to wiedzą chyba wszyscy na świecie. Ale chłopaku wskaż mi gdzie jest ta wina Kaczyńskiego czy tam Morawieckiego.

  Nie powinno być to trudne.

  PS: Żeby nie było, ja widzę pewne błędy ale nie będę ci ułatwiać zadania.
  No dajesz 🙂

  Trzymaj się ciepło chłopaku 🙂

 6. Zrobilem tydzień temu zakupy spożywcze za ponad 100 zł. Nie kupowałem produktów z promocji.
  Dziś pojechałem kupić dokładnie to samo dla porównania. Zapłaciłem ponad 10 zł więcej….

 7. Do Lewy

  Spirala inflacyjna się nakręca. Kogo innego miałbym winić. Niewłaściwie prowadzona polityka gospodarcza PiS. Przez lata… A przecież miało być tak pięknie. Miała być dobra zmiana. Miał być nowy ład. Im szybciej zaczniesz dostrzegać i przyjmować do świadomości fakty (a nie frazesy powielane w internecie) tym lżej zderzysz się z rzeczywistością kolego.

 8. @LEWY

  Tylko, że FAKT, iż rząd z tym NIC nie robi już go obciąża i to bardzo, oooojjj bardzo… No ale to tylko globalny trend. Inflacja co do, której okłamano ciebie i mnie to też nic takiego – globalny trend. Zapowiadana regulacja cen żywności (od 1 lutego stała się faktem) – nic to, globalny trend. W głębi duszy wiesz kto ponosi za to odpowiedzialność. No ale wiesz – globalny trend.
  Gratuluję bujnej fantazji i pozdrawiam.

 9. „Zaimpregnowałeś się srogo na argumenty i fakty.”

  Na argumenty nie mogłem się zaimpregnować bo jeszcze żadnego nie podałeś.
  Co do faktów to musiałeś coś przeoczyć. Ja nie neguję wzrostu cen tylko, że:
  a) to jest trend globalny – otwórz sobie NYT, the Times, SZ czy FAZ (o ile znasz któryś z języków w jakich tam piszą) i zobaczysz, że wszyscy mówią o wzrostach cen. Nigdzie nie natrafiłem by wśród źródeł pojawiło się nazwisko Kaczora czy Morawieckiego 🙂
  b) w PL mamy właśnie najniższy w historii poziom bezrobocia (pisze o tym dzisiejsza GW), to oczywiście oznacza presję płacową a to z kolei oznacza presję cenową.
  c) do tego biliony dolarów wlewane do gospodarki światowej przez rządy w ramach działań antypandemicznych,
  c) do tego globalne wzrosty cen nośników energii etc.

  Przyczyn jest naprawdę wiele.

  Rozumiem, że PiSem można próbować wyjaśnić wszystko ale to wyjaśnienie nie zawsze musi działać…

  Zdrówka 🙂

 10. Do lewy

  Ha, ha. Ta sama zdarta płyta. Drogo – na całym świecie drogo. Inflacja – na całym świecie inflacja. No i pojawiają się epitety gdy brak argumentów. Klasyka…
  Może zacznij od tego, że udowodnisz, iż to nie obecny rząd z Kaczyńskim na czele ponoszą odpowiedzialność za drożyznę.
  Póki co tupiesz nóżką i powtarzasz „nie bo nie i już – bo ja lewy tak mówię” – jak dziecko.
  Zaimpregnowałeś się srogo na argumenty i fakty. Nikomu nie uda się wytłumaczyć ci obecnej sytuacji skoro poddajesz FAKTY pod dyskusję.
  Tu muszę cię zmartwić – prawda nie potrzebuje adwokata. Możesz wypierać fakty i im zaprzeczać ale niewiele osiągniesz.
  Dla ciebie to zawsze będzie wina Tuska.

  Skoro Ty wstałeś z kolan to pytanie brzmi – przed kim klęczałeś i co wtedy robiłeś…

 11. Czyli nie umiesz uzasadnić. Szkoda, liczyłem na Nobla dla Oświęcimianina.

  Osiołku, ceny rosną na całym świecie. Czyli co, Kaczyński władcą świata ?

  Kaczyński robi błędy – to oczywiste – ale te pierdy, które pociskasz nie są poważną krytyką. No sorry…

 12. No wiesz w siódmym roku rządów trudno za to winić poprzedników. Trzeba być głupkiem żeby nie umieć znaleźć odpowiedzialnego za tą sytuację.
  Powstań wreszcie z kolan. I szykuj
  Kaczyńskiemu nie nobla tylko taczki. Ty przecież też płacisz więcej za chleb.

 13. „Kaczyński i PiS doprowadził cenę chleba do takiego poziomu…” – czy mógłbyś nakreślić schemat wg którego PiS to zrobił ? Jeśli ci się uda to razem z Kaczyńskim i Morawieckim możecie liczyć na Nobla z ekonomii (Nobla można dzielić na 3 części).

 14. Kaczyński i PiS doprowadził cenę chleba do takiego poziomu, że już nie wypada mówić bochenek chleba a raczej sztabka chleba…

 15. Tow. Premier poinformował poddanych, że mamy najtańsze paliwo w Europie. Zapomniał jednak dodać, że pensje też.

Send this to a friend