Informacje

OŚWIĘCIM. Już dostępne BIO pojemniki na śmieci

W altanach śmietnikowych pojawiły się brązowe pojemniki przeznaczone do zbierania bioodpadów. Mieszkańcy zabudowy wielorodzinnej do pojemników opisanych BIO będą mogli wrzucać: resztki warzyw i owoców, skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie, resztki jedzenia.

Do pojemników nie wolno wrzucać: ziemi i kamieni, mięsa i kości, tłuszczów zwierzęcych, oleju jadalnego, impregnowanego drewna, odchodów zwierzęcych, płyt wiórowych i pilśniowych, leków, skoszonej trawy, trocin i kory drzew oraz zmieszanych odpadów komunalnych.

Prosimy mieszkańców o korzystanie z pojemników zgodnie z ich przeznaczeniem.

Właściciele domów jednorodzinnych bioodpady zbierają do worków o pojemności 30 l, które można pobrać bezpłatnie w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bema 12 A lub ul. Więźniów Oświęcimia 10. Odbiór odpadów odbywa się na zgłoszenie telefoniczne. Bioodpady można też samemu dostarczyć do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Może by tak zawiesić pojemniczki na baterie. „Dzwony” często przepełnione i papier czy plastiki lądują w odpadach mieszanych. Co robić z lekami, apteki nie chcą a kto z drobiazgiem pojedzie na Bema? Pojemniki w wiatach dawno nie myte, co czuć. Brak na stronie firmy opisu co do czego wrzucać, każde miasto ma inny system.

Send this to a friend