Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Jak powinno wyglądać miejskie odkryte kąpielisko?

Kryta pływalnia w Oświęcimiu

Urząd Miasta Oświęcim planuje rozbudowę miejskiej krytej pływalni o zewnętrzny basen pod chmurką. Na razie to tylko plany. Dziś natomiast pytamy naszych czytelników, jak powinna wyglądać nowa cześć oświęcimskiego basenu?

Miasto Oświęcim jest na etapie prac nad pozyskaniem źródła dofinansowania do projektu rozbudowy miejskiej krytej pływalni o część odkrytą. Nie wiadomo czy uda się pozyskać takie dofinansowanie oraz czy ostatecznie w niedalekiej przyszłość powstanie otwarte kąpielisko przy krytej pływalni im. dr inż. Jana Babiarza w Oświęcimiu?

Dziś pozostaje naszej redakcji zapytać czytelników, jak powinno wyglądać takie miejsce? Czekamy na wasze opinie w komentarzach.

Poniżej prezentujemy zdjęcie odkrytego basenu kąpielowego w Andrychowie w powiecie wadowickim.

Foto: www.andrychow.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

24 komentarze

 1. Wszelkie pomysły budowania czegokolwiek przez miasto są już nieaktualne. Nowy Ład zamorduje finanse samorządów i odtąd na wszystko będzie „dawał” rząd.

 2. Przepraszam za wyrażenie, ale jesteście zje*ani! Siedzicie w domach i najlepiej co wam wychodzi to narzekanie.
  Basenu zewnetrznego nie ma – ŹLE!
  Jest pomysł na rozbudowę – ŹLE! Bo w Polsce za zimno, bo w okolicy już są baseny, bo miejsce z dużym natężeniem ruchu drogowego, bo to kiełbasa przedwyborcza, bo mamy juz basen w postaci fontanny, bo… dziecko Kazia, ma nieregularne lekcje 😀

  Sherbatov miał rację, że jesteśmy smutnym narodem.

 3. Będziemy plażować i łykać spaliny nadlatujące z każdej strony? Miejsce żadne. Szykuje się następna trafiona w płot inwestycja. Kolejna „rozwojowa” jak parking wybudowany przy dworcu PKP. Ludziska to mają wizje.

 4. Pisał już ktoś o bezpłatnych autobusach do Andrychowa. Koniec problemu.

 5. Basen zewnętrzny super rzecz ale inwestycja kosztowna i mało wykorzystywana z uwagi na pogodę.
  .Mamy 19 maj i ile dni dotychczas myślicie że byłby otwarty? może 1x 9 maja !!!
  Ponadto mamy w Andrychowie, Czechowicach, Libiążu, Osieku. To raptem kilkanaście czy dwadzieścia kilometrów.

 6. Było by fajnie mieć taki basen . W Libiążu jest i latem jest tam bardzo dużo ludzi . Mam nadzieję że kiedyś coś takiego bedzie u nas.

 7. Panie prezydenci, a czy umiałby Pan tak zrobić, żeby mi mąż przestał chrapać? Wytrzymać z nim w łóżku nie sposób.

 8. Panie Prezydencie,
  Wiem, że jest Pan „człowiekiem z betonu”.
  Ale czy umiałby Pan tak zrobić, żeby w szkołach w Osw lekcje w pandemii odbywały się normalnie ?

  Bo np. u mojego syna wczoraj z sześciu lekcji odbyła się jedna. Założę się, że nawet taki mocarz jak Pan nie da rady.

 9. hotin !
  10 000 tys to dla ciebie nie dużo? dla mnie nie dużo to 10 tys

 10. No i… zaczęło się. Co raz bliżej do wyborów samorządowych to i trzeba ludziom oczy zacząć mydlić.Jak to powiedział Sikorski… „dwa razy obiecać, to jakby raz dotrzymać słowa” Czuję, że kolejnych wyborów „nasz” Januszek nie wygra!

 11. Ja proponuję wybudować baseny oczywiście płatne, a do tego duży parking również płatny, aby zapewnić odpowiedni przepływ mieszkańców. No chyba, że ktoś zaparkuje na dworcu na parkingu park&ride to wtedy po przybyciu pieszo na chemików wejście na godzinę gratis.

 12. Temat odkrytego kąpieliska był już wcześniej „na wokandzie” UM. Niestety wtedy się nie dało, w dużo lepszej sytuacji ekonomicznej miasta. . Da się teraz? Nie sądzę. Zdecydowanie” bajeczka pod publikę”.

 13. Dobry pomysł ponieważ w Oświęcimiu nie ma gdzie się wybrać z małymi dziećmi jak są upały . Ale dlaczego nikt nie zagospodaruje terenu na Krukach ? Zbiorniki z wodą są , można fajne atrakcie zrobić , strefy .

 14. Bezpłatny autobus MZK do Andrychowa w sezonie letnim byłby najlepszym rozwiązaniem! Niech prezydent przestanie z tą megalomanią!

 15. To miejsce powinno zawierać jak najwięcej betonu z niewielkimi obszarami zielonymi. Najlepiej, aby nie było drzew, żeby mieszkańcy nie przesiadywali tam zbyt długo.

Send this to a friend