Informacje, Wideo

OŚWIĘCIM. Jak podzielono pieniądze z Polskiego Ładu?

Prawie dwa miliardy zł trafią do małopolskich samorządów w ramach pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Zobacz inwestycje w mieście i powiecie oświęcimskim.

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

24 komentarze

 1. Polski Ład? Czy to ten cud podatkowy, który podniesie składkę zdrowotną do bardzo dużej kwoty i uniemożliwi odliczanie jej? A osoby posiadająca auta w leasingu będą mogły pogodzić się z ich stratą, bo wykup nie będzie opłacalny, choć płacili za nie krocie? Zmiany podatkowe robione na kolanie nigdy nie są dobre. Może uczestnicy propagandowego filmiku odniosą się do meritum tego programu a nie do rozdawnictwa pieniędzy. Zwłaszcza w obliczu inflacji.

 2. Niestety Panie Zibi

  Pan Przewoźnik jest radnym z Naszej Dzielnicy w mojej opinii najlepszej w tym mieście. Jako sąsiad, cały czas go wspieram. Pan Radny słucha co się do niego mówi i wnosi interpelacje i inicjatywy z którymi w pełni się zgadzamy czyli ja i moi sąsiedzi i często mu je podpowiadamy. W twojej dzielni pewnie nie ma takiego człowieka. Ja się ciesze, bo to dzięki niemu dowiedziałem się jak nas traktuje Urząd Miasta, jak, ile i na co wydaje nasze pieniądze i jaką osobą jest Pan Prezydent Chwierut. Kiedyś myślałem, że to co o nim piszą i mówią to plotki a to naprawdę zmęczony i sfrustrowany człowiek. Ostatnia reakcja tego człowieka bezcenna, myślę o tej jego opinii na temat otrzymanych środków w formie dotacji. Pan Przewoźnik jako lider ma poparcie naszej lokalnej społeczności i muszę na koniec Cię rozczarować, że radnym będzie jeszcze wiele kadencji. Bo my tak chcemy, jego sąsiedzi. Co do Zatora i opinii, że dostał za dużo rządowych pieniędzy to w dzisiejszej Gazecie Krakowskiej jest artykuł Pani Moniki Pawłowskiej na ten temat. Do widzenia.
  Ps. Żenujące są takie opinie takie jak twoje, pisane w emocji, bez zastanowienia bo to świadczy o tobie a nie o nim. Nie zadałeś sobie pytania kim są ludzie dla których on działa i komu służy ? Nie życzymy sobie takich opinii, wdzięczni Panu Radnemu za jego pracę mieszkańcy i sąsiedzi !

 3. A co się stało z pomysłem budowy dworca PKS -u gdzie się podziały pieniądze na jego budowę Pan Przewodnik obiecywał .że kasę zalatwi u swojego guru .I co i nic z tego nie wyszło obiecanki cacanki podnieca się tymi groszami (2 mln) jak stonka wykopkami. Lansuje się przed następnymi wyborami.Wymądżać się tylko umie tymi interpelacjami .I nic poza tym totalna żenada.

 4. No to mamy kolejny sukces PiS-u. Właśnie nas wysiudali z Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa. Co ciekawe nikt nie był przeciwny wyrzuceniu. Minister zaczynający od zera twierdzi, że nie będziemy płacić kar i składek. Zapomniał tylko, że jak nie zapłacimy składki to na bank nie dostanie kasy. Takimi małymi kroczkami wychodzimy z Unii.

 5. Jesli wierzyc pan Jurzakowi to 1+7 do tej pory daje 8 mln a inwestycja do tej pory kosztowala chyba ok 40 mln bo o tych obiecanych na razie nie mowimy a jeszcze budowa nie jest skonczona. To wg jakich rachunkow 8 mln z 40 daje ok. 50%? Oj dobrze ze juz nie ma wplywu wydawanie pieniedzy w powiecie. A tak swoja droga czy slowo wstyd jeszcze dziala w slowniku panow z PiS?

 6. Do Mariusza. Jak tak źle to zmień prace pewnie Kulczyk lub inny pracodawca cie wyzyskuje rodem z PO lub Komuny. Może pracujesz w spółkach Januszka. Niema co się wstydzić pochwal się gdzie tak marnie zarabiasz.

 7. Według oświadczenia majątkowego M. Wassermann za ubiegły rok posiadała oszczędności w kwocie 515 tys, złotych, natomiast w 2019 r. miała 338 tysięcy, czyli w ciągu roku zaoszczędziła aż 177 tysięcy. Natomiast zadeklarowała dochód w wysokości 140 tysięcy. Cud?
  Szukaj dalej.

 8. Jedyna słuszna partia to PO, w szeregach której nie ma postkomunistów i oszustów, a jedynie sami przyzwoici ludzie, czego przykładem jest minister Nowak.

 9. Nie da się słuchać (PO)paprańców co wszystko krytykują, a nie przedstawią nic co byłoby alternatywą dla obecnej władzy. Bo hasło z samego dna patologi: „J…ć PIS” ni jak do mnie nie przemawia.

 10. Nie da się tego słuchać. Wszystko co pisuar wymyśli ma być wypowiedziane z mocnym akcentem na „dobre”. I kilka jeszcze pijarowskich sztuczek. Czy naprawdę uważacie ludzi za takich kretynów?

 11. Sugeruje zainwestować w siebie, zdobyć nowe kompetencje i zmienić pracę. Będzie cię stać na przyjemne życie.

 12. Pieniądze które i tak byłyby przyznane, zostały przyznane w projekcie „Polski ład”.
  Teraz każdy z pisu lata i nagrywa filmy jaki nasz rząd jest cudowny.
  Trzeba mieć wąskie horyzonty.
  Ja mogę się pochwalić czym dla mnie jest „Polski ład”
  Nie mogę sobie pozwolić na nową odzież, buty.
  Nie mogę sobie pozwolić na wyjście do kina.
  Nie mogę sobie pozwolić na wyjście do restauracji.
  Nie mogę sobie pozwolić na wyjście do teatru.
  Nie mogę sobie pozwolić na 10 letnie auto.
  Staram się jeździć wszędzie rowerem.
  Jem żywność najniższej jakości.
  Nawet nie marzę o remoncie mieszkania.

  Dziękuję!

Send this to a friend