Informacje

POWIAT. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Mieszkaniec Andrychowa ujął, a następnie przekazał policjantom nietrzeźwego kierowcę, który poruszał się drogą krajową nr 52. Jak się okazało drogowy przestępca wsiadł za kierownicę volkswagena mając w organizmie 2,6 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (24.10.2021) w Bulowicach tuż przed godziną 21 na ulicy Krakowskiej. 25 – letni mieszkaniec Andrychowa zauważył, że jadący przed nim volkswagen golf wykonuje dziwne manewry drogowe. Jazda slalomem  sugerowała, że za kierownicą auta może znajdować się osoba nietrzeźwa. W związku z tym pojechał za pojazdem informując o swoich podejrzeniach operatora numeru alarmowego 112.  Po chwili volkswagen zjechał na pobocze. Mieszkaniec Andrychowa natychmiast podbiegł do pojazdu i kiedy wyczuł od kierowcy woń alkoholu wyciągnął kluczyki ze stacyjki.

Policjanci przejęli nietrzeźwego kierowcę, którym okazał się 65 – letni mieszkaniec gminy Kęty. Zatrzymany trafił do kęckiego komisariatu Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym, w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara grzywny.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje Pan Artur z Andrychowa, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy dokonał jego ujęcia. W ten sposób nie dopuścił aby drogowy przestępca kontynuował jazdę.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend