Informacje

OŚWIĘCIM. Inauguracja roku akademickiego na oświęcimskiej uczelni

3 października tuż po godz. 12 w Auli im. Kazimierza Piechowskiego Collegium sub Horologio Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu uroczyście zainaugurowano Rok Akademicki 2023/2024.

W uroczystościach wzięli udział m.in. przedstawiciele władz Powiatu Oświęcimskiego: starosta oświęcimski Andrzej Skrzypińskiwicestarosta Paweł Kobielusz i członkowie zarządu powiatu Teresa Jankowska i Jerzy Mieszczak.

Gości i studentów powitała JM Rektor MUP, dr n.med. i prof. uczelni Sonia Grychtoł. W swoim przemówieniu mówiła o dotychczasowych sukcesach placówki, inwestycjach, dzięki którym uczelnia staje się coraz atrakcyjniejsza dla potencjalnych żaków, jak i o wyzwaniach związanych z postępującą cyfryzacją wszystkich dziedzin naszego życia.

Inauguracja była okazją do wręczenia medali MUP. Otrzymali je prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut i pośmiertnie b. dyr. Instytutu Nauk Humanistycznych i Społecznych MUP dr hab. Alina Górniok-Naglik, która zmarła w marcu br.

Zwieńczeniem uroczystości było przyjęcie w poczet braci studenckiej żaków I roku, którzy złożyli ślubowanie i otrzymali indeksy Małopolskiej Uczelni Państwowej.

„Dzisiejszy dzień to ważna chwila w życiu mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Rozpoczyna się rok akademicki w Uczelni, która jest najważniejszą placówką edukacyjną w naszym powiecie. Inauguracja to szczególne wydarzenie dla całej uczelnianej społeczności. Jest to okazja do podsumowania dotychczasowej pracy, ale to również nowe wyzwania, szanse i nadzieje, kolejne sukcesy.

Nasza obecność w zjednoczonej Europie, w XXI wieku wymaga od nas aktywnych postaw rodzących się z wiary we własne możliwości, z inicjatywy i przedsiębiorczości.

Właśnie takie postawy promuje Małopolska Uczelnia Państwowa im. Rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. Władze Uczelni, wspólnie z kadrą naukową, nie boją się wyzwań i odważnie sięgają po nowe rozwiązania.

Życzę Wam Drodzy Studenci, abyście w pełni potrafili wykorzystać czas zdobywania wiedzy, umiejętności, jak również wszechstronnego, osobistego rozwoju. Niech czas studiowania będzie okresem szczęśliwych lat i najprawdziwszych studenckich przyjaźni.

Jej Magnificencji Pani Rektor i wszystkim Pracownikom Uczelni życzę satysfakcji z pracy z młodymi ludźmi oraz wielu sukcesów w życiu osobistym, naukowym i zawodowym” – czytamy w liście gratulacyjnym od władz Powiatu Oświęcimskiego.

Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu powstała w lipcu 2005 r. Jej utworzenie było wspólną inicjatywą władz samorządowych powiatu oświęcimskiego, województwa małopolskiego i miasta Oświęcim.

 

Fot. RafLor / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

 1. No widzisz pisiorku, jak niewiele trzeba, aby cię rozbawić na tydzień przed końcem waszych rządów.

  A zastanawiałeś się jakiej Wunderwaffe użyje jeszcze prezes w ostatnim momencie? Myślisz, że będzie nią Gibas? Nie sądzę. Raczej w przeddzień wyborów nada błyskawicznie polskie obywatelstwo 120 000 sprowadzonym w tym roku islamskim imigrantom, aby ich głosy mogły na ostatniej prostej przechylić szalę. Bo po to im chyba Wawrzyk te wizy wydawał, nie?

 2. @małpa
  w końcu zabawny komentarz małpo.
  Na szczęście niemcom nie pomogłyby ani das torpedo-chwierut-null-null, ani „die Zielvorrichtung
  -chwierut-sieben-sieben” na u-botach, bo Bitwy o Atlantyk wygrać nie byli w stanie

 3. Eh, ten Chwierut nic tylko torpeduje i torpeduje. Całe szczęście, że Niemcy nie instalowali Chwieruta na swoich u-bootach, bo mogłoby to mieć decydujące znaczenie w Bitwie o Atlantyk.

 4. JCh i medal uczelni. Śmiech na sali! A kto storpedował pomysł przedszkola akademickiego?

Send this to a friend