Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Hokeiści Unii Oświęcim w finale Pucharu Polski

Powtórzył się scenariusz z zeszłego roku. Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim pokonali na wyjeździe GKS Tychy i wywalczyli awans do finału Pucharu Polski, w którym 7 lutego zmierzą się z JKH GKS-em Jastrzębie.

Zawodnicy doskonale wiedzieli, czego od nich oczekujemy. Wykonali swoje zadanie nie na sto, ale na 110 procent

–  ocenił Michal Fikrt, drugi trener Re-Plast Unii.

Biało-niebiescy byli drużyną przez duże „D”. Wspólnie atakowali i wspólnie bronili, blokując masę strzałów.

W 13. minucie wynik spotkania po indywidualnej akcji otworzył Filip Komorski, ale zaledwie 81 sekund później wyrównał Daniił Oriechin. Rosyjski skrzydłowy wykorzystał dobre dogranie Teddy’ego Da Costy i uderzył bez przyjęcia. Po pierwszej odsłonie na tablicy świetlnej widniał więc wynik 1:1.

Po zmianie stron to tyszanie byli stroną dominującą, ale nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie dysponowanego Clarke’a Saundersa. Niewykorzystane sytuacje zemściły się i na 14 sekund przed końcem drugiej odsłony na listę strzelców wpisał się Luka Kalan. Słoweński środkowy strącił do bramki uderzenie Patryka Noworyty.

O losach spotkania w 52. minucie przesądził Teddy Da Costa. Środkowy drugiego ataku – podczas gry w przewadze – popisał się mierzonym uderzeniem z bulika. To był ważny krok w kierunku zwycięstwa.

Na nic zdały się rozpaczliwe ataki tyszan i ich manewr z wycofaniem bramkarza. Oświęcimianie po raz drugi z rzędu zameldowali się w finale Pucharu Polski.

Sponsorami Re-Plast Unii Oświęcim w półfinale Pucharu Polski były Zakład Usług Komunalnych sp z o.o. w Oświęcimiu oraz Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej.

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
1:0 – Filip Komorski – Brycen Martin (12:25),
1:1 – Daniił Oriechin – Teddy Da Costa, Eliezer Sherbatov (13:46),
1:2 – Luka Kalan – Patryk Noworyta, Brett McKenzie (39:46)
1:3 – Teddy Da Costa – Ryan Glenn, Eliezer Sherbatov (51:22, 5/4)

Sędziowali: Paweł Kosidło, Tomasz Radzik (główni) – Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi).
Minuty karne: 6-6.
Strzały: 31-22 (11-5, 12-8, 8-9)
Wznowienia: 29-28 (7-10, 12-11, 10-7)
Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

GKS: Murray – Biro, Pociecha; Jeziorski, Komorski, Gościński – Ciura (2), Mesikämmen; Witecki, Galant, Krzyżek – Martin, Seed; Wronka, Cichy, Mroczkowski – Bizacki; Dupuy (2), Rzeszutko, Marzec (2) oraz Kogut.
Trener: Krzysztof Majkowski.

Re-Plast Unia: Saunders – Glenn, Luža; McKenzie (2), Kalan, Koblar – Zaťko, Bezuška (2); Sherbatov, Da Costa, Oriechin – M. Noworyta, P. Noworyta; Piotrowicz, Trandin (2), Malicki – S. Kowalówka, Krzemień, Przygodzki oraz Prusak.
Trener: Kevin Constantine.

Finał Pucharu Polski zaplanowany jest dopiero na lutym 2021 roku.

Foto: TVP Sport

Źródło: Unia Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. Spokojne wasze rozczochrane. Pan Janusz to wybitny ekonomista. Już on coś wymyśli.

  2. @Hokejfan
    Myślę, że obecne lodowisko jest „skrojone” na miarę potrzeb a utrzymanie obiektów sportowych którymi dysponuje obecnie miasto i tak jest sporym wyzwaniem. Będziemy zakładać w mieście sekcję curling? Cokolwiek buduje się w mieście, winno być przemyślane tak jak pisze Pan Jan Adamaszek. Informacja na tablicy nowego parkingu piętrowym przy dworcu PKP, że ma on wypełnienie rzędu 1-3% (3 w porywach do 8 samochodów) nie napawa mnie optymizmem. Widać łatwo się wydaje publiczny grosz. Jakie jest obecne zadłużenie naszego samorządu? Basen na siebie zarabia? Za mniejsze pieniądze w innych miastach wybudowano nowy obiekt.

  3. Do : Hokejfan …. A osobiście jestem przekonany że takie nowoczesny lodowisko powinno powstać !!! 👍 rozmawiałem jeszcze z innymi ( którzy interesują się hokejem ) radnymi , są też ZA . Może w przyszłości ( niedalekiej lub dalekiej ) zostanie zbudowane Oby ! 👍 Nie wiem jakie jest stanowisko w tej sprawie p. Prezydenta !?!?!? Sądząc po jego ostatnich nietrafionych i kosztownych w otrzymaniu tzw inwestycjach….. oraz pandemii , to będzie trudno bo budżet miasta jest skierowany na oszczędności lub inne inwestycje . Pozdrawiam fanów hokeja 👋👋👋

  4. Brawo Unia!Ale kiedy nowe lodowisko bo to co mamy to niestety lata świetności ma za sobą?

  5. Oglądałem …. , mistrzostwo taktyki oraz skuteczności . McKenzie to duże wzmocnienie , drużyna się powoli odbudowuje oby do finału PP i Play off uzyskała najwyższą formę 👍🙂👍 . Gratulacje za wczoraj i powodzenia w Nowym roku . Only Unia !!!

Send this to a friend