Informacje

OŚWIĘCIM. Hokeiści Unii Oświęcim przegrywają pierwszy mecz półfinałowy z GKS Tychy

W pierwszym meczu półfinału play-off Re-Plast Unia Oświęcim przegrała na własnym lodzie z GKS-em Tychy 0:2. Biało-niebiescy obie bramki stracili podczas liczebnych osłabień.

Zespół dowodzony przez Nika Zupančiča nie zdołał znaleźć sposobu na dobrze prezentujących się w defensywie tyszan, których wspierał Tomáš Fučík. Czeski golkiper, starający się o polski paszport, zaliczył 21 udanych interwencji i zachował już trzecie czyste konto w fazie play-off.

O losach spotkania przesądziły gry w formacjach specjalnych. Po bezbramkowej pierwszej odsłonie, w drugiej trójkolorowi zamienili na bramki dwa okresy gry w przewadze.

W 22. minucie wynik spotkania otworzył Filip Komorski, który celnym strzałem w odsłoniętą część bramki zwieńczył szybką kontrę swojego zespołu. Z kolei sześć minut na 2:0 podwyższył Mark Viitanen, popisując się precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę.

Biało-niebiescy próbowali gonić wynik, ale nie zdołali zdobyć nawet kontaktowego gola. Dodajmy, że w trzeciej odsłonie trzykrotnie grali w przewadze. Sęk w tym, że tyszanie ofiarnie i skutecznie się bronili.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
0:1 Filip Komorski – Alan Łyszczarczyk (22:49, 5/4),
0:2 Mark Viitanen – Bartłomiej Jeziorski, Alan Łyszczarczyk (27:23, 5/4).

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Przemysław Gabryszak (główni) – Michał Gerne, Sławomir Szachniewicz (liniowi).
Minuty karne: 14-12.
Strzały: 21-25.
Widzów: 3000.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 1:0 dla GKS-u Tychy
Kolejny mecz: w poniedziałek o 18:00 w Oświęcimiu.

Unia: L. Lundin – R. Diukow (4), K. Jākobsons; A. Denyskin (4), K. Dziubiński (2), M. Kaleinikovas – K. Valtola, J. Uimonen; E. Ahopelto, D. Olsson Trkulja, V. Heikkinen – P. Bezuška, C. Ackered; K. Sadłocha, Ł. Krzemień, E. Lorraine – K. Łukawski, M. Noworyta; S. Kowalówka (2), D. Wanat, J. Sołtys.
Trener: Nik Zupančič

GKS Tychy: T. Fučík – O. Jaśkiewicz, M. Bryk; A. Łyszczarczyk (4), F. Komorski, B. Jeziorski (2) – J. Jaroměřský, B. Ciura (2); M. Gościński, W. Turkin, I. Korenczuk – O. Kaskinen, B. Pociecha (2); P. Padakin, R. Rác, C. Mroczkowski – K. Sobecki; J. Bukowski, M. Viitanen, R. Galant, S. Marzec (2).
Trener: Pekka Tirkkonen

Źródło: Unia Oświęcim