Sport

OŚWIĘCIM. GKS Katowice Mistrzem Polski w hokeju na lodzie

52 lata na tytuł mistrzowski czekali hokeiści GKS-u Katowice! Podopieczni Jacka Płachty pokonali w czterech meczach Re-Plast Unię Oświęcim 4:1 i wygrali finałową rywalizację w stosunku 4:0.

GieKSa sięgnęła po złote medale jak najbardziej zasłużenie. W przekroju całej rywalizacji z biało-niebieskimi była zespołem lepszym w każdym elemencie hokejowego rzemiosła. Grała w sposób dojrzalszy i górowała w aspektach dynamiczno-kondycyjnych. Katowiczanie potrafili lepiej pozbierać się po drobnych kryzysach. Szybciej odbudowali ustawienie, lepiej wyprowadzali krążek i kreowali sobie więcej okazji. Był to hokej osadzony na trwalszych podstawach.
Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
0:1 Carl Hudson – Matias Lehtonen, Anthon Eriksson (05:07)
0:2 Carl Hudson – Matias Lehtonen (12:42)
1:2 Aleksandr Strielcow – Daniił Apalkow (32:28)
1:3 Anthon Eriksson – Joona Monto, Marcin Kolusz (46:07)
1:4 Matias Lehtonen – Carl Hudson, Jakub Wanacki (59:15, 5/4 – do pustej bramki)

Sędziowali: Paweł Kosidło (główny), Paweł Breske (główny), Mateusz Kucharewicz (liniowy), Wiktor Zień (liniowy)
Minuty karne: 29-2
Strzały: 21-16
Widzów: 3000

Unia: C. Saunders – N. Stasienko, J. Orłow, A. Themár, V. Rollin Carlsson, K. Dziubiński – P. Bezuška, M. Rogow, A. Strielcow, W. Strielcow, A. Trandin – R. Glenn, K. Paszek, A. Prusak, Ł. Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, P. Noworyta, D. Oriechin, D. Apalkow, D. Wanat.

Katowice: J. Murray – M. Rompkowski, M. Kolusz, B. Fraszko, G. Pasiut, P. Wronka – C. Hudson, J. Wanacki, M. Saarelainen, J. Monto, I. Smal – M. Kruczek, P. Wajda, M. Bepierszcz, M. Michalski, P. Krężołek – K. Valtola, J. Prokurat, A. Eriksson, M. Lehtonen, F. Wielkiewicz.

Źródło: www.hokej.net 

Foto: TVP SPORT

Poprzedni artykułNastępny artykuł

17 komentarzy

 1. Znów deb….e się wypowiadają na temat polskiego hokeja a zielonego pojęcia nie mają. Sami specjaliści.

  Gdzie macie tych młodych uzdolnionych polskich zawodników? Zobaczcie co osiągnął w ostatnim czasie UKH.
  Ale pewnie nawet nie wiecie co to znaczy UKH.

  Tak czy inaczej gratulacje dla drużyny ze po 17 latach znów był finał.

 2. W pucharze kontynentalnym Unia Oświęcim będzie się dobrze czułą, ponieważ rosyjskie drużyny nie został z niego wykluczone. Pierwszy mecz w Moskwie.

 3. Atmosfera na wypełnionych do ostatniego miejsca trybunach rewelacyjna, doping najlepszy w Polsce. Wicemistrzostwo i finał po 17 latach mają swoją wartość, no i zakwalifikowaliśmy się do Pucharu Kontynentalnego, gdzie będziemy reprezentować polski hokej. Nawiązujemy do dawnych, dobrych czasów. Podziękowania dla drużyny, sponsorów, władz miasta i najliczniejszej hokejowej publiki w Polsce! Do września.

 4. Do Wikipedii należy dodać nowy synonim: zielone ludziki putina i niebieskie ludziki chwieruta.

 5. Honor polskich kibiców uratowała sektorówka legionistów na meczu w Poznaniu, którzy przygotowali adekwatną oprawę, wzmocnioną odpowiednim hasłem „R uska k urwa”.

  youtube.com/watch?v=8mPHVbR9v88

  PS To co wydarzyło się w Oświęcimiu jest tylko kolaborowaniem z Putinem

 6. Sponsorujący drużynę Re-Plast Unia Oświęcim powinni się głęboko zastanowić. Czy jest jeszcze sens finansować rosyjskich hokeistów, czy nie lepiej wyjść z twarzą i honorem i podziękować im teraz. Dlaczego nie postawić na młodych zdolnych polskich hokeistów i jednocześnie pozbyć się pro-Putinowych(nie określili się do tej pory!!!!-graczy) Naprawdę Panie prezydencie nadal chce ich Pan gloryfikować? Przecież co najmniej głupio to wygląda mając na uwadze, że rządzi pan Miastem Pokoju a pana pracownicy obsługują i nadają pesel setkom ukraińskich uchodźców. Oczywiście ani kibice ani kibole nie myślą tymi kategoriami, ale Pan-inteligentny włodarz miasta powinien!
  Oliwa stała się sprawiedliwa-Unia z ośmioma rosyjskimi zawodnikami zagrała w finale DAREMNIE i przerąbała możliwość zwycięstwa. Dobrze się stało. Przynajmniej nie poszła w Polskę informacja, że zwycięską drużynę firmuje 8-miu Rosjan!
  Hokeistom GKS Katowice należą się podwójne gratulacje!!!! Brawo i szacun!

 7. Nie interesuję się polskim hokejem i nie chodzę na mecze. Gratuluję wicemistrzostwa i życzę klubowi dalszych sukcesów. Do ruskich hokeistów w polskiej lidze nic nie mam ale. Jako mieszkańcowi miasta reprezentowanego w hokeju m. in. przez rosjan zabrakło mi ich oficjalnej deklaracji w sprawie wojny. Tylko tyle i aż tyle. Wstyd i nie smak pozostaje ale to nie ja muszę się wstydzić…

 8. Tak jak przewidywałem po drugim meczu : Mistrzostwa nie ma i po honorze nic nie pozostało… a wystarczyło się tylko pozbyć rusków i przynajmniej honor i szacunek byłby nadal z Unią. Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur…

 9. @mieszkaniec-kibic
  Tak, rzeczywiście srebro też jest fajne, tak mniej więcej po 50 groszy za 1 gram w skupie u jubilera 🙁

 10. Wynik 4 : 0 na takim poziomie rywalizacji to klęska. Wszystkie mecze przegrane w regulaminowym czasie gry – bez dogrywek i rozstrzygnięcia w karnych. Tylko jeden mecz przegrany „o włos” jedną bramką, dwa dwoma, jeden trzema. Oczywiście – miejsce drugie jest lepsze niż np. szóste. Ale w sporcie liczy się wygrana. Teraz można już tylko gdybać, czy rezygnacja z Rosjan skutkowałaby jeszcze bardziej dotkliwą (wyrażoną większą różnicą bramek) porażką. I jak na złość, jeden z tych, którzy uznani zostali za bezalternatywną siłę zespołu, swoim absurdalnym faulem ostatecznie pogrzebał szanse Unii na ewentualną odmianę losu i przypieczętował klęskę – wynik 3 : 1 na pięć minut przed zakończeniem meczu nie skazywał gospodarzy na porażkę. Otwarte pozostaje pytanie, czy towarzysząca rozgrywkom atmosfera, związana z grającymi w Unii zawodnikami rosyjskimi nie wpłynęła na psychikę zespołu, czego skutkiem był tak słaby występ.

 11. Chwierut i ludziki putina.
  Z jakich pieniędzy jest finansowany ten nedzny hokej a tym bardziej ruskie ludziki.

 12. Oj tam. Srebro tez jest fajne. Wszyscy! Hurrra! Hurrrra! Hurrrra! :/

 13. Gratulacje z wicemistrzostwa, mimo porażki w finale to i tak sukces. Dziękujemy i powodzenia w kolejnym sezonie! Tylko nasz KS!

 14. Dzielny napastnikUnii-Re Plast rosyjski Strielcov faulując na 5 min. przed końcem meczu wykonał polecenie Putina. Zuch.

 15. To jest największe osiągnięcie prezydenta Chwieruta, udało się ukryć Rosjan w drużynie i przegrać finał!

Send this to a friend