Informacje

OŚWIĘCIM. Firma chemiczna wsparła szpital powiatowy

Synthos, jako firma odpowiedzialna społecznie, aktywnie wspiera służbę zdrowia oraz inne jednostki w walce z pandemią COVID-19.

Spółka przekazała Szpitalowi Powiatowemu w Oświęcimiu 3000 maseczek chirurgicznych, 2160 maseczek ochronnych FFP3 oraz 400 kombinezonów ochronnych, a także ponad 100 litrów żelu antybakteryjnego COVIREX, produkowanego przez spółkę Syntos Care.

Placówkom medycznym oraz innym jednostkom i organizacjom zaangażowanym w walkę z COVID-19 Synthos przekazał łącznie ponad 60 tysięcy jednorazowych maseczek ochronnych, około 8 tysięcy maseczek ochronnych FFP3 i kilkaset litrów żelu antybakteryjnego COVIREX własnej produkcji.

Wspomniane produkty otrzymały m.in. Szpital Powiatowy w Oświęcimiu, Szpital Powiatowy w Chrzanowie, Szpital Wojewódzki w Tychach, Zakład Opieki Zdrowotnej Vito-Med w Gliwicach, służby podległe Urzędowi Miasta w Oświęcimiu i Starostwu Powiatowemu w Oświęcimiu, a także inne miejskie organizacje. Żele antybakteryjne i maseczki ochronne trafiły m.in. do oświęcimskich przedszkoli miejskich.

Już w marcu wyszliśmy z propozycją pomocy  i zamówiliśmy środki ochrony osobistej z myślą o tych, którzy walczą z koronawirusem na pierwszej linii. Środki te były sukcesywnie przekazywane szpitalom i innym potrzebującym podmiotom. Reakcje ze strony obdarowanych placówek pokazały, jak ogromne znaczenie ma dla nich taka pomoc. W ten sposób staramy się wspierać i przekazać nasze podziękowania i  wyrazy uznania za ich pracę – powiedział Zbigniew Warmuz, Prezes Synthos S.A.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

12 komentarzy

 1. Niedługo w Polsce będzie klimat jak w Hiszpanii, a wtedy wystarczy na parę w dni w roku włączyć sobie grzejnik elektryczny.

 2. Cokolwiek zrobi Synthos to jedynie w celu przysporzenia kasy swojemu właścicielowi. Ogarnijcie się. Kapitalizm.

 3. @hotin. PO ci Sołę ogrodziło?Co to za bzdury?

  Odnośnie ciepła z PEC, mieszkańcy -właściciele mieszkań rozliczający się ze wskazań ciepłomierzy powoli zaczną brać pod uwagę montaż kotłów CO elektrycznych bądz gazowych,biorąc pod uwagę tak lawinowy wzrost opłat za ciepło pobrane…To się nazywa „niewidzialna ręka rynku” Państwo Ciepłownicy-pora zejść na ziemię…

 4. Ja bym chciał raczej wiedzieć, czy i o ile wzrosną koszty ciepła miejskiego po przejściu Synthosu na kocioł gazowy. Miasto powinno mieć takie dane.

 5. Trzeba się z hotinem zgodzić co do Kruków. Wszędzie w Polsce,gdziekolwiek jest tylko kawałek czystej wody i wolnego terenu,inwestuje się w „przemysł rekraacyjny” , to żyła złota. Tylko nie tu. Tu musi wszystko leżeć. A co do tej pomocy to po firmie tej wagi spodziewał bym się raczej czegoś poważniejszego niż maseczki czy żel zwłaszcza że ,szanowni Państwo, nie oszukujmy się , maseczki czy żel Synthos wrzucił sobie „w koszty” i de facto nie zaplacił za nie grosza.
  Tym bardziej dziwi mnie entuzjazm tego Pana wychwalającego tak , te nie oszukujmy się ,symboliczne przecież gesty .

 6. Dlaczego Andrzej Duda rapuje z tabletu zamiast z kartki w #HOT16CHALLENGE?
  – Bo by ją podpisał.

 7. Prawie wszystkie komentarze przewidywalne. A może coś bardziej oryginalnego.

 8. Kunta-kinte pełna zgoda”związki” boją się tylko o swoje dup… Bo nic więcej nie potrafią a firma zarejestrowana w Luksemburgu o nazwie „Synthos”wyciąga łapska po publiczne pieniądze z tarczy rownoczesnie obcinając pensje pracownikom i strasząc zwolnieniami heh, pozdrowienia dla myślących

 9. Tak się tworzy fałszywy obraz. Niech napiszą, że okrojono pensją pracownikom, że to kosztem tych pracowników są te wspaniałe dary, niech napiszą, że Związki Zawodowe zamiast bronić interesu pracowników w tym trudnym okresie, godzą się i podpisują wszystko co im ten wspaniały pracodawca nakaże. Więc bez hipokryzji proszę.

 10. Rodzima firma zaraz na wstępie za nowego właściciela zwolniła 1/3 pracowników. Więc nie przesadzaj ze swoim entuzjazmem.

 11. …. to bardzo dobra wiadomość , należą się podziękowania Firmie za wsparcie dla Szpitala powiatowego !!! To dobrze , że największy pracodawca w Mieście wspiera w jakikolwiek sposób ogólnie rzecz biorąc Miasto w którym jest Zakład !!!
  Na pewno wielu osób chciałoby aby Firma wspierała wszystkie dziedziny Naszego życia społecznego w Mieście ? Od razu nasuwa się jedna , czyli wsparcie profesjonalnej drużyny hokejowej , aby mogła rywalizować o najwyższe cele , z Mistrzostem Kraju włącznie ! Moze tego tez sie doczekamy ? Z tego co mi wiadomo Firma wspiera wybrane dyscypliny w sporcie młodzieżowym i dzieci. Jako obywatel tego Miasta cieszę się z tej różnorodnej pomocy jaką udziela Firma . Jeszcze raz napiszę że to bardzo dobrze ze rodzima Firma wspiera Szpitale , Sport , akcje ekologiczne i inne .

 12. Wspaniały Synthos niech się pochwali czyim to jest kosztem tak naprawdę…

Send this to a friend