Informacje

OŚWIĘCIM. Dzieci do żłobka i przedszkola pójdą we wrześniu 2024 roku

W Oświęcimiu powstaje nowy kompleks oświatowy. Buduje go miasto na Starych Stawach,  w rejonie ul. Ceglanej. Miejsce jest idealne. Osiedle dynamicznie się rozwija, przybywa rodzin z dziećmi, obok wielu nowych bloków, powstają kolejne, w kilku rejonach osiedla budowane są domy jednorodzinne. Jest też dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta.

Budynek, w którym będzie żłobek i przedszkole ma już okna i zadaszenie. W okresie zimowym  prowadzone będą roboty wykończeniowe wewnątrz obiektu. Inwestycja zakończy się w połowie przyszłego roku. Przez letnie miesiące urządzane będą pomieszczenia do zabawy i wypoczynku, aby przyjąć najmłodszych oświęcimian już od września. Placówka zapewni opiekę 96 maluchom do lat 3, a edukacją przedszkolną obejmie 100 dzieci. W marcu ruszą zapisy dzieci do żłobka i przedszkola. Osoby zainteresowane pracą w placówkach mogą już składać podania do Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Oświęcim. – Za nieco ponad pół roku oddamy nowy obiekt oświatowy na osiedlu, które cały czas się rozwija. Jest więc spore oczekiwanie młodych mieszkańców Starych Stawów, ale też innych części miasta, aby powstał nowy żłobek czy przedszkole. Możliwości miejskiego żłobka przy ul. Czecha są ograniczone, zawsze jest kolejka oczekujących na liście rezerwowej. Nowa placówka rozwiąże te problemy, damy wsparcie  rodzicom w opiece nad dziećmi, aby mogli rozwijać się zawodowo – podkreśla prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. – Budynek żłobka i przedszkola jest bardzo ciekawie zaprojektowany i będzie dobrze komponował się z nowoczesną zabudową osiedla zarówno wielorodzinną, jak  i jednorodzinną – dodaje

Kolorowy, przestronny kompleks oświatowy wyróżniają ciekawe rozwiązania architektoniczne. Obiekt jest dostosowany do potrzeb dzieci w różnym wieku, w tym również niepełnosprawnych.  W piętrowym budynku będą sale do zabawy i wypoczynku, odrębne kuchnie dla maluchów i przedszkolaków, jadalnie, szatnie oraz zaplecze sanitarne. Żłobek i przedszkole będą tworzyły całość, jednak będą miały odrębne wejścia. Dzieci będą korzystać z ogrodu i części przeznaczonej do zabaw ruchowych i rekreacji. Dla rodziców dowożących swoje pociechy samochodami przewidziano parking.

Inwestycja na Starych Stawach kosztuje blisko 15 mln zł. Miasto aplikowało o pieniądze zewnętrzne. Udało się pozyskać na żłobek pieniądze w ramach prefinansowania Krajowego Planu Odbudowy w wysokości ponad 3,4 mln zł oraz 460 tys. zł z budżetu państwa.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. To zdejmij te ciemne okulary to może ci się rozjaśni.Jeśli masz lepsze pomysły na poprawę bezpieczeństwa pieszych to zgłoś się z tym do Starosty Oświęcimskiego może Cię wysłucha.

  2. W Oświęcimiu od 12 lat panuje mrok „demokratów” z PO. Na przejściach jest tragicznie. Jakoś nie widać współpracy na linii powiat-miasto.

  3. Podziękuj rządowi Matołuszka kłamczuszka że wprowadził pierwszeństwo na przejściach dla pieszych .Ludzie wchodzą na drogę, i przejścia dla pieszych wogule nie zwracając na jadące samochody.Wystarczy włączyć myślenie, i będzie mniej wypadków. Po zmroku sporo pieszych nie ma elementów odblaskowych przez co nie są widoczni na drodze.

  4. Kup sobie okulary, mrok. Należy po prostu zakazać jazdy samochodami w Oświęcimiu. Tylko piesi. Jest to zgodne z celami uni.

  5. Znowu potracenie na pasach 21.12 g.17.05 ul Slowackiego duzy berlin ,ulica ciemna brawo chwierut za program doswietlania przejsc dla pieszych!

Send this to a friend