Kultura

OŚWIĘCIM. Dyrektor Muzeum Auschwitz na liście 50 najbardziej wpływowych ludzi świata

Piotr Cywiński

Dyrektor Muzeum Auschwitz dr Piotr Cywiński – jako jedyna osoba z Europy Środkowej – znalazł się na liście 50 najbardziej wpływowych ludzi świata muzeów przygotowaną przez serwis Blooloop. Jest też jedynym obecną osobą pracującą na polu pamięci o ludobójstwach i zbrodniach przeciwko ludzkości.

Blooloop 50 Museum Influencer List ma zwrócić uwagę na osoby, których innowacyjność i kreatywność ma wpływ na ewolucję myśli muzealniczej i praktyk w codzienności różnych muzeów na świecie, a także – w dobie pandemii – zwraca uwagę na drogi przetrwania w tym niezwykle trudnym czasie.

„Rok 2020 był dla muzeów rokiem pełnym wyzwań. Konsekwencje COVID-19 były ogromne, a około 90% muzeów na świecie zostało tymczasowo zamkniętych z powodu pandemii. Większość z nich będzie odczuwać skutki przez długi czas, a eksperci sugerują, że czasu pandemii może nie przetrwać jedna na osiem placówek” – piszą autorzy zestawienia.

„Wraz z ponownym otwarciem muzeów zmieniać się będą doświadczenia odwiedzających. Pandemia stała się też swoistym akceleratorem. Nowe inicjatywy, technologie i innowacje będą kształtować muzea jutra. To właśnie ludzie, którzy umożliwiają tę zmianę, znaleźli się na tej liście” – czytamy.

Auschwitz.org

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

  1. Ha, ha, dobre to;) Redakcja dobrze to przytoczyła? Czy nie chodziło czasem o kategorię 50-ciu Najbardziej Nadętych Buców Świata z zawodu Dyrektorów?

  2. Świata… muzeów. Ech skur… synki naciągacze na kliknięcia. Wkręciliście mnie. 😎

Send this to a friend