Informacje

OŚWIĘCIM. Dwóch mężczyzn, podejrzanych o kierowanie tym samym samochodem

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kierowanie tym samym samochodem w stanie nietrzeźwości. Jeden spowodował kolizję parkingową, po czym oddał kluczyki znajomemu, który odjechał z miejsca zdarzenia.

W poniedziałek 6 marca tuż po godzinie 11 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o kolizji do której doszło przed jednym z marketów spożywczych przy ulicy Chemików w Oświęcimiu. Z relacji zgłaszających wynikało, że sprawca jest pod wpływem alkoholu.

We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 39 – letni mieszkaniec Oświęcimia kierując samochodem marki Volkswagen Caddy podczas cofania uderzył w zaparkowany samochód matki Opel  przy którym małżeństwo seniorów pakowało zakupy do bagażnika. Po zdarzeniu sprawca kolizji wysiadł z samochodu, a na jego  miejsce wsiadł jego znajomy, który odjechał w kierunku Starego Miasta. W związku z tym policjanci natychmiast przekazali oficerowi dyżurnemu oświęcimskiej komendy Policji informację o zdarzeniu oraz poszukiwaniach volkswagena biorącego udział w kolizji. Informacja trafiła do wszystkich patroli znajdujących się na terenie miasta. Już po kilku chwilach na jednej z ulic osiedla Błonie policjanci z oświęcimskiej drogówki zauważyli poszukiwany pojazd obok którego znajdował się  nietrzeźwy 40 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2,1 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna od 12 lat ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Z kolei za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

Send this to a friend