Informacje

OŚWIĘCIM. Dodatek osłonowy zrekompensuje rosnące ceny prądu i gazu

Od dzisiaj można składać wnioski o dodatek osłonowy, który ma  zrekompensować wzrosty kosztów energii oraz gazu ziemnego. Pieniądze będą wypłacane dwa razy do roku. Wypłata pierwszej raty ma nastąpić do 31 marca 2022 r., a drugiej – do 2 grudnia 2022 r.

Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom domowym, które mają przeciętne miesięczne dochody – określane zgodnie z definicją zawartą w ustawie o świadczeniach rodzinnych – nieprzekraczające 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym, bądź 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym. Dodatek osłonowy będzie przysługiwał za okres od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r., a jego wysokość będzie zależała od liczby osób wchodzących w skład gospodarstwa domowego (400/500 zł dla jednoosobowego gospodarstwa domowego, 600/750  zł dla 2-3 osobowego, 850/ 1062,50zł dla 4-5 osobowego i 1150/1437,50  zł dla gospodarstwa składającego się minimum z 6 osób). Kwota dofinansowania jest uzależniona od źródła ogrzewania.

Dodatkami zajmuje się Wydział Mienia Komunalnego tel. 33 842 92 23.

Ddodatek Osłonowy Wzór Wniosku

UM OŚWIĘCIM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

13 komentarzy

 1. Aha. Zapomniałem jeszcze o tusku. A przecież każdy Czesław – Prawdziwy Polski Patriota wie, że to wszystko przez tuska, peło i osiem lat, gdy Polska została doprowadzona do ruiny. Potem tusk w brukseli zdradzał. W takich warunkach tylko zdecydowanym i energicznym działaniom rządu pis należy zawdzięczać to, że nie jest jeszcze gorzej.

 2. A w razie czego, gdy Czesław się w końcu zdenerwuje, pis powie, że to wszystko przez niemcy, unię, różnej maści zdrajców i określone siły. I że Prawdziwi Polacy Patrioci powinni więcej ufać w słuszną politykę rządu, bowiem dzięki niej Polska będzie jeszcze bardziej suwerenna, biało-czerwona, dobrozmianowa i jeszcze bardziej narodowa.
  Prezes Glapiński coś parę dni temu wystąpił w tvp i powiedział, że nooo – inflacja może niestety osiągnąć nawet 8%, gdzieś w połowie roku.
  Dziś GUS podał, że już sięga prawie 9%.
  Zanosi się dobry dla Polski i Polaków rok.
  Dlatego wszystkiego dobrego Czesławowi życzy – małpa.

 3. Rząd donosi, że właśnie intensywnie pracuje nad nowymi tarczami. Skąd rząd weźmie na nie pieniądze? Proste – dodrukuje. Tylko że spowoduje to znowu wzrost inflacji. Ale wtedy rząd wprowadzi jeszcze nowsze tarcze.
  Zabierze może jeszcze więcej samorządom. Ale już czasami nie ma za bardzo z czego zabierać.
  Zabierze też przedsiębiorcom. Nooo, oczywiście nie tym największym, ci sobie dadzą radę przenosząc swoje biznesy np. na Cypr.
  Rząd dowali więc większe podatki tym, którzy nie będą mieli gdzie uciec. Co spowoduje bankructwo i zamknięcie wielu małych firm. Zwiększy się zatem bezrobocie. Ale wtedy rząd opracuje program „szukający pracy plus” i wypłaci im zasiłki plus. A pieniądze na nie – dodrukuje.
  Tak to do tej pory funkcjonowało i rząd nie widzi powodów, aby dalej nie miało się udawać.
  Czyż to nie genialne panie Czesławie?
  Brawo pis!

 4. Czy ty w ogóle wiesz, o czym piszesz?
  Według danych naszego wspaniałego niezdradzieckoniemieckiego Ministerstwa Klimatu i Środowiska budżet Polski uzyskał w 2020 r. ze sprzedaży uprawnień do emisji ok. 12 mld zł, w 2021 r. ponad 20 mld zł.
  Dochody ze sprzedaży uprawnień do emisji miały zasilić budżety poszczególnych krajów, przy czym 50 proc. przychodów z puli podstawowej i 100 proc. z solidarnościowej miało być przeznaczone na odejście od wysoko emisyjnych surowców i transformację energetyki. Niestety, rząd wspaniały pisowski nie wykorzystał tych środków dla redukcji emisji CO2: odchodzenia od surowców wysoko emisyjnych na rzecz zero emisyjnych. Na co więc poszła ta kasa? Cóż, część pewnie została zmarnowana, część na różne plusy dla wyborców pis.

 5. @małpa O czym piszesz? Napisz po Polsku. Jak nie rozumiesz, o czym napisałem ,wieczorówka.

 6. Wiesz, ty to naprawdę jesteś geniusz. Wszystko wiesz. Orientujesz się w różnych spiskach i meandrach polityki europejskiej jak mało kto. Zresztą – odpowiedziałeś od rzeczy. To jak, jesteś za wypłacaniem przez rząd wszystkim Polakom takich samych pensji? Tak byłoby przecież sprawiedliwie?

 7. @anonim Przyczyna jest oczywista. Żaden rząd nie odważy się wystąpić przeciw bankowcom forsującym ETS i Fit for 55 bo go zniszczą. Zresztą wszystkim rządom europejskim taki stan jest na rękę, ze względu na inflację, na której zarabiają krocie.

 8. Super! Teraz czekamy na podniesienie cen chleba do 20 zł za bochenek i wypłatę przez rząd dodatku osłonowego dla osób zarabiających poniżej 1500 miesięcznie; na podniesienie cen benzyny do 15 zł za litr i wypłacenie przez rząd kolejnego dodatku osłonowego … I tak dalej.
  Za każdym razem zainteresowani powinni oczywiście składać dalsze takie wnioski na nowych formularzach.
  To może od razu niech rząd wprowadzi jednakowe pensje dla wszystkich i dajmy sobie spokój z ta głupią, biurokracją, nie?
  Bo żołądki mamy przecież takie same.

 9. Niebawem wszyscy bez wyjątku będziemy spać w ubraniach poowijani kocami jak bezdomni. Wtedy może dotrze do was, że politycy robią z nas niewolników. Banda idiotów.

 10. Przynajmniej cenę ekoterroryzmu poniosą nie tylko właściciele domków jednorodzinnych, ale także ujadający najbardziej blokersi. Oczywiście, konsekwencji nie poniesie gospodarz miasta. on wyrównał sobie podwyżki cen gazu.

 11. To chyba wszystkim? Gdy Synthos skończy siłownię gazową ceny ogrzewania w czynszu wzrosną co najmniej 300%.

Send this to a friend