Biznes, Informacje, Kultura, Sport, Wideo

OŚWIĘCIM. Dlaczego uczelnia zawodowa to Twój najlepszy wybór?

W dzisiejszych czasach wykształcenie praktyczne jest podstawą do osiągnięcia wymarzonej kariery zawodowej. Pracodawcom zależy na ludziach posiadających wysoko rozwinięte kompetencje twarde.  W nowoczesnym kształceniu  istotne jest, aby obok równoczesnego zdobywania wiedzy merytorycznej, zdobywać doświadczenie i umiejętności praktyczne, które pozwolą młodym ludziom wejść na obecny rynek pracy, jako specjaliści w swoim fachu.

Wybierając studia praktyczne w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, jedynej publicznej uczelni zawodowej w Małopolsce Zachodniej, zyskuje się umiejętności i kwalifikacje, które czynią atrakcyjnym na rynku pracy i ułatwiają start w wymarzonym zawodzie.

 

Oświęcimska Alma Mater, dzięki współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, oferuje  program studiów dostosowany do trendów panujących na lokalnym rynku pracy. Dzięki bogatej bazie porozumień o współpracy z przedsiębiorstwami, instytucjami oraz organizacjami, Uczelnia zapewnia łatwy dostęp do praktyk oraz staży zarówno w kraju, jak i za granicą, dając tym samym możliwość swoim studentom zdobycia cennego doświadczenia zawodowego już podczas studiów, a także nawiązania silnych relacji z przyszłymi pracodawcami.

Niewątpliwym przykładem takiej współpracy Uczelni z zewnętrzną instytucją jest Zakład Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, który od kilku lat współpracuje z Zespołem Instytutu Nauk o Zdrowiu oświęcimskiej Uczelni w zakresie realizacji zajęć praktycznych oraz praktyk zawodowych przez studentów kierunków Pielęgniarstwo, Ratownictwo medyczne oraz Dietetyka. Ponadto dzięki współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego ZIAD w Bielsku-Białej, który jest kluczowym ośrodkiem szkoleniowym dla branży energetycznej w Polsce dysponującym specjalistyczną infrastrukturą oraz doświadczoną kadrą instruktorską, studenci kierunku Energetyka odnawialna i zarządzanie energią będą realizować w nim część specjalistycznych zajęć praktycznych.

Oferowane przez MUP Oświęcim studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie, w formie stacjonarnej – całkowicie bezpłatnej lub też niestacjonarnej – w atrakcyjnych cenach, gwarantują studentom zdobycie specjalistycznego wykształcenia z dziedzin nauk medycznych, inżynieryjno-technicznych, humanistycznych, ekonomicznych lub społecznych, w ramach licznych wyjazdów studyjnych, zajęć praktycznych w terenie, ćwiczeń i laboratoriów.

Dostępne dla studentów nowoczesne sale wykładowe, symulacyjne, językowe, pracownie kształcenia praktycznego, a także Centra Medyczne i Inżynieryjne, które mieszczą się w trzech blisko siebie zlokalizowanych obiektach, tworzących Kampus Uczelni, oraz specjalistyczne urządzenia i oprogramowania, wykorzystywane w najnowocześniejszych przedsiębiorstwach, pozwalają pozyskać umiejętności niezbędne do zdobycia prestiżowego zawodu, zgodnego z aspiracjami i ambicjami młodych ludzi.

Dodatkowo, dzięki oferowanemu przez Uczelnię programowi Erasmus+, który umożliwia studia na zagranicznych uczelniach partnerskich oraz zdobycie doświadczenia zawodowego w międzynarodowym otoczeniu, studenci mają szansę przeżyć niezapomnianą przygodę, nawiązać nowe znajomości, podszkolić język oraz zdobyć ważne doświadczenie zawodowe.

Absolwenci MUP Oświęcim bez trudu podejmują pracę w zawodzie, nawet jeszcze przed ukończeniem studiów! Wysokie zatrudnienie osób z dyplomem oświęcimskiej Alma Mater potwierdza znalezienie się w elitarnym gronie 15 publicznych uczelni zawodowych, które w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości” otrzymały premię finansową za najlepsze osiągnięcia, jeśli chodzi o zawodowe losy swoich absolwentów, określane na podstawie wskaźników z systemu Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA).

Małopolska Uczelnia Państwowa w Oświęcimiu – wymarzony zawód w zasięgu ręki!

Terminy rekrutacji:

  • II TURA REKRUTACJI
    31.07.2023 r. – 13.09.2023 r. – rejestracja elektroniczna kandydatów;
    15.09.2023 r. – ogłoszenie listy kandydatów przyjętych na studia;
    16.09.2023 r. – 23.09.2023 r. – składanie dokumentów.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać na stronie internetowej: https://www.uczelniaoswiecim.edu.pl/rekrutacja/  oraz kontaktując się bezpośrednio z Rekrutacją:

art. zlecony

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend