Biznes, Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Co dalej z parkiem i Mostem Duchów na Kamieńcu?

Co dalej z projektem parku oraz Mostem Duchów na Kamieńcu? Czy jest może jakiś inny pomysł na to miejsce? Radny pyta prezydenta Oświęcimia.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

17 komentarzy

 1. Chwierut nic już nie wybuduje. Obcięcie dochodów samorządów przez „polski ład” + wysoka inflacja i wzrost cen materiałów budowlanych + rosnące raty spłaty zadłużenia spowodują, że budżet miasta straci środku na prowadzenie jakichkolwiek inwestycji.

 2. Był to słaby pomysł. Można było go sensownie zrealizować wtedy, kiedy poprzedni prezydent go stopował. Są 4 ubikacje, czasami ktoś próbuje skorzystać, nie oznaczone, że nieczynne. Przydałyby się na bulwarach, kiedyś koło „nowego” mostu była jakaś budowla, może zachowały się instalacje. W P&R toalety również nieczynne. W pierwszym etapie budowy tego „parku” należało utwardzić alejki od mostu, są tylko znaki naprowadzające na często błotnistych ścieżkach. Na bulwarach coraz gęściej od pieszych, rolkarzy, deskorolkowców, użytkowników hulajnóg i rowerzystów. W efekcie spacer to pełna koncentracja i trochę slalom. Gdyby były utwardzone obie alejki do Kamieńca z zaleceniem (tylko) ruchu w jedną stronę to z pewnością szybciej poruszający się by się ucieszyli i piesi mieliby więcej swobody na bulwarach.

 3. Załóż okulary. Inflacja w sklepach to już 20%. Sytuacja gospodarcza Polski robi się krytyczna.

 4. Widać, że orędownicy poko – czyli prymitywnego zaplecza prezydenta Chwieruta zatrzymali się dawno w epoce kamienia łupanego nie mówiąc o podobnym poziomie inteligencji i wiedzy. Poziom szmatławca GW, czy ściekowego TVN!

 5. …… ja odnośnie „kładki” zapytałem p. Prezydenta przy okazji opracowywania strategii rozwoju Miasta na lata 2021-2030 . „Kładka” jest dalej w planach i sercu p. Prezydenta , ponieważ p. Prezydent wcale nie zrezygnował z tego pomysłu . Odpowiedział, jak tylko znalazłby się pieniądze zewnętrzne , to chętnie odrzuci z pieniędzy publicznych kwotę uzupełniającą !?!?!!!! Już raz odbył się w tej sprawie przetarg w 2019 , koszt najtańszej oferty to blisko 31 mln. zł ( słownie: trzydzieści jeden milionów złotych , żeby nie było wątpliwości ) przy ogłaszaniu przetargu p. Prezydent dysponował ok. 6 mln zł. środków zewnętrznych, więc nie zdecydował się na klepniecie projektu . Zresztą słusznie bo oświęcimski podatnik ( mieszkaniec) musiałby dorzucić wymaganą różnicę , czyli 25 mln. To jak na kolejny pomnik Władzy, to zbyt dużo ! …… nie znam , powtarzam : Nie Znam mieszkańca Oświęcimia który popierałby tą inicjatywę , no może poza nielicznymi zwolennikami p. Prezydenta, którzy ślepo i bezrefleksyjnie popieraja politykę P.Prezydenta . Dodam , że wnosilem uwagi w ramach konsultacji społecznych do tego projektu , nie zostały jednak uwzględnione w strategii . W najbliższym czasie opublikuje je wraz z odpowiedzią p. Prezydenta na grupie facebookowej : Mieszkańcy Miasta Oświęcim . Zapraszam do komentowania wlasnie tam na tej Grupie , na tym portalu zbyt dużo polityki i mało konkretów , tylko bicie piany , anonimowości . Pozdrawiam , jednocześnie życząc wszystkim wyjątkowych, zdrowych spedzonych w gronie najbliższy Świat Wielkanocnych 👍🙂🙂🙂🙂🐑

 6. Przez ostatnie 6 lat inflacja spowodowana masowym dodrukiem pieniędzy zeżarła połowę mojej pensji i połowę moich oszczędności. Szynka kosztuje już ponad 40 złotych, ciastko ponad 7 złotych, itp, itd. Halo! Bum, bum! Może tym, co żywotnie interesuje obywateli, zajęliby się radni pis?

 7. Po charakterze pisma widać że pan Przewoźnik zatrzymał się na podstawówce.

 8. Podobno za jakiś czas przyjdą po mnie służby specjalne bo nie wierzę w zamach w Smoleńsku. Tak przynajmniej twierdzi Pan Kaczyński. Czy ktoś będzie skłonny wysyłać mi cebul;e do pierdla?

 9. Widać, że radny Przewoźnik rozpoczął już kampanię wyborczą. Widać również, że sam pisał list, skoro występują w nim literówki. Porównajcie te pisane przez niego, z tymi, które nie zostały napisane przez niego…..

 10. nawet tytułu poprawnie nie umieją napisać:
  OŚWIĘCIM. Co dalej z parkiem o Mostem Duchów na Kamieńcu?
  a chcą się brać do polityki.

 11. pisowskie zakapiory znalazły sobie wodę do własnego młyna. czy takie elaboraty godne są doktoratu?

 12. Ale o co chodzi? Przecież to jest kolejny pomnik włodarza z Ratusza,któremu tylko brawa rodziny zatrudnionych w spółkach miejskich biją.Ave Cezar!

 13. Temat chyba zdechł. Wycinka w korycie rzeki już zdążyła zarosnąć, a schronisko zostało mocno doinwestowane. Mimo, że miało się wynosić na dwory.

Send this to a friend