Informacje

OŚWIĘCIM. Bezpłatna komunikacja miejska dla Ukraińców

Od dzisiaj wszyscy obywatele Ukrainy, którzy przekroczyli granicę polsko-ukraińską – po 24 lutego tego roku – uprawnieni są do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej MZK Oświęcim. Podczas kontroli biletów należy okazać ukraiński paszport lub inny dokument potwierdzający narodowość ukraińską lub dokument potwierdzający status uchodźcy wojennego.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. już w żywiole, już wam się to układa , jaki entuzjazm , o Polakach per Polaczki….., opcja przedsiębiorstwo h. już rozpalona do czerwoności……….., brawo , brawo….

 2. We aptekach w Oświęcimiu nie ma ani bandaży, ani gazy opatrunkowej. Pragnę uspokoić Karola i przedsiebiorcę: wszystko to kupili – dla Ukrainy – ludzie za własne pieniądze.

 3. Bydło siadło przed kompy i zaczyna swój jęk pogardy.
  Zbanować ich adminie…..

 4. Oświęcim jest tak ujowym miejscem do zamieszkania, ze nawet uchodzcy nie beda chcieli tu mieszkać. Poza tym jestem za tym zeby wypier cała tą po-pisowską chwieruszke w kosmos

 5. No to Karolu zabawmy się w taką przewidywankę. Przypuśćmy, że Rosja nie zadowoli się Ukrainą i za rok upomni się o Priwislanski Kraj, Litwę, Łotwę i Estonię. A kraje zachodu narobią w portki ze strachu i tylko nałożą kolejne sankcje. Przypuśćmy więc, że znajdziesz się w Niemczech, Francji albo Hiszpanii. A tu Niemce, Francuzy czy Hiszpanie powiedzą: nie zamierzamy płacić po sto euro takim Polaczkom uchodźcom, jak się nie podoba życie na wysypisku, niech wracają pod skrzydła Putina. To jak byś się czuł?

 6. Nie kłam. Przecież nie jesteś żadnym przedsiębiorcą. Bo aby nim być, trzeba umieć liczyć. Przyjmując nawet karkołomną tezę, że każdy z ukraińskich uchodźców będzie chciał jeździć autobusami mzk raz dziennie, to ciebie i każdego z dwudziestu paru tysięcy płatników pit w Oświęcimiu będzie to kosztowało jakieś 10 groszy miesięcznie. Tak obciążona twoja firma padła oczywiście z hukiem?
  Jeśli jednak rzeczywiście zbankrutowałeś, to prawdopodobnie przycisnął cię covid, a ostatecznie dobił nowy polski ład.

 7. Prowadzę w tym mieście działalność od 2006 roku. Zatrudniam 6 osób, płace nie małe podatki, czas zamknąć interes. Nie będe zapieprzać na socjale dla kogoś. Miasto moze przez to nie zbiednieje, ale niedługo inni zrobią tak samo. Karol masz w 100% racje

 8. Jasne, nie zbiedniejesz, ale do uja, po coś placimy podatki. I tak:
  Podatnik płaci na służbe zdrowia i nieraz czeka 9miesiecy na specjaliste, Oni maja byc leczeni za darmo
  Podatnik płaci na szkoły, oni maja za darmo
  Podatnik nie dostanie sie do szpitala bo Covid, dla nich są wydzielone miejsca
  Podatnik musi placic za bilet, Oni nie
  Ja musze jeb.ć jak wół na wszytsko a Oni jeszcze 500plus dostaną…
  Nie poj…ło Was? A potem będzie darcie, że drożyzna:/

 9. Ze też pracownicy godzą sie na to ! Na nic pieniedzy nie ma w tej spółce a tu proszę…

Send this to a friend