Informacje

OŚWIĘCIM. Badania DNA pomogły zidentyfikować zwłoki

Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji po profilu DNA zidentyfikowało zwłoki znalezione w kwietniu 2022. Ciało należało do 42 – letniego mężczyzny, którego poszukiwania oświęcimska jednostka Policji prowadziła od grudnia 2021 roku.

W kwietniu br.  w miejscowości Dwory Drugie w  gm. Oświęcim  mieszkaniec Oświęcimia podczas spaceru nad brzegiem Wisły dostrzegł w wodzie ludzkie zwłoki. Na miejsce zostały wysłane służby ratunkowe. Strażacy  wyłowili z wody zwłoki będące w znacznym stadium rozkładu. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do sekcji podczas której pobrany został  materiał DNA. Oświęcimscy śledczy materiał przekazali do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji celem identyfikacji.

Do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji trafiło również DNA pobrane od członków rodziny zaginionego 42 – letniego mężczyzny, którego poszukiwania były prowadzone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu od 8 grudnia 2021 roku.

Materiał biologiczny pobrany podczas sekcji zwłok znalezionych w Wiśle został poddany analizie zgodności genetycznej DNA z materiałem pobranym od członków rodziny. Wynik badań potwierdził przypuszczenia policjantów i pozwolił na zidentyfikowanie zwłok jako należących do zaginionego 42 – latka z powiatu oświęcimskiego.

W związku z idnetyfikacją zwłok, poszukiwania zaginionego zostają zakończone.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend